• SP Ryjewo - Złota drużyna

21 kwietnia br. w Kwidzynie odbyły się finał XXIII Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców. W zawodach finałowych wystartowała nasza drużyna, trenowana przez Mariusza Babickiego. W swojej grupie eliminacyjnej trafiła na SP 2 Czersk ( mistrza woj. pomorskiego w rozgrywkach ligowych) i SP 12 Tczew. W pierwszym spotkaniu szybko, łatwo i przyjemnie wygraliśmy z drużyna tczewską. W drugim meczu Czersk pokonał Tczew. W walce o finał okazaliśmy się lepsi o … jedną bramkę od ekipy z Czerska. W wielkim finale pokonaliśmy SP 33 Gdańsk i zostaliśmy mistrzem woj. pomorskiego. Brawo trener…brawo drużyna. Skład zwycięskiej ekipy: Borowski Bartłomiej, Dmitrzak Mateusz, Dmitrzak Tymoteusz, Donajski Bartosz, Fryca Kacper, Gorczyca Patryk, Górski Kacper, Jagucki Piotr, Kornytowski Damian, Kwiatkowski Marcel, Meller Kacper, Misztal Karol, Nawrocki Dawid, Parafianczuk Kacper, Smoliński Piotr, Tokarski Szymon.

• Klasa 2b z wizytą w Warsztacie Terapii Zajęciowej

• PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY i ŚWIATOWY DZIEŃ WODY 2022r.

• PIERWSZY  DZIEŃ  WIOSNY

ŚWIATOWY  DZIEŃ WODY

2022r.

Pierwszy Dzień Wiosny w tym roku szkolnym połączyliśmy z akcją Światowego Dnia Wody organizowaną corocznie przez zespół edukacji Polskiej Akcji Humanitarnej. Wspólnym celem naszego zamysłu było w miłej atmosferze spędzić ten dzień i jak najwięcej naszych uczniów zaangażować w działania o tematyce dostępu do wody. Szkolną zabawę rozpoczęliśmy apelem i wspólnym tańcem Makarena. Następnie każda klasa, przechodząc z sali do sali, miała do wykonania 12 zadań, za które uczniowie otrzymywali kropelki wody z literkami. Praca podsumowująca wysiłek klas polegała na ułożeniu z otrzymanych literek – kropel hasła: „Dostęp do czystej wody to prawo człowieka”. W trakcie zadań uczniowie oglądali filmiki „Oszczędzanie wody to za mało” oraz „Niezwykła podróż kropelki”. Liczyli, ile litrów wody zużywamy podczas kąpieli w wannie a ile pod prysznicem, ile kosztuje litr wody, ile tracimy wody podczas wycieku wody z kranu, odkrywali kod QR, interpretowali związki frazeologiczne o tematyce wodnej. Zdobywając wiedzę świetnie się przy tym bawili i uczyli współpracy. Na zakończenie każda klasa otrzymała dyplom udziału w zabawie i zatańczyliśmy taniec Belgijkę.

Koordynatorzy: Samorząd SP

M. Guba,  M. Kozdęba, B. Łukaszewska

• SP Ryjewo - Złota drużyna

• 22.04.2022

• Klasa 2b z wizytą w Warsztacie Terapii Zajęciowej

• 22.04.2022

• PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY i ŚWIATOWY DZIEŃ WODY 2022r.

• 01.04.2022
          • PIERWSZY  DZIEŃ  WIOSNY