• Konkurs wiedzy o patronie szkoły

          • http://www.torun.webd.pl/galeria/kopernik.jpg Konkurs wiedzy o Mikołaju Koperniku dla klas III

             

            7 marca br. w klasach trzecich naszej szkoły, odbył się Konkurs Wiedzy o Mikołaju Koperniku – patronie naszej szkoły. Trzecioklasiści odpowiadali na pytania i jak co roku wykazali się szeroką wiedzą na temat polskiego astronoma.

            Oto wyniki:

            1 miejsce – Patrycja Grochowska – 3 a

            1 miejsce – Marcel Tokarski – 3 b

            2 miejsce – Maciej Szczepański – 3 c

            3 miejsce – Małgorzata Zenke – 3 a

             

            Gratulujemy!!!

            Organizator konkursu

            Maria Kochańska

          • Logiczny tydzień

          • 29 STYCZNIA - DZIEŃ SKŁADANKI I ŁAMIGŁÓWKI

             

            Właśnie ten dzień co roku w naszej szkole otwiera LOGICZNY TYDZIEŃ.

            Niestety… podobnie jak w zeszłym roku, zadecydowano o przejściu bardzo dużej grupy uczniów na zdalne nauczanie. Tym samym pozostało nam tylko poprzez stronę internetową szkoły zaproponować Wam możliwość sprawdzenia swojej inteligencji i wytrwałości w dążeniu do rozwiązania zagadki.

            Sądzisz, że to nie dla Ciebie, bo nie masz uzdolnień związanych z matematyką? Nic bardziej mylnego:

             „Rozwiązywanie różnego rodzaju zagadek i łamigłówek logiczno-matematycznych rozwija umiejętność myślenia również w innych dziedzinach, które nie są bezpośrednio związane z matematyką. Buduje inteligencję ogólną, kształtuje zdolność logicznego myślenia oraz uczy wyciągania wniosków i argumentacji.”(cyt. A. Dydel „Trening umysłu”)

            Dookoła można zetknąć się z wieloma propozycjami na trening mózgu: wykreślanki, krzyżówki, sudoku, puzzle, zagadki i łamigłówki matematyczne, czy też gry wymagające logicznego myślenia, opracowania jakiejś strategii.

            Sprawdźcie co zostało dla Was przygotowane w tym roku – otwórzcie dołączony plik i kliknijcie w podpisane podkreślone linki bądź zeskanujcie QR-kody i do dzieła. Bądźcie wytrwali i cierpliwi. Po powrocie do stacjonarnej nauki czeka Was mała niespodzianka.

                                                                                                        Życzymy przyjemnej zabawy ;-)

                                                                                                        Anna Jarema i Marta Kozdęba

             

             

            logiczny_tydzien_2022_(1).pdf​​​​​​​

          • Konkurs recytatorski "Boże Narodzenie w poezji".

          •  

             

            16 grudnia 2021 r. uczniowie klas 0-3 uczestniczyli w szkolnym konkursie recytatorskim  "Boże Narodzenie w poezji". Dzieci były wspaniale przygotowane, za co serdeczne podziękowania kierujemy w stronę wychowawców i rodziców. Każda klasa oddelegowała po dwóch przedstawicieli, w związku z czym w zmaganiach wzięło udział 18 uczniów.  Jury, w składzie pani Ewa Kwiatkowska, pani Małgorzata Marschalkowski  i pani Agnieszka Knabe, oceniało uczestników w dwóch kategoriach wiekowych - klasy 0-1 i klasy 2-3. Wśród dzieci młodszych pierwsze miejsce zajęła Gabriela Dębowska, drugie Zuzanna Ligęza, trzecie Leon Bakierski. Wyróżniono również występ Mai Falkiewicz. Wśród uczniów klas 2 i 3 zwyciężyła Patrycja Grochowska, drugie miejsce zajęła Oliwia Maćkiewicz, trzecie przyznano Helenie Reducha. Wyróżnieniem nagrodzono występ Martyny Kwiatkowskiej.  

            Sponsorami nagród książkowych w konkursie  był Dyrektor SP w Ryjewie, natomiast słodkie upominki dla wszystkich uczestników ufundował Wójt Gminy Ryjewo. Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszego pomysłu.

            Magdalena Plichta

            Renata Heron

          • Klasa 4b - Lekcja biblioteczna w Bibliotece Miejsko-Powiatowej w Kwidzynie oraz zwiedzanie zamku krzyżackiego

          • W środę 10.11.2021r.  klasa 4b uczestniczyła w zajęciach – lekcja biblioteczna – w Bibliotece Miejsko-Powiatowej w Kwidzynie, która mieści się w budynku dworca kolejowego. W bibliotece uczniowie poznali całą drogę, jaką musi przebyć książka, aż dostanie się na półkę dla czytelnika. Byli pod ogromnym wrażeniem, ile pracy i czasu trzeba poświęcić by była gotowa do wypożyczenia.  Uczniowie zapoznali się z bogatym księgozbiorem biblioteki oraz poznali wszystkie jej zakamarki.  Pani bibliotekarka przeprowadziła bardzo ciekawe zajęcia czytelnicze. Miłą niespodzianką było opieczętowywanie książek przez uczniów. Uczniowie odwiedzili również Zamek krzyżacki w Kwidzynie, podziwiając wystawę Przyroda Polski Północnej.

          • SZKOLNY KONKURS : „Najładniej ozdobione świątecznie drzwi do sali lekcyjnej”

          • W dniach od 1  do 10 grudnia br. odbył się szkolny konkurs na „Najładniej ozdobione świątecznie drzwi do sali lekcyjnej”. Uczniowie naszej szkoły z dużym entuzjazmem wzięli udział w konkursie. Dzięki ciężkiej pracy uczniów powstały wspaniałe dekoracje, które wprawiły wszystkich w świąteczny nastrój. Komisja konkursowa przyznała wszystkim klasom  biorącym udział w konkursie 10 punktów – do konkursu klas.

            W konkursie wyróżniono  klasę 5b .

            Serdecznie gratulujemy pomysłowości i kreatywności .

            Efekty prac uczniów są wspaniałe.

          • Czesi w Ryjewie ...

          • W dniach od 29 listopada do 10 grudnia Szkoła Podstawowa w Ryjewie gościła ośmioro nauczycieli z czeskiej szkoły podstawowej w Brnie w ramach programu Erasmus + - wymiana dobrych praktyk. Nauczyciele z partnerskiej szkoły obserwowali zajęcia prowadzone przez nauczycieli naszej szkoły oraz sami prowadzili lekcje w języku angielskim ( job shadowing oraz teaching assessment). Nauczyciele z Czech są naszymi partnerami od roku 2012, kiedy to w naszej szkole po raz pierwszy zorganizowano projekt Comenius. Celem wizyty naszych sąsiadów było:

            -poznanie i nabycie nowych metod pracy i form pracy z dziećmi i młodzieżą głównie w zakresie nauczania języka angielskiego

            -zapoznanie się z technikami i narzędziami , które uatrakcyjniają lekcje szczególnie w nauczaniu na odległość

            - wymiana dobrych doświadczeń z nauczycielami

            - podniesienie poziomu znajomości języka angielskiego w zakresie pisma i mowy

            - rozwój znajomości komunikacyjnych w języku angielskim

            - nabycie poprawnej wymowy w języku angielskim

            - zwiększenie pewności uczniów w zakresie słuchania, pisania, czytania w języku angielskim

            - pogłębienie wiedzy na temat Wielkiej Brytanii oraz Czech.

            - wzbogacenie słownictwa w języku angielskim

            Poznanie metod i form pracy oraz nawiązanie kontaktów z nauczycielami z czeskiej szkoły pozwoliło na wzbogacenie warsztatu pracy, w szczególności w zakresie wykorzystania TIK w nauczaniu.

            Głównym koordynatorem projektu ze strony naszej szkoły była pani Joanna Płoszaj-Caban, która też

            dziękuje wszystkim zaangażowanym nauczycielom, uczniom , pracownikom naszej szkoły  za ciepłe przyjęcie gości z partnerskiej szkoły w Brnie.

          • Nauka zdalna

          • W dniach od 20.12.2021r. do dnia 22.12.2021r. oraz od 3.01.2022r. do dnia 5.01.2022r. obowiązuje nauka zdalna. Dzień 7.01.2022r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W dniach wolnych oraz w dni nauki zdalnej czynna jest świetlica szkolna.  

          • Szlachetna Paczka

          • SZLACHETNA PACZKA

            2021r.

            W obecnym roku szkolnym kolejny raz włączyliśmy się w  Ogólnopolski Charytatywny Projekt pomocy Szlachetna Paczka. Projekt ten niesie pomoc rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej często też życiowej. Wolontariusze docierają do rodzin w potrzebie, spotykają się z nimi, sprawdzają przyczyny trudnych sytuacji, diagnozują, poznają konkretne potrzeby i włączają do projektu te , dla których Paczka jest realną szansą na zmianę.

               Z bazy rodzin w potrzebie XXI  edycji Szlachetnej Paczki wybraliśmy Pana Ryszarda (58 l.), którego koleje losu tak się potoczyły, że dziś żyje samotnie.  Pan Ryszard wiele lat pracował jako kierowca. Potem przyszła choroba, która nie pozwoliła mu dalej pracować, stracił pracę, a tym samym główne źródło utrzymania, otrzymał zasiłek, który starcza na leki i opłatę mieszkania. Warunki mieszkaniowe pana Ryszarda są bardzo skromne, sprzęty wieloletnie, bardzo zużyte, działające na zasadzie „może się jeszcze uda”.

            W ciągu trzech tygodni zebraliśmy 35 paczek w których znajdowały się produkty spożywcze, środki czystości,  pościel, ręczniki, koc,  kosmetyki i wiele innych rzeczy. Jedną z głównych potrzeb pana Ryszarda była pralka, którą udało nam się zakupić dzięki akcji zorganizowanej w naszej szkole, która polegała na sprzedaży ciasta upieczonego przez rodziców naszych wychowanków. Dobroć serca rodziców i naszego grona pedagogicznego umożliwiła zakup opału na zimę dla Pana Ryszarda. Udało nam się również zorganizować telewizor, telefon i dywan. Pokaźną kwotą wsparł nas Związek Nauczycielstwa Polskiego z siedzibą przy naszej szkole, za co zakupiliśmy przepływowy podgrzewacz wody, gdyż pan Ryszard nie miał możliwości wykąpania się w ciepłej wodzie. Jako darczyńcy przygotowaliśmy wspólnie konkretną pomoc dla Pana Ryszarda.

            Dnia 11.12.2021 r. (sobota) dostarczyliśmy paczki do miejsca zbiórki skąd zostały zawiezione do pana Ryszarda.

                 Dziękujemy wszystkim dobroczyńcom za okazane serce i  zaangażowanie        w przygotowaniu paczki.

             Koordynatorzy akcji: Monika Guba, Marta Kozdęba, Anna Jarema, MagdalenaPlichta.                                                                       

          • Sukces uczniów klasy Ia

          •  

                 Społeczna Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Kwidzynie była organizatorem Powiatowego konkursu na Adventskalender i Lebkuchenhaus, czyli na kalendarz Adwentowy i Domek z Piernika. Swoje prace na ten konkurs wykonali uczniowie klasy 1a ze Szkoły Podstawowej w Ryjewie

            (wych. Małgorzata Zwolak). Wykonali, wysłali i …wygrali. Pierwsze miejsce w konkursie na Kalendarz Adwentowy zajął Benjamin Dominik, a miejsce drugie zajęła praca wykonana przez dwie uczennice: Idalię Ogińską i Igę Kochanowską. Brawo. 

          • KONKURS  POWIATOWY „Barwy jesieni”

          •  

            Szkoła Podstawowa w Otłowcu była organizatorem  Powiatowego Konkursu „ Barwy jesieni” – „Bezpiecznie i zdrowo jesienną ścieżką rowerową” dla klas I-III.  Na konkurs wpłynęło 140 prac. Nagrodzono 9 prac i wyróżniono 14.  Idalia Ogińska, uczennica klasy Ia ( wych. Małgorzata Zwolak)  otrzymała wyróżnienie.

            Brawo Idalia, życzymy kolejnych sukcesów.

          • Lekcja biblioteczna

          •  Klasa 4b - Lekcja biblioteczna w Bibliotece Miejsko-Powiatowej w Kwidzynie oraz zwiedzanie zamku    krzyżackiego

            W środę klasa 4b uczestniczyła w zajęciach – lekcja biblioteczna – w Bibliotece Miejsko-Powiatowej w Kwidzynie, która mieści się w budynku dworca kolejowego.W bibliotece uczniowie poznali całą drogę, jaką musi przebyć książka aż dostanie się na półkę dla czytelnika. Byli pod ogromnym wrażeniem ile pracy i czasu trzeba poświęcić by była gotowa do wypożyczenia.  Uczniowie zapoznali się z bogatym księgozbiorem biblioteki oraz poznali wszystkie jej zakamarki.  Pani bibliotekarka przeprowadziła bardzo ciekawe zajęcia czytelnicze. Miłą niespodzianką było opieczętowywanie książek przez uczniów.Uczniowie odwiedzili również Zamek krzyżacki w Kwidzynie, podziwiając wystawę Przyroda Polski Północnej

          • „Czytam, czytasz..”

          •  

                 21 października 2021 roku  w naszej szkole odbyła się II Międzynarodowa edycja   VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu  w liczbie osób czytających na przerwie pt. „Przerwa na czytanie”.

            Z pewnością nasi uczniowie nie pobili rekordu z poprzednich lat, bo w wydarzeniu wzięło udział 397 uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Starsi uczniowie „bili rekord”, czytając maluchom baśnie, bajki, wiersze w towarzystwie maskotek. W niektórych  „Strefach czytania” młodzież uatrakcyjniła wspólne czytanie  przebraniem,  „czytającą”pacynką lub innym rekwizytem. Uczniowie dostrzegli celowość akcji i  z pewnością będą ją kontynuowali wiosną.

             

          • Pamięć o zmarłych

          •  

            Nadchodzący miesiąc listopad jest miesiącem pamięci o zmarłych, dlatego 19 października 2021 r. klasa VIII b wraz z wychowawczynią Ewą Majewską wybrała się na jesienny spacer na cmentarz w Ryjewie. Celem wyjścia było uporządkowanie grobów ludzi zasłużonych dla naszej społeczności. Dziewczęta umyły groby: księży budowniczych parafii pw. św. Rodziny  - ks. Rohmana i ks. Prusa, pracujących na terenie Ryjewa zakonnic, poległych strażaków spoczywających we wspólnej mogile oraz działaczy krzewiących kulturę na terenie naszej gminy w okresie powojennym. Uczennice uprzątnęły również z liści główne alejki wiodące wzdłuż cmentarza. W przyszłym tygodniu, aby upamiętnić zmarłych związanych z kulturą, edukacją i historią, zaniesiemy kwiaty i zapalimy znicze na grobach.

            Również klasa 2b z paniami Renatą Heron i Bożeną Słomską postanowiła posprzątać z liści zapomniane groby na cmentarzu. Dzieci chętnie się zaangażowały, rozmawiały na temat, że nie ma komu sprzątnąć niektórych grobów. Utrwaliły sobie świadomość żeby innym pomagać.

          • XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

          • To już ósmy rok z rzędu każdy uczeń Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ryjewie mógł sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności z zakresu tabliczki mnożenia. W naszej szkole na głównym holu, korytarzach i podczas lekcji uczniowie z klasy VI byli Egzaminatorami według maxymy „Starsi sprawdzają czy młodsi tabliczkę mnożenia znają„. W czasie lekcji egzaminatorzy odwiedzali klasy w których„Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia.

             Gratulujemy wszystkim uczniom którzy zdali a tym którym się nie powiodło zachęcamy do powtórki i podejścia do kolejnej próby zdania egzaminu on-line na stronie wmtday.com.

            Dziękujemy wszystkim którzy wzięli udział w tej edycji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia oraz Naszym szkolnym Ekspertom z klasy szóstej.

          • Klasa IV b na zajęciach w kwidzyńskim Multicentrum

          •  

             

            18 października klas IVb  była na zajęciach MultiRobotyki i MultiNauki w kwidzyńskim Multicentrum.  Uczniowie budowali konstrukcję za pomocą klocków K’NEX Education oraz uczestniczyli w zajęciach  Moduł  K-first, którego celem jest rozwijanie myślenia i kreatywności, jak również wzbogacanie wiedzy uczniów w szerokim zakresie. Za pomocą specjalnej konsoli z zestawem sensorów, uczniowie zdobywali podstawową wiedzę z zakresu matematyki, nauk ścisłych. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wykonywali każde zadanie.

          • „Wspieram duchem – pomagam bo umiem. Idziemy dalej.”

          •  

            W środę 6 października  2021 r. w naszej szkole gościli uczniowie klas mundurowych „Bezpieczeństwo Publiczne” z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kwidzynie wraz z opiekunem ks. Danielem Pałkowskim. Młodzież z „nowego ogólniaka” realizuje autorski program, którego pomysłodawcą  i autorem jest ksiądz Daniel. Projekt pod nazwą „Wspieram duchem – pomagam bo umiem. Idziemy dalej.” jest przedsięwzięciem, którego głównym celem jest edukowanie dzieci i młodzieży szkolnej z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Trzecioklasiści podczas zajęć mieli możliwość przyjrzenia się technikom udzielania pierwszej pomocy osobie dorosłej, dziecku i niemowlakowi. Każdy  z uczniów, pod okiem licealistów, mógł samodzielnie przeprowadzić akcję ratowania życia i zdrowia. Dzieci przećwiczyły pozycję boczną ustaloną, pomoc na wypadek zakrztuszenia, bandażowanie, zaznajomiły się z aparaturą AEG oraz przypomniały sobie numery alarmowe. Ważnym elementem było też zwrócenie uwagi na własne bezpieczeństwo podczas podejmowania akcji ratunkowej.

            Dzięki przychylności Dyrekcji II LO w Kwidzynie, inicjatywie księdza Daniela oraz zaangażowaniu młodzieży, uczniowie klasy III c mieli okazję do dobrej zabawy połączonej z edukacją w zakresie bezpieczeństwa, za co serdecznie dziękuję.

            Wychowawca kl. 3 c Magda Plichta

        • Festiwal Pieśni i Tańca Ludowego

        • 25.04.2024
        • Klasy 0a i 0b na zaproszenie Przedszkola "Pod Dębusiem", wzięły udział w Festiwalu Pieśni i Tańca Ludowego, który odbył się 24 kwietnia 2024 r w świetlicy Gminnego Ośrodka Kultury w Ryjewie.

          Najpierw grupy z przedszkola zaprezentowały swoje piosenki i tańce ludowe, a następnie zaprezentowały się nasze klasy "zerowe". Grupa 0a zaśpiewała piosenkę pt.” Koło mego ogródeczka”,  a grupa 0b piosenkę „ Laboga, dziewuszki”; były pląsy, przytupy, obroty i duże oklaski.

          Niespodzianką był występ prawdziwego zespołu ludowego  „Renawa Benowo”, który zaśpiewał dwie piosenki. Panie były ubrane w piękne stroje ludowe.

          W podziękowaniu za udział  dostaliśmy ludowe ołówki, grę „Dwojaki”  i kwiat (szałwię) w doniczce- będziemy o niego dbać. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku, było ciasto i sok.

          Maryla Kochańska – wych. 0b

          Renata Heron – wych. 0 a

        • Powiatowy konkurs "Kobiety z ekranu".

        • 23.04.2024
        • Społeczna Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Kwidzynie była organizatorem powiatowego konkursu plastycznego z cyklu "Kobiety, które zmieniły bieg historii". W tym roku konkurs był organizowany pod tytułem "Kobiety z ekranu". 18 kwietnia br. w tej szkole odbyło się podsumowanie konkursu i nagrodzenie najlepszych. Pośród wyróżnionych znalazła się Antonina Śrubkowska z klasy 0b ( wych. Maria Kochańska), która zajęła III miejsce. Nasze gratulacje i dla laureatki i dla pani wychowawczyni !

        • Akcja Żonkil

        • 22.04.2024
        • Szkoła Podstawowa w Ryjewie dołączyła do dwunastej edycji akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile.

          Czym jest akcja społeczno-edukacyjna Żonkile?

                19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile.

                W piątek 19. 04. 2024 r. uczniowie naszej szkoły rozdawali mieszkańcom Ryjewa przygotowane wcześniej papierowe żonkile. Wszyscy obdarowani mogli przypiąć je do ubrań na znak, że łączy nas pamięć o bohaterkach i bohaterach powstania w getcie warszawskim.

        • GÓRA GROSZA

        • 22.04.2024
        •      Nasza szkoła  w kolejnych latach 2022/24 przyłączyła się do akcji „Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo NASZ DOM pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przekazane dla najbardziej potrzebujących dzieci wychowujących się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, zawodowych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

          Na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną zebraliśmy 1317,17zł.

          Dziękujemy wszystkim (a było Ich wielu), którzy dołożyli swój grosz na cele akcji.

                                                                                                                                                            Organizatorki

        • XI Wojewódzki Konkurs Ortograficzny Klas III

        • 04.04.2024
        • Etap szkolny XI Wojewódzkiego Konkursu Ortograficzny dla uczniów klas III, odbył się 18 marca 2024 r.  Uczniowie  klas trzecich tym razem pisali dyktando – Moje małe zoo. Zdania, jak to na konkursie  - trudne i długie. Trzecioklasiści w II etapie zdobyli więcej punktów niż w  I etapie pierwszym, napisali go po prostu lepiej. Brawo!!! 

          A teraz miejsca:

          1 m.- Krzysztof Przybecki- klasa 3a-  uzyskał razem 189 pkt. - wych. M. Zwolak

          2 m. – Izabela Cacan – klasa 3b – otrzymała razem 187,5 pkt. – wych. M. Kowalska

          3 m. – Gabriela Dębowska -  klasa 3 b -  zdobyła 183 pkt. – wych. M. Kowalska

          Gratulujemy i czekamy na wyniki; od tych wyników zależy czy uczniowie Ci pojadą na finał?

          Koordynator konkursu

          Maryla Kochańska

        • Zwyczaje Wielkanocne w "Zerówce"

        • 04.04.2024
        • 20 marca w klasie 0b odbyły  zajęcia otwarte dla rodziców – Zwyczaje wielkanocne.

          Dzieci opowiadały historyjkę obrazkową  „Przygody zajączka”, wyjaśniły co to jest pisanka, nie zabrakło też matematyki - dodawały i odejmowały pisanki.  Potem razem z rodzicami (były też babcie i ciocie) ozdabiały jajka ze styropianu: cekinami, wstążkami, kwiatami, różnymi aplikacjami, koralikami, itp. Był też słodki poczęstunek, kawa i herbata.

          Maryla Kochańska

          wychowawca

        • 21 marca - Światowy Dzień Zespołu Downa

        • 21.03.2024
        • 21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny ale również Światowy Dzień Zespołu Downa. 

                Światowy Dzień Zespołu Downa ustanowiono z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa w roku 2005. Od roku 2012 został objęty patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych. Pierwszy raz obchodzono ten dzień w 2006 roku.

              Załóżmy  kolorowe skarpetki!!! Pokażmy , że stanowimy jedność. Tym właśnie drobnym gestem każdy może wyrazić swoją solidarność i potrzebę integracji z osobami dotkniętymi trisomią chromosomu 21. Kolorowe skarpetki „nie do pary” symbolizują solidaryzowanie się z chorymi na Zespół Downa.

               W ten wyjątkowy dzień zachęcamy wszystkich uczniów , nauczycieli oraz pracowników naszej szkoły  do założenia skarpetek  w różnych, wesołych kolorach! Skarpetki mogą być w paski, w kropki, za kolano lub też do kostki. 

          Zrób zdjęcie i bądz razem z nami!!!!!!!

                                                                                                                                              Natalia Hnasyuk

        • Szkoła bliska pracy

        • 21.03.2024
        • 19 marca  uczniowie klasy VIII a  brali udział w projekcie „Szkoła bliska pracy”.

          Jest to już 7 edycja tego projektu.

          Organizatorem była firma: Lacroix Electronics, firma szkoleniowa Seb-team oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kwidzynie przy współpracy z gminami powiatu kwidzyńskiego.

          Celem tego projektu jest przede wszystkim podniesienie świadomości wśród młodzieży na temat efektywnego planowania ścieżki edukacyjno-zawodowej oraz aktualnej sytuacji na lokalnym rynku pracy.

          Uczniowie zostali zapoznani z działalnością firmy, a poprzez zwiedzanie hali poznali proces produkcyjny.

          Uczestniczyli także w warsztatach z elektroniki, robotyki i programowania, budowali roboty, a na zakończenie zajęć uczestniczyli w turnieju walki robotów, który przysporzył im wiele emocji. Zaangażowanie naszych uczniów było ogromne.

          Na pewno zdobyli nowe, ciekawe doświadczenia!

                                                                                                                                                        Aleksandra Krupa

                                                                                                                                                         Anna Jarema

           

        • Cambridge Challenge 2024

        • 12.03.2024
        •  

           

          W naszej szkole odbył się pierwszy etap (szkolny ) olimpiady z języka angielskiego – Cambridge Challenge 2024,  przeprowadzonego przez Międzynarodowe Liceum Regent College w Elblągu. Olimpiada była skierowana dla uczniów klas 7 i 8.  Uczniowie mierzyli się z wiedzą o Wielkiej Brytanii i języka angielskiego.

          Teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki, które mogą poprowadzić do etapu finału.

          Good LuckJ

          Nauczycielki koordynujące: Joanna Płoszaj-Caban, Anna Dominik

        • Wycieczka do Teatru Muzycznego w Gdyni

        • 11.03.2024
        • Wycieczka szkolna do teatru muzycznego w Gdyni 2 marca 2024 r na spektakl "Piotruś Pan" była niesamowita. Uczniowie byli pełni entuzjazmu i radości po spektaklu. Po wyjściu z teatru udaliśmy się na spacer w przystani, gdzie mogliśmy podziwiać piękną nadmorską panoramę, podziwiać okręty i delektować się świeżym morskim powietrzem. To był naprawdę udany, pełen wrażeń dzień !

          Organizatorki 

          A. Ostrowska, A. Jarema

        • Dzień Patrona szkoły

        • 20.02.2024
        • 19 lutego br. w naszej szkole obchodzony był Dzień Patrona szkoły. W tym dniu, ale 551 lat temu, w roku 1473 urodził się wielki Polak. A nasza szkoła nosi imię tego astronoma. lekarza, prawnika , matematyka, ekonomisty, dyplomaty, urzędnika, stratega wojskowego, kartografa, filologa i doktora prawa kanonicznego. Był prawdziwym polihistorem, czyli człowiekiem mającym rozległą wiedzę z wielu dziedzin, był klasycznym przykładem encyklopedysty. W poniższych linkach przekazujemy relacje z apelu i rozstrzygnięcia konkursy wiedzy o Mikołaju Koperniku, jakie odbyły się w klasach 0-III.

          https://youtu.be/Nfp_lRO3rQc

          https://youtu.be/XSL8LQP53Ck

           

           

        • Konkurs o Mikołaju Koperniku

        • 20.02.2024
        •    14 lutego br. w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o patronie szkoły, Mikołaju Koperniku. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas III.  W konkursie udział wzięło 10 uczestników, którzy mieli za zadanie odpowiedzieć na 20 pytań oraz rozwiązać rebus związany z postacią wielkiego uczonego. Konkurs wygrała Zuzanna Kędzierska z klasy 3a. Miejsce II zajął Nikodem Sarnowski z 3b, a miejsce III Iga Kochanowska z 3a. Ponadto jury wyróżniło Darię Stryjek oraz Krzysztofa Przybeckiego z kl. 3a. Konkurs przygotowały oraz przeprowadziły Zuzanna Zwolak i Renata Heron.                                          

           

           

          e

           

           

           

        • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

        • 16.02.2024
        • My też zagralismy dla WOŚP... były zbiórki, i fanty, i ciasto, i granie, była moc i było serce. Wielkie dzięki dla wszystkich - i uczniów, rodziców, nauczycieli, dla sportowców- siatkarzy, i tym co się chciało, i dla tych, o których nie zawsze się pamięta, a którzy swój grosik dołożyli. Sie ma...

        • Pasowanie na czytelnika

        • 02.02.2024
        • 18.01.2024 roku w naszej szkole odbyło się ,,Pasowanie na czytelnika", podczas którego uczniowie klas pierwszych poznali regulamin Biblioteki szkolnej, uczestniczyli w zabawach dla nich przygotowanych oraz złożyli przysięgę czytelnika:

          MY UCZNIOWIE PIERWSZEJ KLASY

          TOBIE KSIĄŻKO PRZYRZEKAMY

          ŻE SZANOWAĆ CIĘ BĘDZIEMY 

          KRZYWDY ZROBIĆ CI NIE DAMY

          OBOWIĄZKÓW CZYTELNIKA 

          BĘDZIEMY PRZESTRZEGAĆ PILNIE

          I Z TWYCH RAD

          I Z TWYCH MĄDROŚCI

          KORZYSTAĆ OD DZIŚ USILNIE

          Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały dyplomy, zakładki do książek, pierwszą wypożyczoną książkę, książkę pt. ,, Wnuczka antykwariusza" J. Bednarek, E. Dziubak zasponsorowaną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach kampanii ,, Mała książka- wielki człowiek" oraz małego cukierka.

          Link do fotorelacji: 

          https://youtu.be/rHQxbCd60Mg?feature=shared

           

        • Bal karnawałowy

        • 30.01.2024
        •  

          Tradycyjnie, tuż przed feriami  zimowymi, odbył się w naszej szkole Bal Karnawałowy dla uczniów klas 0 – 3.

          Na sali gimnastycznej można było spotkać księżniczki, wróżki, czarownice, superbohaterów… byli policjanci, strażacy, piraci, dinozaury, motyle, biedronka, postacie z filmu” Harry Potter”,  piłkarze oraz wiele innych cudownych i kolorowych  postaci.

          Bal prowadziła nam Indianka ze swoimi pomocnikami. Jak to bywa na balu, były tańce i konkursy, pociąg, który jechał z daleka, Macarena, Gangnam Style, Kaczuchy, węże i tańce – połamańce.

          Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę i do zobaczenia w przyszłym roku!

                                                                          Organizatorki Balu

                                                   Maryla Kochańska

          Renata Heron

        • Cambrdige English

        • 23.01.2024
        • W sobotę, 20 stycznia br. najzdolniejsi językowo uczniowie naszej szkoły (z klas 2-7) wzięli udział w próbnych egzaminach Cambridge English w Kwidzynie. Egamin składał się z 4 części: reading, listening, writing i speaking. Młodsi uczestnicy mierzyli się natomiast tylko (albo aż) w czytaniu, słuchaniu i mówieniu. Na wyniki trzeba trochę zaczekać, ale po minach widać, że wszystkim świetnie poszło. Koordynator wydarzenia, p. Anna Dominik gratuluje wielkiego zapału i zaangażowania.

        • XI Wojewódzki Konkurs Ortograficzny - etap szkolny

        • 18.01.2024
        • Już po raz 11 w naszej szkole trzecioklasiści przystapili do szkolnego etapu Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego.  Etap szkolny odbył się 12 stycznia 2024 r.  Uczniowie  tradycyjnie pisali dyktando - tym razem pt. "Śnieżna zamieć" . Zdania były trudne, długie, pełne wyrazów z pułapkami ortograficznymi i zasadami  interpunkcji. Dość napisać, że najdłuższe zdanie liczyło 14 wyrazów. Trzecioklasiści byli jednak dzielni i wytrwali. 

          A teraz miejsca:

          1 miejsce- Krzysztof Przybecki- klasa 3a-  uzyskał 93 p- wych. M. Zwolak

          2 miejsce – Gabriela Dębowska -  klasa 3 b -  zdobyła 91 p – wych. M. Kowalska

          3 miejsce – Izabela Cacan – klasa 3b – otrzymała 90,5 p – wych. M. Kowalska

          Gratulujemy i życzymy sukcesów w drugim etapie  - w marcu.

          Koordynator konkursu

          Maryla Kochańska