• Festiwal Pieśni i Tańca Ludowego

          • Klasy 0a i 0b na zaproszenie Przedszkola "Pod Dębusiem", wzięły udział w Festiwalu Pieśni i Tańca Ludowego, który odbył się 24 kwietnia 2024 r w świetlicy Gminnego Ośrodka Kultury w Ryjewie.

            Najpierw grupy z przedszkola zaprezentowały swoje piosenki i tańce ludowe, a następnie zaprezentowały się nasze klasy "zerowe". Grupa 0a zaśpiewała piosenkę pt.” Koło mego ogródeczka”,  a grupa 0b piosenkę „ Laboga, dziewuszki”; były pląsy, przytupy, obroty i duże oklaski.

            Niespodzianką był występ prawdziwego zespołu ludowego  „Renawa Benowo”, który zaśpiewał dwie piosenki. Panie były ubrane w piękne stroje ludowe.

            W podziękowaniu za udział  dostaliśmy ludowe ołówki, grę „Dwojaki”  i kwiat (szałwię) w doniczce- będziemy o niego dbać. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku, było ciasto i sok.

            Maryla Kochańska – wych. 0b

            Renata Heron – wych. 0 a

          • Powiatowy konkurs "Kobiety z ekranu".

          • Społeczna Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Kwidzynie była organizatorem powiatowego konkursu plastycznego z cyklu "Kobiety, które zmieniły bieg historii". W tym roku konkurs był organizowany pod tytułem "Kobiety z ekranu". 18 kwietnia br. w tej szkole odbyło się podsumowanie konkursu i nagrodzenie najlepszych. Pośród wyróżnionych znalazła się Antonina Śrubkowska z klasy 0b ( wych. Maria Kochańska), która zajęła III miejsce. Nasze gratulacje i dla laureatki i dla pani wychowawczyni !

          • Akcja Żonkil

          • Szkoła Podstawowa w Ryjewie dołączyła do dwunastej edycji akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile.

            Czym jest akcja społeczno-edukacyjna Żonkile?

                  19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile.

                  W piątek 19. 04. 2024 r. uczniowie naszej szkoły rozdawali mieszkańcom Ryjewa przygotowane wcześniej papierowe żonkile. Wszyscy obdarowani mogli przypiąć je do ubrań na znak, że łączy nas pamięć o bohaterkach i bohaterach powstania w getcie warszawskim.

          • GÓRA GROSZA

          •      Nasza szkoła  w kolejnych latach 2022/24 przyłączyła się do akcji „Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo NASZ DOM pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przekazane dla najbardziej potrzebujących dzieci wychowujących się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, zawodowych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

            Na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną zebraliśmy 1317,17zł.

            Dziękujemy wszystkim (a było Ich wielu), którzy dołożyli swój grosz na cele akcji.

                                                                                                                                                              Organizatorki

          • XI Wojewódzki Konkurs Ortograficzny Klas III

          • Etap szkolny XI Wojewódzkiego Konkursu Ortograficzny dla uczniów klas III, odbył się 18 marca 2024 r.  Uczniowie  klas trzecich tym razem pisali dyktando – Moje małe zoo. Zdania, jak to na konkursie  - trudne i długie. Trzecioklasiści w II etapie zdobyli więcej punktów niż w  I etapie pierwszym, napisali go po prostu lepiej. Brawo!!! 

            A teraz miejsca:

            1 m.- Krzysztof Przybecki- klasa 3a-  uzyskał razem 189 pkt. - wych. M. Zwolak

            2 m. – Izabela Cacan – klasa 3b – otrzymała razem 187,5 pkt. – wych. M. Kowalska

            3 m. – Gabriela Dębowska -  klasa 3 b -  zdobyła 183 pkt. – wych. M. Kowalska

            Gratulujemy i czekamy na wyniki; od tych wyników zależy czy uczniowie Ci pojadą na finał?

            Koordynator konkursu

            Maryla Kochańska

          • Zwyczaje Wielkanocne w "Zerówce"

          • 20 marca w klasie 0b odbyły  zajęcia otwarte dla rodziców – Zwyczaje wielkanocne.

            Dzieci opowiadały historyjkę obrazkową  „Przygody zajączka”, wyjaśniły co to jest pisanka, nie zabrakło też matematyki - dodawały i odejmowały pisanki.  Potem razem z rodzicami (były też babcie i ciocie) ozdabiały jajka ze styropianu: cekinami, wstążkami, kwiatami, różnymi aplikacjami, koralikami, itp. Był też słodki poczęstunek, kawa i herbata.

            Maryla Kochańska

            wychowawca

          • 21 marca - Światowy Dzień Zespołu Downa

          • 21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny ale również Światowy Dzień Zespołu Downa. 

                  Światowy Dzień Zespołu Downa ustanowiono z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa w roku 2005. Od roku 2012 został objęty patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych. Pierwszy raz obchodzono ten dzień w 2006 roku.

                Załóżmy  kolorowe skarpetki!!! Pokażmy , że stanowimy jedność. Tym właśnie drobnym gestem każdy może wyrazić swoją solidarność i potrzebę integracji z osobami dotkniętymi trisomią chromosomu 21. Kolorowe skarpetki „nie do pary” symbolizują solidaryzowanie się z chorymi na Zespół Downa.

                 W ten wyjątkowy dzień zachęcamy wszystkich uczniów , nauczycieli oraz pracowników naszej szkoły  do założenia skarpetek  w różnych, wesołych kolorach! Skarpetki mogą być w paski, w kropki, za kolano lub też do kostki. 

            Zrób zdjęcie i bądz razem z nami!!!!!!!

                                                                                                                                                Natalia Hnasyuk

          • Szkoła bliska pracy

          • 19 marca  uczniowie klasy VIII a  brali udział w projekcie „Szkoła bliska pracy”.

            Jest to już 7 edycja tego projektu.

            Organizatorem była firma: Lacroix Electronics, firma szkoleniowa Seb-team oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kwidzynie przy współpracy z gminami powiatu kwidzyńskiego.

            Celem tego projektu jest przede wszystkim podniesienie świadomości wśród młodzieży na temat efektywnego planowania ścieżki edukacyjno-zawodowej oraz aktualnej sytuacji na lokalnym rynku pracy.

            Uczniowie zostali zapoznani z działalnością firmy, a poprzez zwiedzanie hali poznali proces produkcyjny.

            Uczestniczyli także w warsztatach z elektroniki, robotyki i programowania, budowali roboty, a na zakończenie zajęć uczestniczyli w turnieju walki robotów, który przysporzył im wiele emocji. Zaangażowanie naszych uczniów było ogromne.

            Na pewno zdobyli nowe, ciekawe doświadczenia!

                                                                                                                                                          Aleksandra Krupa

                                                                                                                                                           Anna Jarema

             

          • Cambridge Challenge 2024

          •  

             

            W naszej szkole odbył się pierwszy etap (szkolny ) olimpiady z języka angielskiego – Cambridge Challenge 2024,  przeprowadzonego przez Międzynarodowe Liceum Regent College w Elblągu. Olimpiada była skierowana dla uczniów klas 7 i 8.  Uczniowie mierzyli się z wiedzą o Wielkiej Brytanii i języka angielskiego.

            Teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki, które mogą poprowadzić do etapu finału.

            Good LuckJ

            Nauczycielki koordynujące: Joanna Płoszaj-Caban, Anna Dominik

          • Wycieczka do Teatru Muzycznego w Gdyni

          • Wycieczka szkolna do teatru muzycznego w Gdyni 2 marca 2024 r na spektakl "Piotruś Pan" była niesamowita. Uczniowie byli pełni entuzjazmu i radości po spektaklu. Po wyjściu z teatru udaliśmy się na spacer w przystani, gdzie mogliśmy podziwiać piękną nadmorską panoramę, podziwiać okręty i delektować się świeżym morskim powietrzem. To był naprawdę udany, pełen wrażeń dzień !

            Organizatorki 

            A. Ostrowska, A. Jarema

          • Dzień Patrona szkoły

          • 19 lutego br. w naszej szkole obchodzony był Dzień Patrona szkoły. W tym dniu, ale 551 lat temu, w roku 1473 urodził się wielki Polak. A nasza szkoła nosi imię tego astronoma. lekarza, prawnika , matematyka, ekonomisty, dyplomaty, urzędnika, stratega wojskowego, kartografa, filologa i doktora prawa kanonicznego. Był prawdziwym polihistorem, czyli człowiekiem mającym rozległą wiedzę z wielu dziedzin, był klasycznym przykładem encyklopedysty. W poniższych linkach przekazujemy relacje z apelu i rozstrzygnięcia konkursy wiedzy o Mikołaju Koperniku, jakie odbyły się w klasach 0-III.

            https://youtu.be/Nfp_lRO3rQc

            https://youtu.be/XSL8LQP53Ck

             

             

          • Konkurs o Mikołaju Koperniku

          •    14 lutego br. w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o patronie szkoły, Mikołaju Koperniku. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas III.  W konkursie udział wzięło 10 uczestników, którzy mieli za zadanie odpowiedzieć na 20 pytań oraz rozwiązać rebus związany z postacią wielkiego uczonego. Konkurs wygrała Zuzanna Kędzierska z klasy 3a. Miejsce II zajął Nikodem Sarnowski z 3b, a miejsce III Iga Kochanowska z 3a. Ponadto jury wyróżniło Darię Stryjek oraz Krzysztofa Przybeckiego z kl. 3a. Konkurs przygotowały oraz przeprowadziły Zuzanna Zwolak i Renata Heron.                                          

             

             

            e

             

             

             

          • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

          • My też zagralismy dla WOŚP... były zbiórki, i fanty, i ciasto, i granie, była moc i było serce. Wielkie dzięki dla wszystkich - i uczniów, rodziców, nauczycieli, dla sportowców- siatkarzy, i tym co się chciało, i dla tych, o których nie zawsze się pamięta, a którzy swój grosik dołożyli. Sie ma...

          • Pasowanie na czytelnika

          • 18.01.2024 roku w naszej szkole odbyło się ,,Pasowanie na czytelnika", podczas którego uczniowie klas pierwszych poznali regulamin Biblioteki szkolnej, uczestniczyli w zabawach dla nich przygotowanych oraz złożyli przysięgę czytelnika:

            MY UCZNIOWIE PIERWSZEJ KLASY

            TOBIE KSIĄŻKO PRZYRZEKAMY

            ŻE SZANOWAĆ CIĘ BĘDZIEMY 

            KRZYWDY ZROBIĆ CI NIE DAMY

            OBOWIĄZKÓW CZYTELNIKA 

            BĘDZIEMY PRZESTRZEGAĆ PILNIE

            I Z TWYCH RAD

            I Z TWYCH MĄDROŚCI

            KORZYSTAĆ OD DZIŚ USILNIE

            Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały dyplomy, zakładki do książek, pierwszą wypożyczoną książkę, książkę pt. ,, Wnuczka antykwariusza" J. Bednarek, E. Dziubak zasponsorowaną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach kampanii ,, Mała książka- wielki człowiek" oraz małego cukierka.

            Link do fotorelacji: 

            https://youtu.be/rHQxbCd60Mg?feature=shared

             

          • Bal karnawałowy

          •  

            Tradycyjnie, tuż przed feriami  zimowymi, odbył się w naszej szkole Bal Karnawałowy dla uczniów klas 0 – 3.

            Na sali gimnastycznej można było spotkać księżniczki, wróżki, czarownice, superbohaterów… byli policjanci, strażacy, piraci, dinozaury, motyle, biedronka, postacie z filmu” Harry Potter”,  piłkarze oraz wiele innych cudownych i kolorowych  postaci.

            Bal prowadziła nam Indianka ze swoimi pomocnikami. Jak to bywa na balu, były tańce i konkursy, pociąg, który jechał z daleka, Macarena, Gangnam Style, Kaczuchy, węże i tańce – połamańce.

            Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę i do zobaczenia w przyszłym roku!

                                                                            Organizatorki Balu

                                                     Maryla Kochańska

            Renata Heron

          • Cambrdige English

          • W sobotę, 20 stycznia br. najzdolniejsi językowo uczniowie naszej szkoły (z klas 2-7) wzięli udział w próbnych egzaminach Cambridge English w Kwidzynie. Egamin składał się z 4 części: reading, listening, writing i speaking. Młodsi uczestnicy mierzyli się natomiast tylko (albo aż) w czytaniu, słuchaniu i mówieniu. Na wyniki trzeba trochę zaczekać, ale po minach widać, że wszystkim świetnie poszło. Koordynator wydarzenia, p. Anna Dominik gratuluje wielkiego zapału i zaangażowania.

        • Zakończenie roku szk. dla uczniów klas VIII

        • 17.06.2020
        • Zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas VIII odbędzie się w dniu 25.06.2020r. o godz. 9:00 w sali sportowej. Ze względu na pandemię koronawirusa apel ten zostanie skrócony do minimum. Bardzo proszę, aby ograniczyć do minimum ilość osób chcących być na tym apelu ( rodzice, krewni itp.). Obowiązują maseczki ochronne i dezynfekcja rąk przed wejściem  do szkoły. Proszę, aby nie przygotowywać tradycyjnego spotkania rodziców z nauczycielami przy kawce i ciasteczkach. O ile to możliwe, proszę też nie wręczać kwiatów nauczycielom - jest przy tym niebezpieczny zamęt i zamieszanie. Takie czasy ...

        • Zakończenie roku szk. dla uczniów kl. I - VII

        • 17.06.2020
        • Informuję, że ze względu na panującą epidemię nie będzie uroczystego zakończenia roku szkolnego. Świadectwa będzie można odbierać u wychowawców w dniu 26.06.2020r.(piątek).

          Uczniowie dojeżdżający ( wszystkie klasy) w godzinach 8:30 - 9:30 - odwóz uczniów w tym dniu będzie o godz. 9:30.

          Uczniowie z Ryjewa mogą odbierać świadectwa w godz.kl. 1a,1b,1c, 2a,2b,3a, 3b - godz.  9:30 - 10:00

          kl. 4, 5a, 5b, 5c -          godz.  9:30 - 10:00

          kl. 6a, 6b, 6c    -          godz. 10:00 - 10:30

          kl. 7a,7b,7c      -          godz. 10:30 - 11:00

          Bardzo proszę o przestrzeganie tych godzin.W tych samych godzinach uczniowie najlepsi, będą mogli odebrać stypendia za wysokie wyniki w nauce (uczniowie klas. IV - VII).Stypendia będą wypłacane w gabinecie p.pedagog.Do szkoły wpuszczani będą TYLKO uczniowie.

        • Nabór do Szkoły Muzycznej w Kwidzynie

        • 17.06.2020
        • Poniżej link do strony internetowej dotyczącej naboru do Szkoły Muzycznej w Kwidzynie

          https://drive.google.com/file/d/1XvJUDcDypz4JhmKLdBUFaVhIsYy5yp7A/view?usp=sharing

        • Konsultacje dla uczniów

        • 27.05.2020
        • Konsultacje dla uczniów kl. IV - VIII   od 01.06.2020r.

          Poniedziałek

          8.30 – 9.30 – J. Makowiecka,  J, Zimiński

          9.30 – 10.30 – E. Majewska, M. Kozdęba

          10.30 – 11.30 – S. Lewalski

          Wtorek

          8.30 – 9.30 – D. Matusiak, A. Jarema

          9.30 – 10.30 – Z. Giecewicz, B. Giecewicz

          10.30 – 11.30 – B. Michnik, D. Markowicz

          Środa

          8.30 – 9.30 – H. Górecka

          9.30 – 10.30 –  Z. Kasprzak, B. Łukaszewska

          10.30 – 11.30 – S. Szwarc, A. Szawardak

          Czwartek

          8.30 – 9.30 – M. Babicki, M. Guba

          9.30 – 10.30 – J. Płoszaj-Caban, I. Cychnerska

          10.30 – 11.30 – J. Bartz, N. Hnasyuk

          Piątek

          8.30 – 9.30 – K. Klimkiewicz, M. Glebko

          9.30 – 10.30 – B. Słomska, M. Warsiński

          10.30 – 11.30 – M. Woronowicz

        • Godziny pracy biblioteki

        • 27.05.2020
        • Biblkioteka szkolna czynna jest:

          Poniedziałek - 8:30 - 10:30

          Środa            10:30 - 11;30

          Czwartek       10:30 - 11:30

        • Konsultacje dla uczniów

        • 25.05.2020
        • Konsultacje nauczycieli od 01.06.2020r.

           

          Poniedziałek

          8.30 – 9.30 – J. Makowiecka,  J, Zimiński

          9.30 – 10.30 – E. Majewska, M. Kozdęba

          10.30 – 11.30 – S. Lewalski

           

          Wtorek

          8.30 – 9.30 – D. Matusiak, A. Jarema

          9.30 – 10.30 – Z. Giecewicz, B. Giecewicz

          10.30 – 11.30 – B. Michnik, D. Markowicz

           

          Środa

          8.30 – 9.30 – H. Górecka

          9.30 – 10.30 –  Z. Kasprzak, B. Łukaszewska

          10.30 – 11.30 – S. Szwarc, A. Szawardak

           

          Czwartek

          8.30 – 9.30 – M. Babicki, M. Guba

          9.30 – 10.30 – J. Płoszaj-Caban, I. Cychnerska

          10.30 – 11.30 – J. Bartz, N. Hnasyuk

           

          Piątek

          8.30 – 9.30 – K. Klimkiewicz, M. Glebko

          9.30 – 10.30 – B. Słomska, M. Warsiński

          10.30 – 11.30 – M. Woronowicz

        • Najładniejsze maseczki

        • 18.05.2020
        • Mamy już wyniki konkursu na najciekawszą maseczkę - konkurs ogłosiła świetlica szkolna.

          I miejsce  - Natalia Kamińsdka - klasa 6c

          II miejsce - Kaja Kowalska - klasa 4a

                           Oliwia Tokarska - klasa 5b

          III miejsce - Damian Czyż - klasa 1c

                             Oliwia  Figacz - klasa 0a

          Nagrody wręczymy po powrocie do szkoły, a na razie WIELKIE GRATULACJE !!!