• Festiwal Pieśni i Tańca Ludowego

• Klasy 0a i 0b na zaproszenie Przedszkola "Pod Dębusiem", wzięły udział w Festiwalu Pieśni i Tańca Ludowego, który odbył się 24 kwietnia 2024 r w świetlicy Gminnego Ośrodka Kultury w Ryjewie.

Najpierw grupy z przedszkola zaprezentowały swoje piosenki i tańce ludowe, a następnie zaprezentowały się nasze klasy "zerowe". Grupa 0a zaśpiewała piosenkę pt.” Koło mego ogródeczka”,  a grupa 0b piosenkę „ Laboga, dziewuszki”; były pląsy, przytupy, obroty i duże oklaski.

Niespodzianką był występ prawdziwego zespołu ludowego  „Renawa Benowo”, który zaśpiewał dwie piosenki. Panie były ubrane w piękne stroje ludowe.

W podziękowaniu za udział  dostaliśmy ludowe ołówki, grę „Dwojaki”  i kwiat (szałwię) w doniczce- będziemy o niego dbać. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku, było ciasto i sok.

Maryla Kochańska – wych. 0b

Renata Heron – wych. 0 a

• Powiatowy konkurs "Kobiety z ekranu".

• Społeczna Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Kwidzynie była organizatorem powiatowego konkursu plastycznego z cyklu "Kobiety, które zmieniły bieg historii". W tym roku konkurs był organizowany pod tytułem "Kobiety z ekranu". 18 kwietnia br. w tej szkole odbyło się podsumowanie konkursu i nagrodzenie najlepszych. Pośród wyróżnionych znalazła się Antonina Śrubkowska z klasy 0b ( wych. Maria Kochańska), która zajęła III miejsce. Nasze gratulacje i dla laureatki i dla pani wychowawczyni !

• Akcja Żonkil

• Szkoła Podstawowa w Ryjewie dołączyła do dwunastej edycji akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile.

Czym jest akcja społeczno-edukacyjna Żonkile?

19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile.

W piątek 19. 04. 2024 r. uczniowie naszej szkoły rozdawali mieszkańcom Ryjewa przygotowane wcześniej papierowe żonkile. Wszyscy obdarowani mogli przypiąć je do ubrań na znak, że łączy nas pamięć o bohaterkach i bohaterach powstania w getcie warszawskim.

• GÓRA GROSZA

•      Nasza szkoła  w kolejnych latach 2022/24 przyłączyła się do akcji „Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo NASZ DOM pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przekazane dla najbardziej potrzebujących dzieci wychowujących się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, zawodowych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

Na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną zebraliśmy 1317,17zł.

Dziękujemy wszystkim (a było Ich wielu), którzy dołożyli swój grosz na cele akcji.

Organizatorki

• XI Wojewódzki Konkurs Ortograficzny Klas III

• Etap szkolny XI Wojewódzkiego Konkursu Ortograficzny dla uczniów klas III, odbył się 18 marca 2024 r.  Uczniowie  klas trzecich tym razem pisali dyktando – Moje małe zoo. Zdania, jak to na konkursie  - trudne i długie. Trzecioklasiści w II etapie zdobyli więcej punktów niż w  I etapie pierwszym, napisali go po prostu lepiej. Brawo!!!

A teraz miejsca:

1 m.- Krzysztof Przybecki- klasa 3a-  uzyskał razem 189 pkt. - wych. M. Zwolak

2 m. – Izabela Cacan – klasa 3b – otrzymała razem 187,5 pkt. – wych. M. Kowalska

3 m. – Gabriela Dębowska -  klasa 3 b -  zdobyła 183 pkt. – wych. M. Kowalska

Gratulujemy i czekamy na wyniki; od tych wyników zależy czy uczniowie Ci pojadą na finał?

Koordynator konkursu

Maryla Kochańska

• Zwyczaje Wielkanocne w "Zerówce"

• 20 marca w klasie 0b odbyły  zajęcia otwarte dla rodziców – Zwyczaje wielkanocne.

Dzieci opowiadały historyjkę obrazkową  „Przygody zajączka”, wyjaśniły co to jest pisanka, nie zabrakło też matematyki - dodawały i odejmowały pisanki.  Potem razem z rodzicami (były też babcie i ciocie) ozdabiały jajka ze styropianu: cekinami, wstążkami, kwiatami, różnymi aplikacjami, koralikami, itp. Był też słodki poczęstunek, kawa i herbata.

wychowawca

• Festiwal Pieśni i Tańca Ludowego

• 25.04.2024

Maryla Kochańska – wych. 0b

Renata Heron – wych. 0 a

• Powiatowy konkurs "Kobiety z ekranu".

• 23.04.2024

• Akcja Żonkil

• 22.04.2024

Czym jest akcja społeczno-edukacyjna Żonkile?

• GÓRA GROSZA

• 22.04.2024

Na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną zebraliśmy 1317,17zł.

Organizatorki

• XI Wojewódzki Konkurs Ortograficzny Klas III

• 04.04.2024

A teraz miejsca:

1 m.- Krzysztof Przybecki- klasa 3a-  uzyskał razem 189 pkt. - wych. M. Zwolak

3 m. – Gabriela Dębowska -  klasa 3 b -  zdobyła 183 pkt. – wych. M. Kowalska

Koordynator konkursu

Maryla Kochańska

• Zwyczaje Wielkanocne w "Zerówce"

• 04.04.2024

wychowawca