• Powiatowy konkurs "Kobiety z ekranu".

          • Społeczna Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Kwidzynie była organizatorem powiatowego konkursu plastycznego z cyklu "Kobiety, które zmieniły bieg historii". W tym roku konkurs był organizowany pod tytułem "Kobiety z ekranu". 18 kwietnia br. w tej szkole odbyło się podsumowanie konkursu i nagrodzenie najlepszych. Pośród wyróżnionych znalazła się Antonina Śrubkowska z klasy 0b ( wych. Maria Kochańska), która zajęła III miejsce. Nasze gratulacje i dla laureatki i dla pani wychowawczyni !

          • Akcja Żonkil

          • Szkoła Podstawowa w Ryjewie dołączyła do dwunastej edycji akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile.

            Czym jest akcja społeczno-edukacyjna Żonkile?

                  19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile.

                  W piątek 19. 04. 2024 r. uczniowie naszej szkoły rozdawali mieszkańcom Ryjewa przygotowane wcześniej papierowe żonkile. Wszyscy obdarowani mogli przypiąć je do ubrań na znak, że łączy nas pamięć o bohaterkach i bohaterach powstania w getcie warszawskim.

          • GÓRA GROSZA

          •      Nasza szkoła  w kolejnych latach 2022/24 przyłączyła się do akcji „Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo NASZ DOM pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przekazane dla najbardziej potrzebujących dzieci wychowujących się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, zawodowych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

            Na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną zebraliśmy 1317,17zł.

            Dziękujemy wszystkim (a było Ich wielu), którzy dołożyli swój grosz na cele akcji.

                                                                                                                                                              Organizatorki

          • XI Wojewódzki Konkurs Ortograficzny Klas III

          • Etap szkolny XI Wojewódzkiego Konkursu Ortograficzny dla uczniów klas III, odbył się 18 marca 2024 r.  Uczniowie  klas trzecich tym razem pisali dyktando – Moje małe zoo. Zdania, jak to na konkursie  - trudne i długie. Trzecioklasiści w II etapie zdobyli więcej punktów niż w  I etapie pierwszym, napisali go po prostu lepiej. Brawo!!! 

            A teraz miejsca:

            1 m.- Krzysztof Przybecki- klasa 3a-  uzyskał razem 189 pkt. - wych. M. Zwolak

            2 m. – Izabela Cacan – klasa 3b – otrzymała razem 187,5 pkt. – wych. M. Kowalska

            3 m. – Gabriela Dębowska -  klasa 3 b -  zdobyła 183 pkt. – wych. M. Kowalska

            Gratulujemy i czekamy na wyniki; od tych wyników zależy czy uczniowie Ci pojadą na finał?

            Koordynator konkursu

            Maryla Kochańska

          • Zwyczaje Wielkanocne w "Zerówce"

          • 20 marca w klasie 0b odbyły  zajęcia otwarte dla rodziców – Zwyczaje wielkanocne.

            Dzieci opowiadały historyjkę obrazkową  „Przygody zajączka”, wyjaśniły co to jest pisanka, nie zabrakło też matematyki - dodawały i odejmowały pisanki.  Potem razem z rodzicami (były też babcie i ciocie) ozdabiały jajka ze styropianu: cekinami, wstążkami, kwiatami, różnymi aplikacjami, koralikami, itp. Był też słodki poczęstunek, kawa i herbata.

            Maryla Kochańska

            wychowawca

          • 21 marca - Światowy Dzień Zespołu Downa

          • 21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny ale również Światowy Dzień Zespołu Downa. 

                  Światowy Dzień Zespołu Downa ustanowiono z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa w roku 2005. Od roku 2012 został objęty patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych. Pierwszy raz obchodzono ten dzień w 2006 roku.

                Załóżmy  kolorowe skarpetki!!! Pokażmy , że stanowimy jedność. Tym właśnie drobnym gestem każdy może wyrazić swoją solidarność i potrzebę integracji z osobami dotkniętymi trisomią chromosomu 21. Kolorowe skarpetki „nie do pary” symbolizują solidaryzowanie się z chorymi na Zespół Downa.

                 W ten wyjątkowy dzień zachęcamy wszystkich uczniów , nauczycieli oraz pracowników naszej szkoły  do założenia skarpetek  w różnych, wesołych kolorach! Skarpetki mogą być w paski, w kropki, za kolano lub też do kostki. 

            Zrób zdjęcie i bądz razem z nami!!!!!!!

                                                                                                                                                Natalia Hnasyuk

          • Szkoła bliska pracy

          • 19 marca  uczniowie klasy VIII a  brali udział w projekcie „Szkoła bliska pracy”.

            Jest to już 7 edycja tego projektu.

            Organizatorem była firma: Lacroix Electronics, firma szkoleniowa Seb-team oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kwidzynie przy współpracy z gminami powiatu kwidzyńskiego.

            Celem tego projektu jest przede wszystkim podniesienie świadomości wśród młodzieży na temat efektywnego planowania ścieżki edukacyjno-zawodowej oraz aktualnej sytuacji na lokalnym rynku pracy.

            Uczniowie zostali zapoznani z działalnością firmy, a poprzez zwiedzanie hali poznali proces produkcyjny.

            Uczestniczyli także w warsztatach z elektroniki, robotyki i programowania, budowali roboty, a na zakończenie zajęć uczestniczyli w turnieju walki robotów, który przysporzył im wiele emocji. Zaangażowanie naszych uczniów było ogromne.

            Na pewno zdobyli nowe, ciekawe doświadczenia!

                                                                                                                                                          Aleksandra Krupa

                                                                                                                                                           Anna Jarema

             

          • Cambridge Challenge 2024

          •  

             

            W naszej szkole odbył się pierwszy etap (szkolny ) olimpiady z języka angielskiego – Cambridge Challenge 2024,  przeprowadzonego przez Międzynarodowe Liceum Regent College w Elblągu. Olimpiada była skierowana dla uczniów klas 7 i 8.  Uczniowie mierzyli się z wiedzą o Wielkiej Brytanii i języka angielskiego.

            Teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki, które mogą poprowadzić do etapu finału.

            Good LuckJ

            Nauczycielki koordynujące: Joanna Płoszaj-Caban, Anna Dominik

          • Wycieczka do Teatru Muzycznego w Gdyni

          • Wycieczka szkolna do teatru muzycznego w Gdyni 2 marca 2024 r na spektakl "Piotruś Pan" była niesamowita. Uczniowie byli pełni entuzjazmu i radości po spektaklu. Po wyjściu z teatru udaliśmy się na spacer w przystani, gdzie mogliśmy podziwiać piękną nadmorską panoramę, podziwiać okręty i delektować się świeżym morskim powietrzem. To był naprawdę udany, pełen wrażeń dzień !

            Organizatorki 

            A. Ostrowska, A. Jarema

          • Dzień Patrona szkoły

          • 19 lutego br. w naszej szkole obchodzony był Dzień Patrona szkoły. W tym dniu, ale 551 lat temu, w roku 1473 urodził się wielki Polak. A nasza szkoła nosi imię tego astronoma. lekarza, prawnika , matematyka, ekonomisty, dyplomaty, urzędnika, stratega wojskowego, kartografa, filologa i doktora prawa kanonicznego. Był prawdziwym polihistorem, czyli człowiekiem mającym rozległą wiedzę z wielu dziedzin, był klasycznym przykładem encyklopedysty. W poniższych linkach przekazujemy relacje z apelu i rozstrzygnięcia konkursy wiedzy o Mikołaju Koperniku, jakie odbyły się w klasach 0-III.

            https://youtu.be/Nfp_lRO3rQc

            https://youtu.be/XSL8LQP53Ck

             

             

          • Konkurs o Mikołaju Koperniku

          •    14 lutego br. w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o patronie szkoły, Mikołaju Koperniku. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas III.  W konkursie udział wzięło 10 uczestników, którzy mieli za zadanie odpowiedzieć na 20 pytań oraz rozwiązać rebus związany z postacią wielkiego uczonego. Konkurs wygrała Zuzanna Kędzierska z klasy 3a. Miejsce II zajął Nikodem Sarnowski z 3b, a miejsce III Iga Kochanowska z 3a. Ponadto jury wyróżniło Darię Stryjek oraz Krzysztofa Przybeckiego z kl. 3a. Konkurs przygotowały oraz przeprowadziły Zuzanna Zwolak i Renata Heron.                                          

             

             

            e

             

             

             

          • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

          • My też zagralismy dla WOŚP... były zbiórki, i fanty, i ciasto, i granie, była moc i było serce. Wielkie dzięki dla wszystkich - i uczniów, rodziców, nauczycieli, dla sportowców- siatkarzy, i tym co się chciało, i dla tych, o których nie zawsze się pamięta, a którzy swój grosik dołożyli. Sie ma...

          • Pasowanie na czytelnika

          • 18.01.2024 roku w naszej szkole odbyło się ,,Pasowanie na czytelnika", podczas którego uczniowie klas pierwszych poznali regulamin Biblioteki szkolnej, uczestniczyli w zabawach dla nich przygotowanych oraz złożyli przysięgę czytelnika:

            MY UCZNIOWIE PIERWSZEJ KLASY

            TOBIE KSIĄŻKO PRZYRZEKAMY

            ŻE SZANOWAĆ CIĘ BĘDZIEMY 

            KRZYWDY ZROBIĆ CI NIE DAMY

            OBOWIĄZKÓW CZYTELNIKA 

            BĘDZIEMY PRZESTRZEGAĆ PILNIE

            I Z TWYCH RAD

            I Z TWYCH MĄDROŚCI

            KORZYSTAĆ OD DZIŚ USILNIE

            Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały dyplomy, zakładki do książek, pierwszą wypożyczoną książkę, książkę pt. ,, Wnuczka antykwariusza" J. Bednarek, E. Dziubak zasponsorowaną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach kampanii ,, Mała książka- wielki człowiek" oraz małego cukierka.

            Link do fotorelacji: 

            https://youtu.be/rHQxbCd60Mg?feature=shared

             

          • Bal karnawałowy

          •  

            Tradycyjnie, tuż przed feriami  zimowymi, odbył się w naszej szkole Bal Karnawałowy dla uczniów klas 0 – 3.

            Na sali gimnastycznej można było spotkać księżniczki, wróżki, czarownice, superbohaterów… byli policjanci, strażacy, piraci, dinozaury, motyle, biedronka, postacie z filmu” Harry Potter”,  piłkarze oraz wiele innych cudownych i kolorowych  postaci.

            Bal prowadziła nam Indianka ze swoimi pomocnikami. Jak to bywa na balu, były tańce i konkursy, pociąg, który jechał z daleka, Macarena, Gangnam Style, Kaczuchy, węże i tańce – połamańce.

            Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę i do zobaczenia w przyszłym roku!

                                                                            Organizatorki Balu

                                                     Maryla Kochańska

            Renata Heron

          • Cambrdige English

          • W sobotę, 20 stycznia br. najzdolniejsi językowo uczniowie naszej szkoły (z klas 2-7) wzięli udział w próbnych egzaminach Cambridge English w Kwidzynie. Egamin składał się z 4 części: reading, listening, writing i speaking. Młodsi uczestnicy mierzyli się natomiast tylko (albo aż) w czytaniu, słuchaniu i mówieniu. Na wyniki trzeba trochę zaczekać, ale po minach widać, że wszystkim świetnie poszło. Koordynator wydarzenia, p. Anna Dominik gratuluje wielkiego zapału i zaangażowania.

          • XI Wojewódzki Konkurs Ortograficzny - etap szkolny

          • Już po raz 11 w naszej szkole trzecioklasiści przystapili do szkolnego etapu Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego.  Etap szkolny odbył się 12 stycznia 2024 r.  Uczniowie  tradycyjnie pisali dyktando - tym razem pt. "Śnieżna zamieć" . Zdania były trudne, długie, pełne wyrazów z pułapkami ortograficznymi i zasadami  interpunkcji. Dość napisać, że najdłuższe zdanie liczyło 14 wyrazów. Trzecioklasiści byli jednak dzielni i wytrwali. 

            A teraz miejsca:

            1 miejsce- Krzysztof Przybecki- klasa 3a-  uzyskał 93 p- wych. M. Zwolak

            2 miejsce – Gabriela Dębowska -  klasa 3 b -  zdobyła 91 p – wych. M. Kowalska

            3 miejsce – Izabela Cacan – klasa 3b – otrzymała 90,5 p – wych. M. Kowalska

            Gratulujemy i życzymy sukcesów w drugim etapie  - w marcu.

            Koordynator konkursu

            Maryla Kochańska

          • „Jesień w obiektywie” - konkurs fotograficzny

          •      Konkurs fotograficzny o tematyce przyrodniczej: „Jesień w obiektywie” trwał od 1 X 

            do 20 XI 2023 roku i przeznaczony był dla uczniów klas 0-3 SP w Ryjewie. Organizatorkami  konkursu były: Kowalska Mirosława , Heron Renata oraz Plichta Magda . 

            Celem konkursu było:  uwrażliwianie uczniów na piękno przyrody, rozbudzanie wśród dzieci zainteresowań przyrodniczych oraz fotograficznych, ukazanie naszej gminy w jesiennej szacie, a także zachęcanie do przebywania na świeżym powietrzu i wspólnych spacerów z rodziną. Konkurs cieszył się dużą popularnością wśród uczniów, gdyż przystąpiło do niego

            43 uczestników. Każdy uczestnik konkursu miał za zadanie wykonać 1 zdjęcie w formacie A4 i oddać je w terminie do 20  XI 2023 r.

            Zdjęcia oceniane były  w 2 kategoriach wiekowych: klasy 0-1 oraz klasy 2-3.

            Komisja w składzie:

            Kwiatkowska Ewa,

            Izabela Ożdżońska

            Słomska Bożena

            Wyłoniła następujących laureatów konkursu :

            Klasy 0-1

            1 miejsce         Olszewski Kacper- 0a, Kroll Jakub -1b

            2 miejsce         Nikodem Mikołajczyk- 1a, Hawrylicz Weronika- 1b

            3 miejsce         Kornytowska Weronika– 1b, Przybecka Anna- 0b

            Wyróżnienie    Dąbek Bartosz - 0b, Czerechowicz Natalia - 1a

            Klasy 2-3

            1 miejsce         Kędzierska Zuanna- 3a, Weisner Kornelia - 2b

            2 miejsce         Sadowska Zuzanna- 3b, Gutowska Małgorzata - 2a

            3 miejsce         Weisner Hubert- 3a, Kraszewski Aleksander -2a

            Wyróżnienie    Kozłowska Jagoda - 2a, Grzechulska Aleksandra - 2a

        • Konkurs fotograficzny - "Barwy jesieni"

        • 30.11.2022
        • Konkurs fotograficzny o tematyce przyrodniczej: „Barwy jesieni” trwał od 1 X  do 15 XI 2022 roku i przeznaczony był dla uczniów klas 0-3 SP w Ryjewie. Organizatorkami  konkursu były: Kowalska Mirosława oraz Plichta Magdalena.

          Link do filmu: https://youtu.be/mwP27-yX2Wk

           Celem konkursu było:  uwrażliwianie uczniów na piękno przyrody, rozbudzanie wśród dzieci zainteresowań przyrodniczych oraz fotograficznych, ukazanie naszej gminy w jesiennej szacie, a także zachęcanie do przebywania na świeżym powietrzu i wspólnych spacerów z rodziną.

          Konkurs cieszył się dużą popularnością wśród uczniów, gdyż  przystąpiło do niego 33 uczestników. Każdy uczestnik konkursu wykonał  1 zdjęcie w formacie A4 i oddał je w terminie do 15  XI 2022 r.

          Zdjęcia oceniane były  w 2 kategoriach wiekowych: klasy 0-1 oraz klasy 2-3.

          Komisja w składzie: Marta Kozdęba, Maria Barcik, Marek Warsiński oraz Marcin Glebko wyłoniła następujących laureatów konkursu :

          Klasy 0-1

          1 miejsce – Natalia Czerechowicz- 0a

          2 miejsce – Nikodem Mikołajczyk- 0a

          3 miejsce – Jagoda Kozłowska – 1a

          wyróżnienie- Antonina Grzyb - 0b

          wyróżnienie-Kornelia Weissner – 1b

          Klasy 2-3

          1 miejsce- Gabriela Dębowska – 2b

          2 miejsce – Stanisław Luberda – 3a

          3 miejsce – Maja Jarzyńska – 2a

          wyróżnienie- Szymon Rutkowski – 3a

        • Szlachetna Paczka

        • 23.11.2022
        • W obecnym roku szkolnym również bierzemy udział w   ogólnopolskim projekcie społecznym organizowanym przez Stowarzyszenie Wiosna  -  Szlachetna Paczka; projekcie który niesie pomoc rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej.

                       Z bazy rodzin w potrzebie Szlachetnej Paczki, wybraliśmy Panią Michalinę, która ma problemy zdrowotne: ma 75 lat,  mieszka samotnie i mimo wszystko nie poddaje się, a wręcz przeciwnie, stara się jeszcze pomagać innym. Udziela się jako wolontariusz w Hospicjum   w Gdańsku, gdzie wysyła własnoręcznie wykonane na drutach ciepłe kapciuszki/skarpetki itp. Prosimy o pomoc w realizacji paczki i już dziś dziękujemy nawet za najmniejsze dary.  10.12.2022 r. (sobota) dostarczymy zebrane rzeczy do Pani Michaliny.                     Pozdrawiamy: M. Guba, A. Jarema, M. Kozdęba, M. Plichta.

        • Warsztaty w klasie 3a

        • 16.11.2022
        • 15 XI 2022 r.   Panie i Panowie z Polskiego Koła Łowieckiego zorganizowali  warsztaty techniczne. Warsztaty były dla uczniów klasy 3a. Młodzi uczniowie pod czujnym okiem fachowców, bdowali i malowali domki lęgowe dla małych ptaków. Przy okazji uczniowie dowiedzieli się też wielu ciekawostek z życia zwierząt leśnych. Domki zostaną zawieszone na drzewach pod koniec zimy, aby ptaszki mogły w nich zamieszkać.

          Wych. Kl.3 a

          Maria Kochańska

        • "Każdy inny wszyscy równi" - projekt w SP Ryjewo 2022

        • 15.11.2022
        • W naszej szkole realizowany jest Ogólnopolski Projekt Edukacyjno-Społeczny: "Każdy inny wszyscy równi". Koordynatorem tego projektu jest p. Nataliya Hnasyuk. Zapraszamy do obejrzenia filmu ...

          https://youtu.be/LnqXVmzEOH0

           

        • Memories of Queen Elizabeth II

        • 15.11.2022
        •  

          Czy wiesz, że królowa brytyjska Elżbieta II podczas swego życia uzbierała w swojej szafie ok.5 000 kapeluszy?

          Uczniowie klas 8a i 8c  przez ostatnie dni na zajęciach  języka angielskiego pracowali metodą projektu. Tym razem wspominali zmarłą królową brytyjską Elżbietę II. Prace uczniów zostały wystawione na szkolnym holu. Zapraszamy również do obejrzenia prezentacji przygotowanej przez uczennice.

        • Zbiórka karmy dla zwierzaków

        • 03.11.2022
        • W dniach 19.09- 19.10.2022 odbyła się w naszej szkole zbiórka karmy dla schroniska, dla zwierząt w Kwidzynie. Uczniowie przynieśli dużo karmy suchej, jak i w puszkach. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za okazane serce dla zwierząt. Szczególne podziękowania kierujemy dla rodziców Dominiki z 3b, którzy pomogli przewieźć karmę do schroniska. Pani Marzena z fundacji "Adopciaki" podziękowała też uczniom na forum Facebooka.

        • Bezpieczna droga do szkoły

        • 27.10.2022
        • 09.09.22 w naszej szkole miało miejsce spotkanie z przedstawicielem lokalnej policji. Spotkanie to dotyczyło zagadnienia ,,Bezpieczna droga do szkoły”, czyli tego, jak uczniowie powinni zachowywać się podczas przechodzenia przez jezdnię. Dzieci zapoznały się również ze znaczeniem poszczególnych kolorów w sygnalizacji świetlnej i niektórych znaków drogowych.

          Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, uczniowie uzyskali odpowiedzi na zadawane pytania  i otrzymali różne upominki, między innymi : odblaski,książeczki,smycze na klucze i inne.

                                                                                         wychowawczynie klas pierwszych, J.Dominik, Z.Zwolak

        • Wycieczka do zamku w Kwidzynie.

        • 26.10.2022
        • 25.10.2022r. uczniowie klas 3a i 3b byli na wycieczce w Kwidzynie. Głównym punktem tej wyprawy był zamek kwidzyński. Na zamku młodzi wycieczkowice obejrzeli bogate zbiory przyrodnicze oraz mogli zobaczyć jakie sprzęty gospodarstwa domowego używano w dawnych czasach. Dodatkową atrakcją był przejazd pociągiem do i z Kwidzyna. W trakcie wycieczki młodzi uczniowie obserwowali też zaćmienie słońca, które nawet udało się sfotografować. 

        • Zbiórka karmy dla zwierząt

        • 25.10.2022
        • Klasa 1a wzięła udział w dniach 19.09 – 19.10.22 w akcji zbierania w szkole karmy dla psów i kotów z ,,Fundacji Adopciaki” w Kwidzynie, zorganizowanej przez Panią Renatę Heron.

          Dzięki tej akcji dzieci miały satysfakcję i poczucie, że coś zależy od nich, że pomagają niechcianym zwierzętom.

                                                                                                                        Wychowawca, Z.Zwolak

        • Pasowanie klas I

        • 25.10.2022
        •  

           

           

          13 października odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. W tym dniu dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać oraz tańczyć i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Pana Dyrektora. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy.

           

                                                                           wychowawczynie klas pierwszych,J. Dominik, Z.Zwolak

        • Escape room z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

        • 13.10.2022
        •  

               Tak się składa, że 7 października obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie klas 4-8 oraz pracownicy szkoły z uśmiechem na twarzy mogli sprawdzić znajomość tabliczki mnożenia podczas ,,egzaminu" w obecności uczniowskiej komisji. Każdy kto poradził sobie z tym zadaniem bezbłędnie otrzymał order oraz tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Ponadto w tym dniu specjalnie na tę okazję w szkole powstał Escape Room z zagadkami wykorzystującymi tabliczkę  mnożenia. Rozszyfrowanie zagadek pozwoliło uczniom odnaleźć kod do kłódki i dostać się do tajemniczej zawartości walizki. 

          Organizator -   Anna Jarema 

           

           

           

           

        • „ POWIŚLE  I  KWIDZYN  W  20 – leciu MIĘDZYWOJENNYM”

        • 11.10.2022
        •  

               Uczniowie naszej szkoły kolejny raz wzięli udział w konkursie historycznym organizowanym przez Szkołę Podstawową w Liczu oraz GOK w Kwidzynie, Szkolne Koło Towarzystwa Miłośników Ziemi Kwidzyńskiej, Towarzystwo Miłośników Ziemi Kwidzyńskiej, dla szkół podstawowych klas IV – VIII z powiatów: kwidzyńskiego, malborskiego, sztumskiego i historycznego powiatu suskiego                ( obecnie iławskiego).

               Uczeń klasy VI a – Jarosław Szwed zdobył II miejsce,                         a uczniowie  klasy VIII b – Maciej Siwiec i Karol Wichrowski otrzymali wyróżnienie.

          Gratulacje dla naszych uczniów.

                                                                                                               M. Guba

        • Dzień Uśmiechu w naszej szkole

        • 11.10.2022
        •  

          Dzień Uśmiechu w naszej szkole

               W roku 2022 Światowy Dzień Uśmiechu przypadł na 7 października. Radosne święto obchodzone jest w pierwszy piątek października od 1999 roku. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku. W naszej szkole uczniowie udekorowali gazetki szkolne, ściany, drzwi, sufity. Każdy mógł otrzymać kolorową naklejkę z uśmiechem. Dzień przygotowała klasa VIII C z panią Monika Guba.

          Koło filmowe

          https://youtu.be/3tNmq0phhUU

           

          „ Stracony jest każdy dzień

               bez uśmiechu”

          Kornel Makuszyński

           

          7 października 2022 r.

          ŚWIATOWY  DZIEŃ  UŚMIECHU

               Każdego roku Światowy Dzień Uśmiechu obchodzony jest w pierwszy piątek października. Uczniowie kl. VIII c  wyrazili ochotę i pomoc przy realizacji tego dnia. W tym roku szkolnym ten dzień obchodziliśmy 7 października. Udekorowaliśmy szkołę plakatami oraz hasłami o uśmiechu, radości i wzajemnej życzliwości. Chcieliśmy, aby wszyscy uczniowie ( …i nie tylko) dzielili się radością i uśmiechem, by postarali się w tym dniu nie sprawić nikomu przykrości, a wręcz przeciwnie, mieli dla każdego  „ dobre słowo”. Rano uczniowie otrzymali naklejki emotikony -  uśmiechy oraz  kartki z  „dobrym słowem”( „Dobrze mi się z Tobą rozmawia”, „Uśmiechnij się”,” Fajnie, że jesteś” itp.) , które mogli przekazać koledze lub koleżance. Organizatorzy przygotowali śmieszne „zadania – wyzwania”( „opowiedz żart”, „ przytul koleżankę”, „ powiedz coś miłego”), za wykonanie zadania była słodka nagroda. Dzień uśmiechu zakończył się dyskoteką, na którą przybyło wielu uczniów i uczennic, bawili się świetnie i mimo zmęczenia z uśmiechem wracali do swoich domów.  

          PS. Samorząd Uczniowski bardzo dziękuje nauczycielom – opiekunom

           podczas dyskoteki.

           

                                                                                              Koordynatorzy akcji:

                                                                                             M. Guba, M. Kozdęba

           

           

           

           

        • (Nie)zwykła matematyka

        • 04.10.2022
        • Miło nam poinformować, że w roku szkolnym 2022/2023 nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "(Nie)zwykła matematyka". To projekt, którego głównym celem jest kształcenie inicjatywy i pomysłowości w rozwiązywaniu problemów oraz rozwijanie umiejętności wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce. Na lekcjach matematyki będziemy się starali znaleźć odpowiedź na często zadawane pytanie: "Do czego mi się ta wiedza przyda?" Projekt będzie realizowany na lekcjach matematyki w klasach 4-8.

           Nauczyciele realizujący projekt: Anna Ostrowska, Marta Kozdęba, Anna Jarema- koordynator projektu.

        • Historia naszej szkoły...

        • 27.09.2022
        • Nasz szkoła istnieje juz 77 lat... Jak dawniej bywało - kliknij na link. Powspominajmy....

          • Historia naszej szkoły

            https://www.youtube.com/watch?v=opUuVDJUx2w&t=67s

            https://www.youtube.com/watch?v=eCLsQ5x8wH8

            https://www.youtube.com/watch?v=7S7pJTloGyo