• Weekend Cudów już za nami !!!

• Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Uczniom , Rodzicom oraz Pracownikom szkoły, którzy w tym roku włączyli się w organizację Szlachetnej Paczki w naszej szkole. Wasze otwarte serca pozwoliły na spełnienie wszystkich marzeń pani Celiny. W sumie na naszą Paczkę złożyło się 36 zapełnionych kartonów. Zebrane dary oraz kwota przerosły nasze najśmielsze oczekiwania.

DZIĘKUJEMY !!!  DOBRO WRACA !!!

Wszystkim Darczyńcom życzymy pełnych radości oraz ciepła Świąt Bożego Narodzenia.

Organizatorzy Szlachetnej Paczki

• American Dream Week

• Nasza szkoła wzięła udział w kolejnym ogólnopolskim projekcie językowym. Na przełomie października i listopada odbywał się u nas American Dream Week. Uczniowie odkrywali ciekawostki o Ameryce. Na holu stanęła fotobudka, a w czasie przerw rozbrzmiewała muzyka, można było nawet spotkać kowboja - wszystko rodem z USA. Na ścianie marzeń każdy z ucznów przyczepił swoje marzenie. Powstała również bardzo długa girlanda z symbolami Stanów Zjednoczonych. Chętne osoby wzięły udział w quizie nt. zdobytej w tym czasie wiedzy. Zwycięzca, Kacper Remisiewicz z klasy 5b zdeklasował wszystkich rywali. Serdecznie gratulujemy! Mamy nadzieję, że American Drem Week na długo zapadnie w pamięci naszych uczniów. Organizatorki p. Joanna Płoszaj-Caban oraz p. Anna Dominik dziękują wszystkim uczniom za zaangażowanie.

• II Powiatowy Konkurs Plastyczny "Barwy jesieni"

• Szkoła Podstawowa w Otłowcu była organizatorem Powiatowego Konkursu plastycznego pt. "Barwy jesieni".

05 grudnia br. uczennice  klasy 2a wraz z wychowawczynią, Zuzanną Zwolak zostały zaproszone na uroczystość wręczenia nagród . Małgorzata Gutowska otrzymała nagrodę, a wyróżnienia: Aleksandra Grzechulska i Alicja Kamprowska.

• Powiatowy Konkurs Plastyczny pt.,,Kartka Bożonarodzeniowa".

• 11.12.23, w SP z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Kwidzynie, odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wernisaż Powiatowego Konkursu Plastycznego pt.,,Kartka Bożonarodzeniowa".  Nadesłano ponad 150 kartek świątecznych, a wśród laureatów znaleźli się nasi uczniowie: I  miejsce w kategorii klas drugich zdobyła Aleksandra Grzechulska, z klasy 2a,  III miejsce w kategorii klas pierwszych, Mikołaj Powierża,z klasy 1a.

Wielkie gratulacje!                                                                        Wych. M. Zimińska i Z. Zwolak

• ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE W DPS w Ryjewie

To już kolejny raz, kiedy to nasi empatyczni uczniowie z klasy 6b, przybyli do DPS w Ryjewie, aby wspólnie z pensjonariuszami Domu poczuć magię świąt.  W tym roku uczniowie  przygotowali program artystyczny pt. „Świąteczne rozmowy”, przeplatany wspólnym śpiewaniem kolęd i pastorałek oraz zdobieniem świątecznych pierniczków. Warto było poczuć, że dobrze jest dostawać prezenty, ale jeszcze lepiej, jest te prezenty ofiarować. My daliśmy niewiele, a otrzymaliśmy cudowne uśmiechy i przeżyliśmy piękne chwile. Serdecznie podziękowania dla pani Dyrektor, pracowników oraz mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Ryjewie.

Wychowawczyni 6b Joanna Płoszaj-Caban oraz p. Dominika Matusiak

• Dzień Osób Głuchych i Niedosłyszących oraz  Dzień Języka Migowego

•              W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjno – Społecznego „Każdy inny – wszyscy równi „ klasa 5 C Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ryjewie brała udział w realizacji Dnia Osób Głuchych i Niedosłyszących oraz  Dnia Języka Migowego.   Uczniowie oglądali film  „ Jak technologia pomaga osobom niesłyszącym?  Co Ty wiesz o głuchych?”. Dzieci poznały alfabet polskiego języka migowego i podjęli się próby nauki parę prostych wyrazów.

Celem  jest zwrócenie uwagi na problemy, prawa, obawy i osiągnięcia osób niesłyszących. Na świecie jest około 70 milionów osób głuchych a według szacunkowych danych liczba osób głuchych w Polsce to około pół miliona.  Niestety prawie 80% z nich mieszka w krajach rozwijających się i nie może liczyć na odpowiednie warunki do rozwoju. Właściwa edukacja i wsparcie osób głuchych to kluczowy element. Warunkuje on przyszłość osoby borykającej się z tą niepełnosprawnością. Wiele wybitnych postaci na przestrzeni wieków udowodniło, że ludzi głuchych lub niedosłyszących istotnie niewiele ogranicza. Do tego grona należą m. in. Ludwig van Beethoven, Francisco Goya, Thomas Edison.

Koordynator  Nataliya Hnasyuk

• HAPPY HALLOWEEN

•     W ramach projektu edukacyjnego British Traditions   uczniowie klasy 5 c w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ryjewie organizowali i wzięli aktywny  udział w Halloween.  Państwo Grochowscy wykonali i dostarczyli foto-budkę dzięki której wyszły wesołe i komiczne zdjęcia.  Całość imprezy przebiegła w mrocznym klimacie. Nie zabrakło dekoracji, poczęstunku i ulubionych utworów muzycznych.

• Dzień chłopaka

• W październiku klasa 5  c  Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika  w Ryjewie zorganizowała   „ Party Time „  w ramach lekcji języka angielskiego.  Uczniowie smażyli tosty i robili pop corn.  W trakcie zajęć śpiewane były piosenki, prowadzone gry zespołowe. A wszystko przeplatane słówkami w języku angielskim.
        • Weekend Cudów już za nami !!!

• 18.12.2023

DZIĘKUJEMY !!!  DOBRO WRACA !!!

Organizatorzy Szlachetnej Paczki

• American Dream Week

• 18.12.2023

• II Powiatowy Konkurs Plastyczny "Barwy jesieni"

• 18.12.2023

• Powiatowy Konkurs Plastyczny pt.,,Kartka Bożonarodzeniowa".

• ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE W DPS w Ryjewie

Wychowawczyni 6b Joanna Płoszaj-Caban oraz p. Dominika Matusiak