• 21 marca - Światowy Dzień Zespołu Downa

• 21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny ale również Światowy Dzień Zespołu Downa.

Światowy Dzień Zespołu Downa ustanowiono z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa w roku 2005. Od roku 2012 został objęty patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych. Pierwszy raz obchodzono ten dzień w 2006 roku.

Załóżmy  kolorowe skarpetki!!! Pokażmy , że stanowimy jedność. Tym właśnie drobnym gestem każdy może wyrazić swoją solidarność i potrzebę integracji z osobami dotkniętymi trisomią chromosomu 21. Kolorowe skarpetki „nie do pary” symbolizują solidaryzowanie się z chorymi na Zespół Downa.

W ten wyjątkowy dzień zachęcamy wszystkich uczniów , nauczycieli oraz pracowników naszej szkoły  do założenia skarpetek  w różnych, wesołych kolorach! Skarpetki mogą być w paski, w kropki, za kolano lub też do kostki.

Zrób zdjęcie i bądz razem z nami!!!!!!!

Natalia Hnasyuk

• Szkoła bliska pracy

• 19 marca  uczniowie klasy VIII a  brali udział w projekcie „Szkoła bliska pracy”.

Jest to już 7 edycja tego projektu.

Organizatorem była firma: Lacroix Electronics, firma szkoleniowa Seb-team oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kwidzynie przy współpracy z gminami powiatu kwidzyńskiego.

Celem tego projektu jest przede wszystkim podniesienie świadomości wśród młodzieży na temat efektywnego planowania ścieżki edukacyjno-zawodowej oraz aktualnej sytuacji na lokalnym rynku pracy.

Uczniowie zostali zapoznani z działalnością firmy, a poprzez zwiedzanie hali poznali proces produkcyjny.

Uczestniczyli także w warsztatach z elektroniki, robotyki i programowania, budowali roboty, a na zakończenie zajęć uczestniczyli w turnieju walki robotów, który przysporzył im wiele emocji. Zaangażowanie naszych uczniów było ogromne.

Na pewno zdobyli nowe, ciekawe doświadczenia!

Aleksandra Krupa

Anna Jarema

• Cambridge Challenge 2024

W naszej szkole odbył się pierwszy etap (szkolny ) olimpiady z języka angielskiego – Cambridge Challenge 2024,  przeprowadzonego przez Międzynarodowe Liceum Regent College w Elblągu. Olimpiada była skierowana dla uczniów klas 7 i 8.  Uczniowie mierzyli się z wiedzą o Wielkiej Brytanii i języka angielskiego.

Teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki, które mogą poprowadzić do etapu finału.

Good LuckJ

Nauczycielki koordynujące: Joanna Płoszaj-Caban, Anna Dominik

• Wycieczka do Teatru Muzycznego w Gdyni

• Wycieczka szkolna do teatru muzycznego w Gdyni 2 marca 2024 r na spektakl "Piotruś Pan" była niesamowita. Uczniowie byli pełni entuzjazmu i radości po spektaklu. Po wyjściu z teatru udaliśmy się na spacer w przystani, gdzie mogliśmy podziwiać piękną nadmorską panoramę, podziwiać okręty i delektować się świeżym morskim powietrzem. To był naprawdę udany, pełen wrażeń dzień !

Organizatorki

A. Ostrowska, A. Jarema

• 21 marca - Światowy Dzień Zespołu Downa

• 21.03.2024

Zrób zdjęcie i bądz razem z nami!!!!!!!

Natalia Hnasyuk

• Szkoła bliska pracy

• 21.03.2024

Jest to już 7 edycja tego projektu.

Na pewno zdobyli nowe, ciekawe doświadczenia!

Aleksandra Krupa

Anna Jarema