• Konkurs "Jesienne drzewo"

"Jesienne drzewo" to tytuł  konkursu dla klas 0-III, zorganizowanego przez nauczycieli świetlicy szkolnej w listopadzie 2023 roku. Uczniowie mieli do wyboru dowolne techniki wykonania prac na papierze o wymiarze A 1. Udział wzięło siedem klas. Celem konkursu było między innymi rozwijanie: umiejętności pracy zespołowej, talentów, różnorodnych form i technik plastycznych. Konkurs objął dwie grupy wiekowe 0-I oraz II-III. W ocenie prac brano pod uwagę: zgodność z tematem, różnorodność, kreatywność. Za wykonane prace przyznano nagrody i wyróżnienia. Nagrody rzeczowe za najlepsze prace otrzymały klasy: 0a, 0b, IIa. Wyróżnienia i nagrody przyznano klasom: Ia, Ib, IIIa, IIIb.

Nauczyciele świetlicy.

Poniżej link do informacji filmowej o konkursie:

• Święto Odzyskania Niepodległości w klasach 0 - III

• 10 listopada 2023 roku klasy 2a i 2b przygotowały uroczysty apel z okazji Narodowego Święta
            Odzyskania przez Polskę Niepodległości, który poprowadziła uczennica starszej klasy, Alicja
            Seremak. Składał się na niego montaż słowno – muzyczny, w którym oprócz uczniów wziął udział dziadek jednej
            z uczennic, były wójt naszej gminy, pan Józef Gutowski, który odpowiadał na pytania związane z
            tamtymi czasami, zadawane przez jego wnuczkę. Uczniowie wykonali kilka wierszy i pieśni
            związanych z tym świętem, zapalili symboliczny znicz na grobie Nieznanego Żołnierza oraz złożyli
            wiązankę składająca się z biało-czerwonych goździków ( podarowaną przez babcię uczennicy, panią
            Zofię Wadecką, prowadzącą kwiaciarnię Stokrotka), a na koniec wszyscy odśpiewali nasz hymn
            państwowy.
            J. Dominik i Z. Zwolak

• Ojczyzna w prozie i poezji

Szkoła Podstaowa im.ks. W.Demskiego w Straszewie juz po raz XXX zorganizowała Międzyszkolny Konkurs Poezji  i   Prozy o Ojczyźnie. Konkurs objęty patronatem naszego wójta wrócił po kilkuletniej przerwie na deski straszewskiej szkoły. Miło jest nam ponformować , że w tegorocznym konkursie najlepsza okaząła sie nasza uczennica - Martyna Grzechulska z 7b.

• American Dream Week

• Nasza szkoła wzięła udział w kolejnym ogólnopolskim projekcie językowym dlatego też, na przełomie października i listopada odbywał się u nas American Dream Week. Uczniowie odkrywali ciekawostki o Ameryce. Na holu stanęła fotobudka, a w czasie przerw rozbrzmiewała muzyka, można było nawet spotkać kowboja - wszystko rodem z USA. Na ścianie marzeń każdy z uczniów przyczepił swoje marzenie. Powstała również bardzo długa girlanda z symbolami Stanów Zjednoczonych. Chętne osoby wzięły udział w quizie nt zdobytej w tym czasie wiedzy. Zwycięzca, Kacper Remisiewicz z klasy 5b zdeklasował wszystkich rywali. Serdecznie gratulujemy! Mamy nadzieję, że American Drem Week na długo zapadnie w pamięci naszych uczniów. Organizatorki p. Joanna Płoszaj-Caban oraz p. Anna Dominik dziękują wszystkim uczniom za zaangażowanie.

Link do filmiku:

• Konkurs "Jesienne drzewo"

• 21.11.2023

Nauczyciele świetlicy.

Poniżej link do informacji filmowej o konkursie:

• Święto Odzyskania Niepodległości w klasach 0 - III

• 21.11.2023