• Przerwa na czytanie

•            Akcja „Przerwa na czytanie” w naszej szkole była promowana dzięki ogłoszeniom wykonanym przez uczniów klasy VII , które zostały powieszone w każdym gabinecie na gazetce. Organizatorzy wykonali również ogromne plakaty informacyjne, które zawiesili w wielu miejscach naszej placówki. Każdy uczeń otrzymał wiadomość dotyczącą akcji na swoje konto w dzienniku elektronicznym. Oprócz tego w przeddzień bicia rekordu na elektronicznej tablicy w holu głównym szkoły pojawiało się przypomnienie o planowanej akcji.

17 października 2023r. stał się u nas dniem, w którym przyłączyliśmy się                                          do IV Międzynarodowej edycji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie „Przerwa na czytanie”. W naszej szkole starsi uczniowie czytali różną literaturę podczas kilku przerw, pokazując swoim kolegom pozytywną modę na czytanie. Można było w tym dniu spotkać naszych podopiecznych rozkoszujących się ciekawą formą spędzania czasu między lekcjami, co było bardzo przyjemnym obrazem szkolnej społeczności.

W klasach młodszych stworzyliśmy strefy czytania, do których zawitali różni goście, byli to siódmoklasiści, nauczyciele, pani pedagog, nawet dyrektor. Dzieci miały okazję posłuchania bliskiej im literatury, co często służyło do kreatywnych działań plastycznych, było wprowadzeniem do lektury, dawało możliwość rozmów o losach bohatera czy stało się dobrym przykładem do czytania przyniesionych z domu książeczek.  Czytający starali się uatrakcyjnić tekst ilustracjami, pacynkami lub maskotkami. Nasi uczniowie mają w szkole kącik z używanymi książkami, które przynieśli z domów. Takie miejsca są dla młodszych i starszych. Każdy może sięgać po książkę, kiedy tylko chce i dać jej nowe życie. Po wspólnym czytaniu szczególnie młodsze dzieci wybierały sobie z półek książeczki, przeglądały i zabierały do domu. Inną formą były przygotowane przez uczniów i nauczycieli wystawy książek dające młodym czytelnikom okazję do wymiany doświadczeń, przemyśleń i refleksji. Akcja cieszyła się znacznie większym zainteresowaniem wśród młodszej społeczności naszej szkoły.

Do utworzenia nowego rekordu w liczbie osób czytających na przerwie przyłączyło się w naszej szkole 190 lubiących czytać.

W imieniu organizatorów przedsięwzięcia bardzo dziękujemy za udział w ustanowieniu rekordu. Ogólnopolski rekord poznamy 10 grudnia. Głownym organizatorem akcji w naszej szkole była Pani Katarzyna Klimkiewicz.

• Zbiórka kasztanów

• Uczniowie Szkoły w Ryjewie wzięli udział w akcji "Zbiórka kasztanów dla Schroniska dla zwierząt na Miłosnej w Kwidzynie". Kasztany te zostaną sprzedane, a zebrane fundusze zostaną przeznaczone na potrzeby zdrowotne- leczenie zwierząt. Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczniów za przyniesienie kasztanów, oraz mamie Bartka z klasy "0" a, za transport do Kwidzyna. Nasi uczniowie mają wielkie serce i z pewnością wezmą udział jeszcze w takich akcjach w przyszłości.

• Zbiórka karmy dla schroniska w Kwidzynie

• Jak co roku, tak i w tym roku szkolnym, uczniowie naszej szkoły zbierali karmę oraz potrzebne akcesoria (koce, smycze, miski itp.) dla zwierząt, przebywających w schronisku w Kwidzynie. I jak co roku zbiórka okazała sie bardzo duża. Dzięki uprzejmości mamy Antosia, Pawła i Radka, dary zostały zawiezione do Schroniska "Miłosna" w Kwidzynie. Pani Marzena z Fundacji Adopciaki przekazała wielkie podziękowania dla wszystkich uczniów.

• Przerwa na czytanie

• 25.10.2023