• AKCJA    "Przyłapany na czytaniu"

• W nawiązaniu do szkolnej akcji bookcrossingowej, która na zaistniałą sytuację epidemiologiczną została przerwana, chcielibyśmy uczniom  zaproponować  inną formę dzielenia się książką.

„Przyłapany na czytaniu”.

Celem akcji jest popularyzacja czytania jako forma rozwijania wyobraźni.

Zrób zdjęcie przyłapanych na czytaniu lub nagraj krótki filmik ok.3 min polecający daną książkę ( możesz to zrobić rodzinnie ) i wyślij na spryjewo@wp.pl

Zdjęcia i filmiki należy wykonać zgodnie z przepisami prawa dotyczącymi ochrony praw autorskich i praw do ochrony wizerunku. Autorzy fotografii i filmików przekazują zdjęcia i filmy na akcja Przyłapany na czytaniu SP Ryjewo, wyrażając jednocześnie zgodę na przetwarzanie danych i na popularyzację prac na stronie internetowej SP Ryjewo.)

• Nauczanie zdalne

• Szanowni rodzice, uczniowie.

W związku z przerwą w zajęciach szkonych, nauczyciele naszej szkoły prowadzą tzw. nauczanie zdalne. Proszę za pomocą dziennika Librus codziennie sprawdzać wiadomości. Obecna przerwa nie jest feriami czy wakacjami - uczniowie powinni wykorzystać ten okres na utrwalenie wiadomości czy nadrobienie ew. zaległości . Praktycznie wszyscy nauczyciele uczący zadają treści materiału do powtórzenia, utrwalenia lub nauczenia się. Bardzo proszę rodziców o współpracę i dopilnowanie, aby dzieci i młodzież wykorzystały ten czas efektywnie.

• Nowa strona naszej szkoły

• Witamy na naszej nowej stronie. Sukcesywnie będziemy ja wzbogacać o nowe treści. Mamy nadzieję, że ta nowa strona będzie się podobać. Pozdrawiamy ... "Stara" strona internetowa szkoły jest jeszcze czynna, tak więc przez pewein czas funkcjonować będą dwie (aktualne) strony naszej placówki.

• Nieczynna szkoła...

• Uwaga ! W związku z epidemią koronawirusa nasza szkoła zostaje od dnia 12.03.2020r do dnia 25.03.2020r zamknięta. Zostają odwołane wszystkie zajęcia lekcyjne i pozalekcyjne. Nieczynna będzie świetlica szkolna oraz stołówka szkolna.

• Sukces uczniów klasy Ia

• 29.11.2021
        •

Społeczna Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Kwidzynie była organizatorem Powiatowego konkursu na Adventskalender i Lebkuchenhaus, czyli na kalendarz Adwentowy i Domek z Piernika. Swoje prace na ten konkurs wykonali uczniowie klasy 1a ze Szkoły Podstawowej w Ryjewie

(wych. Małgorzata Zwolak). Wykonali, wysłali i …wygrali. Pierwsze miejsce w konkursie na Kalendarz Adwentowy zajął Benjamin Dominik, a miejsce drugie zajęła praca wykonana przez dwie uczennice: Idalię Ogińską i Igę Kochanowską. Brawo.

• KONKURS  POWIATOWY „Barwy jesieni”

• 29.11.2021
        •

Szkoła Podstawowa w Otłowcu była organizatorem  Powiatowego Konkursu „ Barwy jesieni” – „Bezpiecznie i zdrowo jesienną ścieżką rowerową” dla klas I-III.  Na konkurs wpłynęło 140 prac. Nagrodzono 9 prac i wyróżniono 14.  Idalia Ogińska, uczennica klasy Ia ( wych. Małgorzata Zwolak)  otrzymała wyróżnienie.

Brawo Idalia, życzymy kolejnych sukcesów.

• Lekcja biblioteczna

• 15.11.2021
        •  Klasa 4b - Lekcja biblioteczna w Bibliotece Miejsko-Powiatowej w Kwidzynie oraz zwiedzanie zamku    krzyżackiego

W środę klasa 4b uczestniczyła w zajęciach – lekcja biblioteczna – w Bibliotece Miejsko-Powiatowej w Kwidzynie, która mieści się w budynku dworca kolejowego.W bibliotece uczniowie poznali całą drogę, jaką musi przebyć książka aż dostanie się na półkę dla czytelnika. Byli pod ogromnym wrażeniem ile pracy i czasu trzeba poświęcić by była gotowa do wypożyczenia.  Uczniowie zapoznali się z bogatym księgozbiorem biblioteki oraz poznali wszystkie jej zakamarki.  Pani bibliotekarka przeprowadziła bardzo ciekawe zajęcia czytelnicze. Miłą niespodzianką było opieczętowywanie książek przez uczniów.Uczniowie odwiedzili również Zamek krzyżacki w Kwidzynie, podziwiając wystawę Przyroda Polski Północnej

• „Czytam, czytasz..”

• 28.10.2021
        •

21 października 2021 roku  w naszej szkole odbyła się II Międzynarodowa edycja   VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu  w liczbie osób czytających na przerwie pt. „Przerwa na czytanie”.

Z pewnością nasi uczniowie nie pobili rekordu z poprzednich lat, bo w wydarzeniu wzięło udział 397 uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Starsi uczniowie „bili rekord”, czytając maluchom baśnie, bajki, wiersze w towarzystwie maskotek. W niektórych  „Strefach czytania” młodzież uatrakcyjniła wspólne czytanie  przebraniem,  „czytającą”pacynką lub innym rekwizytem. Uczniowie dostrzegli celowość akcji i  z pewnością będą ją kontynuowali wiosną.