• Praca szkoły w czasie wprowadzonych obostrzeń

          • Informuję, że w okresie obowiązywania wprowadzonych nowych obostrzeń tj. od 29 marca br. do dnia 9 kwietnia br. świetlica szkolna czynna będzie (zgodnie z wprowadzonymi przepisami prawa) dla uczniów rodziców żołnierzy, policji, funkcjonariuszy straży pożarnej i personelu medycznego, pracującego w szpitalach. W związku z powyższym proszę o zapisywanie tych dzieci do świetlicy - tel. 55 277 42 63.

            Pedagog szkolny w dniach 29,30,31.03.20021r oraz 7,8,9.04.2021r  będzie do dyspozycji rodziców i uczniów w godz. 8:30 - 12:30

          • Szkolenia wojskowe

          • Dzień dobry,

            Szanowni Państwo Dyrektorzy,

            na prośbę Pana gen. bryg. Artura Dębczaka Dyrektora Biura do spraw Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” zachęcamy Państwa do przekazania informacji dotyczących programów realizowanych w szkołach średnich o profilu wojskowym, koordynowanych przez Biuro: „Cyber.Mil z klasą”, Oddziały Przygotowania Wojskowego oraz Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe uczniom klas ósmych i ich rodzicom.

             

            Materiały dostępne są na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Gdańsku pod adresem:

            https://www.kuratorium.gda.pl/edukacja-wojskowa/

             

            Zamieszczone materiały dotyczące oferty programowej kształcenia w klasach o profilu wojskowym,  mogą posłużyć jako pomoc w podejmowaniu decyzji o formie i miejscu dalszej  edukacji uczniów Państwa szkoły.

             

             

          • Uwaga Rodzice - ważna debata...

          • Szanowni Państwo,

            wobec już nawet nie niepokojących, ale alarmujących doniesień, dotyczących kondycji emocjonalnej dzieci i młodzieży postanowiliśmy pośpieszyć z pomocą wszystkim, którzy wychowują najmłodszych lub z nimi pracują.Już w najbliższy czwartek 25 marca 2021 r. o godz. 18:00 zapraszamy na darmową debatę na żywo By pomoc przyszła na czas..., transmitowaną na portalu YouTube, podczas której wyjątkowe specjalistki:  Mirosława Kątna - Przewodnicząca Komitetu Ochrony Praw Dziecka, Dorota Zawadzka - psycholożka rozwojowa i autorka poradników dla rodziców oraz Aleksandra Ejsmont - radczyni prawna, specjalizująca się w prawie rodzinnym przekażą praktyczne wskazówki i porady jak nie przeoczyć niepokojących sygnałów, jak na nie reagować, a wreszcie jakie podjąć kroki formalno-prawne, by skutecznie zabezpieczyć dobro młodego człowieka.Podczas debaty będzie możliwość zadawania pytań prelegentkom, za pośrednictwem czatu. Dołączenie do wydarzenia nie wymaga żadnych opłat ani rejestracji! Zachęcamy do przekazania informacji o spotkaniu wszystkim nauczycielom oraz rodzicom uczniów

            https://liblink.pl/FsgUOvO6QE

          • Zmiana w nauczaniu hybrydowym

          • Szanowni Państwo, 

            w związku z rozporządzeniem MEN dotyczącym czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty, w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID - 19 (które czeka na publikację w Dzienniku Ustaw...), a które w swojej treści nakazuje prowadzenie zajęć w taki sposób, że w szkole może przebywać nie więcej niż 50% uczniów klas I-III informuję, że zmieniam zasady nauki w naszej szkole, w dniach od 15.03.2021 r do dnia 28.03.2021r.

             Od dnia 15.03.2021r do dnia 19.03.2021r naukę zdalną w domu będą mieć uczniowie klas: 1b,2a,2b,2c. Natomiast od dnia 22.03.2021 do dnia 26.03.2021r uczniowie klas: 1a,3a,3b.  Za zmiany i zamieszanie  - przepraszam. 

             Klasy VIII - 15.03.2021r - konsultacje w szkole. W dniach 17,18,19.03.2021r - próbny egzamin. W dniach 22.03.2021r do dnia 26.03.2021r konsultacji nie będzie.

          • Nasze laureatki z j. polskiego

          • Bardzo miła informacja dotarła do naszej szkoły. Trzy nasze uczennice zostały laureatkami etapu powiatowego i awansowały do etapu wojewódzkiego kuratoryjnego konkursu przedmiotowego z j.polskiego. Są to: Justyna Licznerska, Klaudia Rejszel i Julia Krupa. Wielkie brawa dla dziewcząt oraz p. Beni Łukaszewskiej, która je przygotowała do tego konkursu. Finał wojewódzki odbędzie się 8 kwietnia 20201r. Trzymajmy kciuki ...

          • ZAKRĘCONA AKCJA

          • Zwracamy się z prośbą do uczniów oraz ich rodziców i opiekunów o przyłączenie się do „ZAKRĘCONEJ AKCJI”.

            Niewiele musimy zrobić, aby pomóc Michałkowi w walce ze skutkami choroby. Wystarczy, że za każdym razem, gdy mamy wyrzucić do śmieci plastikową zakrętkę, odłożymy ją i tak samo postąpimy z każdą kolejną. Uzbierane nakrętki można przynieść do szkoły,  do wicedyrektora Andrzeja Barcika.

            To wszystko co mamy do wykonania. Proste zadanie dla nas może okazać się dużym wsparciem dla małego chłopca.

                                                                                                                      Monika Guba, Marta Kozdęba

          • Pamiętaj...

          • HIV i AIDS to wciąż aktualny problem zarówno w Polsce jak i na świecie. Przypomnienie i upowszechnienie informacji na ten temat stanowi jeden ze sposobów ograniczenia zakażenia. Aids to choroba związana z obniżeniem odporności organizmu, którą można nabyć w wyniku wstrzyknięcia lub przetoczenia krwi. Do zakażenia może dojść również podczas robienia tatuażu lub piercingu, a także podczas wizyty u fryzjera czy kosmetyczki, gdzie źródłem są niedokładnie odkażone nożyki do golenia, cążki czy narzędzia fryzjerskie. Pamiętajmy, aby wybierać sprawdzone miejsca o dobrej opinii. Należy też zachować ostrożność, gdy ktoś się skaleczy i unikać bezpośredniego kontaktu z krwią.

            Ważne! Aids nie zarazimy się w codziennych kontaktach np. przez pocałunek, podanie ręki, korzystanie z tych samych naczyń, kichanie, kaszel, kąpiel w basenie czy podróżowanie komunikacją publiczną.

            Symbolem walki z Aids jest czerwona kokardka, która wyraża solidarność z osobami zakażonymi, a także z ich rodzinami i przyjaciółmi. Czerwony kolor kojarzy się z walką i miłością. Kokardka jest w kształcie odwróconego V, ponieważ jeszcze nie odniesiono zwycięstwa nad epidemią HIV i AIDS.

          • Dzień bez opakowań foliowych

          • Celem człowieka jest rozważny wybór rzeczy,

                które są zgodne z naturą.” Zenon z Kition      

             

             

            DZIEŃ  BEZ  OPAKOWAŃ  FOLIOWYCH

            23 stycznia

              

            Wiele słyszy się o segregacji śmieci, ale czy zastanawialiście się jak dużo plastikowych opakowań zużywa rocznie przeciętny Polak? Ile używanych przez nas opakowań foliowych poddaje się recyklingowi? Ile procent produkowanego plastiku używane jest tylko raz? Czy tak naprawdę tzw. biodegradowalne reklamówki rozkładają się do nieszkodliwych substancji? Niestety dane są przerażające.

               Prosimy uczniów naszej szkoły oraz ich rodziców i opiekunów o przyłączenie się do akcji „ Dzień Bez Opakowań Foliowych”, który przypada w tę sobotę      23 stycznia. Wybierając się na zakupy, chociaż w tym dniu , prosimy zabierzcie ze sobą torbę wielokrotnego użytku, na owoce i warzywa weźcie też coś              z domu, by nie korzystać z jednorazówek. Swoim przykładem i postawą zachęćmy innych do zmiany przyzwyczajeń, a uratujemy wiele istnień, które giną i nie mają szans w walce z plastikiem.

                                                                                            Organizatorzy: M. Guba

                                                                                                                        M. Kozdęba

             

                

             

            Nadszedł czas, aby zrozumieć, że przyroda bez człowieka będzie istniała, ale człowiek bez przyrody nie.” Arystoteles

          • Komenda Powiatowa Policji w Kwidzynie informuje

          • Porady dla dzieci:

            - Zawsze informujmy rodziców lub opiekunów gdzie wychodzimy, z kim i kiedy wrócimy.

            - Do zjazdów na sankach czy nartach wybieramy górki, które są z dala od ulicy, akwenów wodnych czy rzeki

            - Nie wchodzimy na zamarznięte jeziora, rzeki czy inne zbiorniki wodne.

            - Nie rzucamy soplami czy bryłami lodu, a bawiąc się śnieżkami zachowajmy ostrożność.

            - Nigdy nie oddalamy się z osobami obcymi, ani nie wsiadamy z nimi do samochodu.

            - Po zmroku nosimy odblaski, poruszamy się chodnikiem, a w ostateczności lewym poboczem drogi. Przez jezdnię przechodzimy w miejscach oznaczonych lub dobrze widocznych.

             

            Kiedy dzieci zostają same w domu- porady dla rodziców:

            - Zadbaj, by dziecko pod nieobecność domowników miało zapewnioną opiekę zaufanej osoby.

            - Uczulmy dzieci, że podczas nieobecności domowników pod żadnym pozorem nie powinno otwierać drzwi osobie nieznajomej, bez względu na to, za kogo podaje się osoba pukająca /np. policjant, listonosz, hydraulik/

            - Zwróć uwagę, by nie podawało nikomu swojego adresu i nie opowiadało o wyposażeniu domu.

            - Naucz dziecko, by zawsze dobrze chowało klucze do mieszkania.

            - Podczas organizowania kuligów nie doczepiajmy sanek do samochodu lub traktora. Sankami może zarzucić i dziecko wpada pod koła pojazdu lub uderza o drzewo lub inną stałą przeszkodę.

            - Rodzice wyposażcie Wasze dzieci w wiedzę dotyczącą znajomości numerów telefonów alarmowych oraz do Waszych miejsc pracy.

            Zachęcamy do wykorzystania materiału i dziękujemy za wsparciesierż.sztab. Karolina WarchlewskaJednoosobowe Stanowisko ds. Profilaktyki SpołecznejKomenda Powiatowa Policji w Kwidzynie

          • Woj. Konkurs Ortograficzny - eliminacje

          • Uczennice klas III naszej szkoły w środę - 9 grudnia przystąpiły do I etapu VIII Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego dla klas III. Jak co roku pisały tekst ze słuchu, chyba nie był zbyt trudny, bo dziewczęta poradziły sobie doskonale i  nie popełniły zbyt dużo błędów. Wszystkie uczennice dostały się do drugiego etapu konkursu.       

            I miejsce – Julita Czarnecka - kl. III a

            II miejsce – Rozalia Boniek – kl. III b

            III miejsce – Kornelia Łyko – kl. III b

            IV miejsce – Wiktoria Miklewicz – kl. III a

            Gratulacje dla dziewczynek i pań, które je przygotowywały do konkursu.

            Konkurs przeprowadziła  - Maria Kochańska

          • Handel ludźmi

          • Handel ludźmi jest zbrodnią przeciwko drugiemu człowiekowi, dlatego tak ważna jest ochrona młodych, często naiwnych i mało doświadczonych życiowo osób.

            Sprawcy podejmują szereg działań, aby zwerbować dziecko i skłonić je do posłuszeństwa. Często zdobywają jego zaufanie poprzez nawiązanie zażyłej relacji. Obecnie istotnym czynnikiem ułatwiającym sprawcom kontakt z dziećmi jest Internet. Umożliwia większą anonimowość, a jednocześnie daje dostęp do wielu dzieci, które podejmują aktywności w Internecie bez nadzoru osób dorosłych. Aby kontrolować dziecko, które jest wykorzystywane, sprawca może: zastraszać je, grozić zrobieniem krzywdy jemu lub osobom bliskim. Dlatego zwracajmy uwagę na zachowanie naszej pociechy i rozmawiajmy o potencjalnych zagrożeniach. Kontrolujmy czas jaki spędza w internecie i jakie strony odwiedza. Jeżeli zauważymy, że dziecko nawiązało kontakt z kimś potencjalnie niebezpiecznym, należy to niezwłocznie zgłosić policji.

            Więcej informacji na temat handlu ludźmi znajdziecie Państwo na stronie: http://www.handelludzmi.eu

        • Festiwal Pieśni i Tańca Ludowego

        • 25.04.2024
        • Klasy 0a i 0b na zaproszenie Przedszkola "Pod Dębusiem", wzięły udział w Festiwalu Pieśni i Tańca Ludowego, który odbył się 24 kwietnia 2024 r w świetlicy Gminnego Ośrodka Kultury w Ryjewie.

          Najpierw grupy z przedszkola zaprezentowały swoje piosenki i tańce ludowe, a następnie zaprezentowały się nasze klasy "zerowe". Grupa 0a zaśpiewała piosenkę pt.” Koło mego ogródeczka”,  a grupa 0b piosenkę „ Laboga, dziewuszki”; były pląsy, przytupy, obroty i duże oklaski.

          Niespodzianką był występ prawdziwego zespołu ludowego  „Renawa Benowo”, który zaśpiewał dwie piosenki. Panie były ubrane w piękne stroje ludowe.

          W podziękowaniu za udział  dostaliśmy ludowe ołówki, grę „Dwojaki”  i kwiat (szałwię) w doniczce- będziemy o niego dbać. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku, było ciasto i sok.

          Maryla Kochańska – wych. 0b

          Renata Heron – wych. 0 a

        • Powiatowy konkurs "Kobiety z ekranu".

        • 23.04.2024
        • Społeczna Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Kwidzynie była organizatorem powiatowego konkursu plastycznego z cyklu "Kobiety, które zmieniły bieg historii". W tym roku konkurs był organizowany pod tytułem "Kobiety z ekranu". 18 kwietnia br. w tej szkole odbyło się podsumowanie konkursu i nagrodzenie najlepszych. Pośród wyróżnionych znalazła się Antonina Śrubkowska z klasy 0b ( wych. Maria Kochańska), która zajęła III miejsce. Nasze gratulacje i dla laureatki i dla pani wychowawczyni !

        • Akcja Żonkil

        • 22.04.2024
        • Szkoła Podstawowa w Ryjewie dołączyła do dwunastej edycji akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile.

          Czym jest akcja społeczno-edukacyjna Żonkile?

                19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile.

                W piątek 19. 04. 2024 r. uczniowie naszej szkoły rozdawali mieszkańcom Ryjewa przygotowane wcześniej papierowe żonkile. Wszyscy obdarowani mogli przypiąć je do ubrań na znak, że łączy nas pamięć o bohaterkach i bohaterach powstania w getcie warszawskim.

        • GÓRA GROSZA

        • 22.04.2024
        •      Nasza szkoła  w kolejnych latach 2022/24 przyłączyła się do akcji „Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo NASZ DOM pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przekazane dla najbardziej potrzebujących dzieci wychowujących się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, zawodowych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

          Na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną zebraliśmy 1317,17zł.

          Dziękujemy wszystkim (a było Ich wielu), którzy dołożyli swój grosz na cele akcji.

                                                                                                                                                            Organizatorki

        • XI Wojewódzki Konkurs Ortograficzny Klas III

        • 04.04.2024
        • Etap szkolny XI Wojewódzkiego Konkursu Ortograficzny dla uczniów klas III, odbył się 18 marca 2024 r.  Uczniowie  klas trzecich tym razem pisali dyktando – Moje małe zoo. Zdania, jak to na konkursie  - trudne i długie. Trzecioklasiści w II etapie zdobyli więcej punktów niż w  I etapie pierwszym, napisali go po prostu lepiej. Brawo!!! 

          A teraz miejsca:

          1 m.- Krzysztof Przybecki- klasa 3a-  uzyskał razem 189 pkt. - wych. M. Zwolak

          2 m. – Izabela Cacan – klasa 3b – otrzymała razem 187,5 pkt. – wych. M. Kowalska

          3 m. – Gabriela Dębowska -  klasa 3 b -  zdobyła 183 pkt. – wych. M. Kowalska

          Gratulujemy i czekamy na wyniki; od tych wyników zależy czy uczniowie Ci pojadą na finał?

          Koordynator konkursu

          Maryla Kochańska

        • Zwyczaje Wielkanocne w "Zerówce"

        • 04.04.2024
        • 20 marca w klasie 0b odbyły  zajęcia otwarte dla rodziców – Zwyczaje wielkanocne.

          Dzieci opowiadały historyjkę obrazkową  „Przygody zajączka”, wyjaśniły co to jest pisanka, nie zabrakło też matematyki - dodawały i odejmowały pisanki.  Potem razem z rodzicami (były też babcie i ciocie) ozdabiały jajka ze styropianu: cekinami, wstążkami, kwiatami, różnymi aplikacjami, koralikami, itp. Był też słodki poczęstunek, kawa i herbata.

          Maryla Kochańska

          wychowawca

        • 21 marca - Światowy Dzień Zespołu Downa

        • 21.03.2024
        • 21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny ale również Światowy Dzień Zespołu Downa. 

                Światowy Dzień Zespołu Downa ustanowiono z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa w roku 2005. Od roku 2012 został objęty patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych. Pierwszy raz obchodzono ten dzień w 2006 roku.

              Załóżmy  kolorowe skarpetki!!! Pokażmy , że stanowimy jedność. Tym właśnie drobnym gestem każdy może wyrazić swoją solidarność i potrzebę integracji z osobami dotkniętymi trisomią chromosomu 21. Kolorowe skarpetki „nie do pary” symbolizują solidaryzowanie się z chorymi na Zespół Downa.

               W ten wyjątkowy dzień zachęcamy wszystkich uczniów , nauczycieli oraz pracowników naszej szkoły  do założenia skarpetek  w różnych, wesołych kolorach! Skarpetki mogą być w paski, w kropki, za kolano lub też do kostki. 

          Zrób zdjęcie i bądz razem z nami!!!!!!!

                                                                                                                                              Natalia Hnasyuk

        • Szkoła bliska pracy

        • 21.03.2024
        • 19 marca  uczniowie klasy VIII a  brali udział w projekcie „Szkoła bliska pracy”.

          Jest to już 7 edycja tego projektu.

          Organizatorem była firma: Lacroix Electronics, firma szkoleniowa Seb-team oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kwidzynie przy współpracy z gminami powiatu kwidzyńskiego.

          Celem tego projektu jest przede wszystkim podniesienie świadomości wśród młodzieży na temat efektywnego planowania ścieżki edukacyjno-zawodowej oraz aktualnej sytuacji na lokalnym rynku pracy.

          Uczniowie zostali zapoznani z działalnością firmy, a poprzez zwiedzanie hali poznali proces produkcyjny.

          Uczestniczyli także w warsztatach z elektroniki, robotyki i programowania, budowali roboty, a na zakończenie zajęć uczestniczyli w turnieju walki robotów, który przysporzył im wiele emocji. Zaangażowanie naszych uczniów było ogromne.

          Na pewno zdobyli nowe, ciekawe doświadczenia!

                                                                                                                                                        Aleksandra Krupa

                                                                                                                                                         Anna Jarema

           

        • Cambridge Challenge 2024

        • 12.03.2024
        •  

           

          W naszej szkole odbył się pierwszy etap (szkolny ) olimpiady z języka angielskiego – Cambridge Challenge 2024,  przeprowadzonego przez Międzynarodowe Liceum Regent College w Elblągu. Olimpiada była skierowana dla uczniów klas 7 i 8.  Uczniowie mierzyli się z wiedzą o Wielkiej Brytanii i języka angielskiego.

          Teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki, które mogą poprowadzić do etapu finału.

          Good LuckJ

          Nauczycielki koordynujące: Joanna Płoszaj-Caban, Anna Dominik

        • Wycieczka do Teatru Muzycznego w Gdyni

        • 11.03.2024
        • Wycieczka szkolna do teatru muzycznego w Gdyni 2 marca 2024 r na spektakl "Piotruś Pan" była niesamowita. Uczniowie byli pełni entuzjazmu i radości po spektaklu. Po wyjściu z teatru udaliśmy się na spacer w przystani, gdzie mogliśmy podziwiać piękną nadmorską panoramę, podziwiać okręty i delektować się świeżym morskim powietrzem. To był naprawdę udany, pełen wrażeń dzień !

          Organizatorki 

          A. Ostrowska, A. Jarema

        • Dzień Patrona szkoły

        • 20.02.2024
        • 19 lutego br. w naszej szkole obchodzony był Dzień Patrona szkoły. W tym dniu, ale 551 lat temu, w roku 1473 urodził się wielki Polak. A nasza szkoła nosi imię tego astronoma. lekarza, prawnika , matematyka, ekonomisty, dyplomaty, urzędnika, stratega wojskowego, kartografa, filologa i doktora prawa kanonicznego. Był prawdziwym polihistorem, czyli człowiekiem mającym rozległą wiedzę z wielu dziedzin, był klasycznym przykładem encyklopedysty. W poniższych linkach przekazujemy relacje z apelu i rozstrzygnięcia konkursy wiedzy o Mikołaju Koperniku, jakie odbyły się w klasach 0-III.

          https://youtu.be/Nfp_lRO3rQc

          https://youtu.be/XSL8LQP53Ck

           

           

        • Konkurs o Mikołaju Koperniku

        • 20.02.2024
        •    14 lutego br. w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o patronie szkoły, Mikołaju Koperniku. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas III.  W konkursie udział wzięło 10 uczestników, którzy mieli za zadanie odpowiedzieć na 20 pytań oraz rozwiązać rebus związany z postacią wielkiego uczonego. Konkurs wygrała Zuzanna Kędzierska z klasy 3a. Miejsce II zajął Nikodem Sarnowski z 3b, a miejsce III Iga Kochanowska z 3a. Ponadto jury wyróżniło Darię Stryjek oraz Krzysztofa Przybeckiego z kl. 3a. Konkurs przygotowały oraz przeprowadziły Zuzanna Zwolak i Renata Heron.                                          

           

           

          e

           

           

           

        • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

        • 16.02.2024
        • My też zagralismy dla WOŚP... były zbiórki, i fanty, i ciasto, i granie, była moc i było serce. Wielkie dzięki dla wszystkich - i uczniów, rodziców, nauczycieli, dla sportowców- siatkarzy, i tym co się chciało, i dla tych, o których nie zawsze się pamięta, a którzy swój grosik dołożyli. Sie ma...

        • Pasowanie na czytelnika

        • 02.02.2024
        • 18.01.2024 roku w naszej szkole odbyło się ,,Pasowanie na czytelnika", podczas którego uczniowie klas pierwszych poznali regulamin Biblioteki szkolnej, uczestniczyli w zabawach dla nich przygotowanych oraz złożyli przysięgę czytelnika:

          MY UCZNIOWIE PIERWSZEJ KLASY

          TOBIE KSIĄŻKO PRZYRZEKAMY

          ŻE SZANOWAĆ CIĘ BĘDZIEMY 

          KRZYWDY ZROBIĆ CI NIE DAMY

          OBOWIĄZKÓW CZYTELNIKA 

          BĘDZIEMY PRZESTRZEGAĆ PILNIE

          I Z TWYCH RAD

          I Z TWYCH MĄDROŚCI

          KORZYSTAĆ OD DZIŚ USILNIE

          Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały dyplomy, zakładki do książek, pierwszą wypożyczoną książkę, książkę pt. ,, Wnuczka antykwariusza" J. Bednarek, E. Dziubak zasponsorowaną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach kampanii ,, Mała książka- wielki człowiek" oraz małego cukierka.

          Link do fotorelacji: 

          https://youtu.be/rHQxbCd60Mg?feature=shared

           

        • Bal karnawałowy

        • 30.01.2024
        •  

          Tradycyjnie, tuż przed feriami  zimowymi, odbył się w naszej szkole Bal Karnawałowy dla uczniów klas 0 – 3.

          Na sali gimnastycznej można było spotkać księżniczki, wróżki, czarownice, superbohaterów… byli policjanci, strażacy, piraci, dinozaury, motyle, biedronka, postacie z filmu” Harry Potter”,  piłkarze oraz wiele innych cudownych i kolorowych  postaci.

          Bal prowadziła nam Indianka ze swoimi pomocnikami. Jak to bywa na balu, były tańce i konkursy, pociąg, który jechał z daleka, Macarena, Gangnam Style, Kaczuchy, węże i tańce – połamańce.

          Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę i do zobaczenia w przyszłym roku!

                                                                          Organizatorki Balu

                                                   Maryla Kochańska

          Renata Heron

        • Cambrdige English

        • 23.01.2024
        • W sobotę, 20 stycznia br. najzdolniejsi językowo uczniowie naszej szkoły (z klas 2-7) wzięli udział w próbnych egzaminach Cambridge English w Kwidzynie. Egamin składał się z 4 części: reading, listening, writing i speaking. Młodsi uczestnicy mierzyli się natomiast tylko (albo aż) w czytaniu, słuchaniu i mówieniu. Na wyniki trzeba trochę zaczekać, ale po minach widać, że wszystkim świetnie poszło. Koordynator wydarzenia, p. Anna Dominik gratuluje wielkiego zapału i zaangażowania.

        • XI Wojewódzki Konkurs Ortograficzny - etap szkolny

        • 18.01.2024
        • Już po raz 11 w naszej szkole trzecioklasiści przystapili do szkolnego etapu Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego.  Etap szkolny odbył się 12 stycznia 2024 r.  Uczniowie  tradycyjnie pisali dyktando - tym razem pt. "Śnieżna zamieć" . Zdania były trudne, długie, pełne wyrazów z pułapkami ortograficznymi i zasadami  interpunkcji. Dość napisać, że najdłuższe zdanie liczyło 14 wyrazów. Trzecioklasiści byli jednak dzielni i wytrwali. 

          A teraz miejsca:

          1 miejsce- Krzysztof Przybecki- klasa 3a-  uzyskał 93 p- wych. M. Zwolak

          2 miejsce – Gabriela Dębowska -  klasa 3 b -  zdobyła 91 p – wych. M. Kowalska

          3 miejsce – Izabela Cacan – klasa 3b – otrzymała 90,5 p – wych. M. Kowalska

          Gratulujemy i życzymy sukcesów w drugim etapie  - w marcu.

          Koordynator konkursu

          Maryla Kochańska