Zgodnie z kalendarzem roku uszkolnego, w dniach 29 i 30 kwietnia 2021r. (czwartek i piątek) nie będzie zajęć dydaktycznych (lekcji). Czynna będzie świetlica szkolna. Przy wykupywaniu obiadów dla uczniów proszę wziąć pod uwagę te dwa dni wolne. Kuchnia szkolna będzie czynna, dlatego też obiady "na wynos" będą wydawane.
Najnowsze
Aktualności
Konkurs „NSP 2021. Dlaczego się liczymy?”
- 15.04.2021
Konkurs jest związany z odbywającym się właśnie Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań.
Aby wziąć udział konkursie należy odpowiedzieć na konkursowe pytanie „NSP 2021. Dlaczego się liczymy?”. Sposób realizacji – dowolny, czyli może to być wiersz, piosenka, skecz, inscenizacja, film, teledysk itp. Do konkursu uczeń może przystąpić indywidualnie, można też stworzyć zespół (maksymalnie 4-osobowy). Plik należy przesłać do 11 maja na adres gdansk.stat@gmail.com. Przed przystąpieniem do konkursu prosimy o zapoznanie się z regulaminem.
Więcej informacji o spisie można znaleźć tu: https://spis.gov.pl (pytania, aplikację demo, informacje o celu i wiele innych). Formularz można też poznać podczas spisywania się przez Internet (najwygodniejsza forma udziału w spisie), w przypadku osób małoletnich – przez rodziców bądź opiekunów prawnych.
Pliki do pobrania
Regulamin konkursu „NSP 2021. Dlaczego się liczymy?” 0.02 MB
Załacznik nr 1 do regulaminu konkursu „NSP 2021. Dlaczego się liczymy?” 0.01 MB
II LO w Kwidzynie zaprasza...
- 09.04.2021
Dzień dobry,
informujemy , że w dniach 12.04 - 15.04.2021 odbędą się Wirtualne Dni Otwarte w "Nowym". Do udziału w spotkaniach zapraszamy zarówno uczniów jak i rodziców. Spotkania będą odbywały się w trybie on-line po kliknięciu w łącze uczeń wejdzie na spotkanie w trakcie którego opowiemy o ofercie edukacyjnej oraz odpowiemy na pytania. Prosimy o przekazanie informacji Państwa uczniom oraz rodzicom.
poniżej linki do Wirtualnych Dni Otwartych.
Harmonogram dni otwartych
12.04 (poniedziałek) godzina 16.00 przedstawimy klasę matematyczno– ekonomiczną,
13.04 (wtorek) godzina 16:00 przedstawimy klasę biologiczno- chemiczną,
14.04 (środa) godzina 16:00 przedstawimy klasę humanistyczno- lingwistyczną,
15.04 (czwartek) godzina 16:00 przedstawimy klasy sportową oraz mundurową.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
Spotkania odbywają się w aplikacji Teams ale nie jest konieczna jej instalacja. Sugerujemy aby osoby dołączające do spotkań korzystały z przeglądarki Google Chrome.
Wojciech Kapica
Wicerektor ZSO nr 2
Praca szkoły w czasie wprowadzonych obostrzeń
- 26.03.2021
Informuję, że w okresie obowiązywania wprowadzonych nowych obostrzeń tj. od 29 marca br. do dnia 9 kwietnia br. świetlica szkolna czynna będzie (zgodnie z wprowadzonymi przepisami prawa) dla uczniów rodziców żołnierzy, policji, funkcjonariuszy straży pożarnej i personelu medycznego, pracującego w szpitalach. W związku z powyższym proszę o zapisywanie tych dzieci do świetlicy - tel. 55 277 42 63.
Pedagog szkolny w dniach 29,30,31.03.20021r oraz 7,8,9.04.2021r będzie do dyspozycji rodziców i uczniów w godz. 8:30 - 12:30
Szkolenia wojskowe
- 24.03.2021
Dzień dobry,
Szanowni Państwo Dyrektorzy,
na prośbę Pana gen. bryg. Artura Dębczaka Dyrektora Biura do spraw Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” zachęcamy Państwa do przekazania informacji dotyczących programów realizowanych w szkołach średnich o profilu wojskowym, koordynowanych przez Biuro: „Cyber.Mil z klasą”, Oddziały Przygotowania Wojskowego oraz Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe uczniom klas ósmych i ich rodzicom.
Materiały dostępne są na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Gdańsku pod adresem:
https://www.kuratorium.gda.pl/edukacja-wojskowa/
Zamieszczone materiały dotyczące oferty programowej kształcenia w klasach o profilu wojskowym, mogą posłużyć jako pomoc w podejmowaniu decyzji o formie i miejscu dalszej edukacji uczniów Państwa szkoły.
Uwaga Rodzice - ważna debata...
- 23.03.2021
Szanowni Państwo,
wobec już nawet nie niepokojących, ale alarmujących doniesień, dotyczących kondycji emocjonalnej dzieci i młodzieży postanowiliśmy pośpieszyć z pomocą wszystkim, którzy wychowują najmłodszych lub z nimi pracują.Już w najbliższy czwartek 25 marca 2021 r. o godz. 18:00 zapraszamy na darmową debatę na żywo By pomoc przyszła na czas..., transmitowaną na portalu YouTube, podczas której wyjątkowe specjalistki: Mirosława Kątna - Przewodnicząca Komitetu Ochrony Praw Dziecka, Dorota Zawadzka - psycholożka rozwojowa i autorka poradników dla rodziców oraz Aleksandra Ejsmont - radczyni prawna, specjalizująca się w prawie rodzinnym przekażą praktyczne wskazówki i porady jak nie przeoczyć niepokojących sygnałów, jak na nie reagować, a wreszcie jakie podjąć kroki formalno-prawne, by skutecznie zabezpieczyć dobro młodego człowieka.Podczas debaty będzie możliwość zadawania pytań prelegentkom, za pośrednictwem czatu. Dołączenie do wydarzenia nie wymaga żadnych opłat ani rejestracji! Zachęcamy do przekazania informacji o spotkaniu wszystkim nauczycielom oraz rodzicom uczniów
Zmiana w nauczaniu hybrydowym
- 12.03.2021
Szanowni Państwo,
w związku z rozporządzeniem MEN dotyczącym czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty, w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID - 19 (które czeka na publikację w Dzienniku Ustaw...), a które w swojej treści nakazuje prowadzenie zajęć w taki sposób, że w szkole może przebywać nie więcej niż 50% uczniów klas I-III informuję, że zmieniam zasady nauki w naszej szkole, w dniach od 15.03.2021 r do dnia 28.03.2021r.
Od dnia 15.03.2021r do dnia 19.03.2021r naukę zdalną w domu będą mieć uczniowie klas: 1b,2a,2b,2c. Natomiast od dnia 22.03.2021 do dnia 26.03.2021r uczniowie klas: 1a,3a,3b. Za zmiany i zamieszanie - przepraszam.
Klasy VIII - 15.03.2021r - konsultacje w szkole. W dniach 17,18,19.03.2021r - próbny egzamin. W dniach 22.03.2021r do dnia 26.03.2021r konsultacji nie będzie.
Nasze laureatki z j. polskiego
- 09.03.2021
Bardzo miła informacja dotarła do naszej szkoły. Trzy nasze uczennice zostały laureatkami etapu powiatowego i awansowały do etapu wojewódzkiego kuratoryjnego konkursu przedmiotowego z j.polskiego. Są to: Justyna Licznerska, Klaudia Rejszel i Julia Krupa. Wielkie brawa dla dziewcząt oraz p. Beni Łukaszewskiej, która je przygotowała do tego konkursu. Finał wojewódzki odbędzie się 8 kwietnia 20201r. Trzymajmy kciuki ...
ZAKRĘCONA AKCJA
- 08.02.2021
Zwracamy się z prośbą do uczniów oraz ich rodziców i opiekunów o przyłączenie się do „ZAKRĘCONEJ AKCJI”.
Niewiele musimy zrobić, aby pomóc Michałkowi w walce ze skutkami choroby. Wystarczy, że za każdym razem, gdy mamy wyrzucić do śmieci plastikową zakrętkę, odłożymy ją i tak samo postąpimy z każdą kolejną. Uzbierane nakrętki można przynieść do szkoły, do wicedyrektora Andrzeja Barcika.
To wszystko co mamy do wykonania. Proste zadanie dla nas może okazać się dużym wsparciem dla małego chłopca.
Monika Guba, Marta Kozdęba
Pamiętaj...
- 02.02.2021
HIV i AIDS to wciąż aktualny problem zarówno w Polsce jak i na świecie. Przypomnienie i upowszechnienie informacji na ten temat stanowi jeden ze sposobów ograniczenia zakażenia. Aids to choroba związana z obniżeniem odporności organizmu, którą można nabyć w wyniku wstrzyknięcia lub przetoczenia krwi. Do zakażenia może dojść również podczas robienia tatuażu lub piercingu, a także podczas wizyty u fryzjera czy kosmetyczki, gdzie źródłem są niedokładnie odkażone nożyki do golenia, cążki czy narzędzia fryzjerskie. Pamiętajmy, aby wybierać sprawdzone miejsca o dobrej opinii. Należy też zachować ostrożność, gdy ktoś się skaleczy i unikać bezpośredniego kontaktu z krwią.
Ważne! Aids nie zarazimy się w codziennych kontaktach np. przez pocałunek, podanie ręki, korzystanie z tych samych naczyń, kichanie, kaszel, kąpiel w basenie czy podróżowanie komunikacją publiczną.
Symbolem walki z Aids jest czerwona kokardka, która wyraża solidarność z osobami zakażonymi, a także z ich rodzinami i przyjaciółmi. Czerwony kolor kojarzy się z walką i miłością. Kokardka jest w kształcie odwróconego V, ponieważ jeszcze nie odniesiono zwycięstwa nad epidemią HIV i AIDS.
Dzień bez opakowań foliowych
- 20.01.2021
„ Celem człowieka jest rozważny wybór rzeczy,
które są zgodne z naturą.” Zenon z Kition
DZIEŃ BEZ OPAKOWAŃ FOLIOWYCH
23 stycznia
Wiele słyszy się o segregacji śmieci, ale czy zastanawialiście się jak dużo plastikowych opakowań zużywa rocznie przeciętny Polak? Ile używanych przez nas opakowań foliowych poddaje się recyklingowi? Ile procent produkowanego plastiku używane jest tylko raz? Czy tak naprawdę tzw. biodegradowalne reklamówki rozkładają się do nieszkodliwych substancji? Niestety dane są przerażające.
Prosimy uczniów naszej szkoły oraz ich rodziców i opiekunów o przyłączenie się do akcji „ Dzień Bez Opakowań Foliowych”, który przypada w tę sobotę 23 stycznia. Wybierając się na zakupy, chociaż w tym dniu , prosimy zabierzcie ze sobą torbę wielokrotnego użytku, na owoce i warzywa weźcie też coś z domu, by nie korzystać z jednorazówek. Swoim przykładem i postawą zachęćmy innych do zmiany przyzwyczajeń, a uratujemy wiele istnień, które giną i nie mają szans w walce z plastikiem.
Organizatorzy: M. Guba
M. Kozdęba
„Nadszedł czas, aby zrozumieć, że przyroda bez człowieka będzie istniała, ale człowiek bez przyrody nie.” Arystoteles
Komenda Powiatowa Policji w Kwidzynie informuje
- 08.01.2021
Porady dla dzieci:
- Zawsze informujmy rodziców lub opiekunów gdzie wychodzimy, z kim i kiedy wrócimy.
- Do zjazdów na sankach czy nartach wybieramy górki, które są z dala od ulicy, akwenów wodnych czy rzeki
- Nie wchodzimy na zamarznięte jeziora, rzeki czy inne zbiorniki wodne.
- Nie rzucamy soplami czy bryłami lodu, a bawiąc się śnieżkami zachowajmy ostrożność.
- Nigdy nie oddalamy się z osobami obcymi, ani nie wsiadamy z nimi do samochodu.
- Po zmroku nosimy odblaski, poruszamy się chodnikiem, a w ostateczności lewym poboczem drogi. Przez jezdnię przechodzimy w miejscach oznaczonych lub dobrze widocznych.
Kiedy dzieci zostają same w domu- porady dla rodziców:
- Zadbaj, by dziecko pod nieobecność domowników miało zapewnioną opiekę zaufanej osoby.
- Uczulmy dzieci, że podczas nieobecności domowników pod żadnym pozorem nie powinno otwierać drzwi osobie nieznajomej, bez względu na to, za kogo podaje się osoba pukająca /np. policjant, listonosz, hydraulik/
- Zwróć uwagę, by nie podawało nikomu swojego adresu i nie opowiadało o wyposażeniu domu.
- Naucz dziecko, by zawsze dobrze chowało klucze do mieszkania.
- Podczas organizowania kuligów nie doczepiajmy sanek do samochodu lub traktora. Sankami może zarzucić i dziecko wpada pod koła pojazdu lub uderza o drzewo lub inną stałą przeszkodę.
- Rodzice wyposażcie Wasze dzieci w wiedzę dotyczącą znajomości numerów telefonów alarmowych oraz do Waszych miejsc pracy.
Zachęcamy do wykorzystania materiału i dziękujemy za wsparciesierż.sztab. Karolina WarchlewskaJednoosobowe Stanowisko ds. Profilaktyki SpołecznejKomenda Powiatowa Policji w Kwidzynie
Woj. Konkurs Ortograficzny - eliminacje
- 15.12.2020
Uczennice klas III naszej szkoły w środę - 9 grudnia przystąpiły do I etapu VIII Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego dla klas III. Jak co roku pisały tekst ze słuchu, chyba nie był zbyt trudny, bo dziewczęta poradziły sobie doskonale i nie popełniły zbyt dużo błędów. Wszystkie uczennice dostały się do drugiego etapu konkursu.
I miejsce – Julita Czarnecka - kl. III a
II miejsce – Rozalia Boniek – kl. III b
III miejsce – Kornelia Łyko – kl. III b
IV miejsce – Wiktoria Miklewicz – kl. III a
Gratulacje dla dziewczynek i pań, które je przygotowywały do konkursu.
Konkurs przeprowadziła - Maria Kochańska
"Młodzież zapobiega pożarom"
- 24.04.2025
W dniu 27.03.2025r. w naszej Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ryjewie odbyły się Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". W wydarzeniu wzięli udział młodzi pasjonaci pożarnictwa z Gminy Ryjewo
Z radością ogłaszamy zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych!
Kategoria klas I-IV:
1 miejsce: Konrad Zelmański - SP Ryjewo
2 miejsce: Martyna Wyglądała - SP Ryjewo
Kategoria klas V-VIII:
1 miejsce: Lena Tamska - SP Straszewo
2 miejsce: Adrian Tamski - SP Straszewo
3 miejsce: Patryk Luberda - SP Ryjewo
Kategoria szkół ponadpodstawowych:
1 miejsce: Maciej Siwiec
2 miejsce: Marcel Ligęza
3 miejsce: Dagmara Tamska
Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom! Laureaci 1, 2 i 3 miejsca z każdej kategorii wiekowej wezmą udział w eliminacjach powiatowych OTWP, które odbędą się 11 kwietnia w Komendzie PSP w Kwidzynie.
Trzymamy kciuki dla naszych reprezentantów na dalszym etapie konkursu!
Zaproszenie na spotkanie z Wicestarostą Kwidzyńskim!
- 27.03.2025
Szanowni Rodzice,Opiekunowie i Uczniowie klas VIII,
Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Panem Andrzejem Zwolakiem, Wicestarostą Kwidzyńskim, które odbędzie się:
3 kwietnia 2025 r.
Godzina: 15:30
Stołówka szkolna
Tematem spotkania będzie nabór do szkół średnich – wyjątkowa okazja, aby uzyskać cenne informacje o dalszej edukacji i perspektywach dla Waszych dzieci.
Naprawdę warto wziąć udział w tym wydarzeniu!
Do zobaczenia!
Dyrekcja Szkoły
Otwarcie biblioteki szkolnej w nowej odsłonie!
- 27.03.2025
- 4
Dnia 6 marca 2025 roku w Szkole Podstawowej w Ryjewie odbyło się uroczyste otwarcie biblioteki szkolnej w zupełnie nowej odsłonie!
Dzięki udziałowi w projekcie „Edukacja włączająca – siłą gminy Ryjewo”, biblioteka została wyposażona w nowe, funkcjonalne meble, które sprawiły, że to miejsce zyskało zupełnie nowy charakter.
Na uroczystości gościliśmy:
Pana Andrzeja Zwolaka – Wicestarostę Powiatu Kwidzyńskiego,
Pana Sławomira Słupczyńskiego – Wójta Gminy Ryjewo,
Pana Kazimierza Zimę – Przewodniczącego Rady Gminy Ryjewo,
Panią Karolinę Podsiadłą – Inspektor ds. Oświaty.
Gości przywitaliśmy pięknym występem artystycznym w wykonaniu uczniów klasy 2, przygotowanym przez Panią Beatę Krzymowską i Panią Izabelę Ożdżońską.
Jesteśmy ogromnie wdzięczni organowi prowadzącemu Gmina Ryjewo za wsparcie, które pozwoliło nam stworzyć przestrzeń inspirującą i przyjazną dla uczniów. Największą radością jest dla nas fakt, że dzieci bardzo chętnie odwiedzają bibliotekę i korzystają z jej zasobów.
To dla nas wszystkich wielki krok w stronę rozwijania pasji czytelniczych i edukacyjnych.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego wspaniałego projektu!
#FunduszeEuropejskie #Ryjewo #SPRyjewo
Mamy brązowy medal!
- 27.03.2025
- 1
Z ogromną dumą ogłaszamy, że jesteśmy 3. szkołą w Województwie Pomorskim w IGRZYSKACH DZIECI w piłce ręcznej!
To niesamowity sukces naszej drużyny, która pokazała determinację, talent i prawdziwego ducha walki!
Skład drużyny:
@O.Maćkiewicz
E.Staszewska
M.Szaflik
M.Kwiatkowska
J.Kruszewska
N.Olejnik
K.Brozdowska
K.Dolny
P.Gruza
J.Kolberg
M.Plechowska
A.Wyglądała
Gratulujemy wszystkim zawodniczkom i trenerce Bożena Biernat tego wspaniałego osiągnięcia! Jesteście naszą dumą!
Szkolny Konkurs Recytatorski “Wiosna, ach to Ty…”
- 27.03.2025
W naszej nowo otwartej szkolnej bibliotece, z okazji Światowego Dnia Poezji i pierwszego dnia wiosny, odbył się niezwykły konkurs recytatorski “Wiosna, ach to Ty”.
17 młodych miłośników poezji z klas 4-8 zaprezentowało liryki o tematyce wiosennej. Wśród recytowanych utworów znalazły się wiersze takich autorów jak Jan Brzechwa, Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, Julian Tuwim, pani Ewelina Dysko, Antoni Kucharczyk i wielu innych.
Jury w składzie:
Pani Anna Biskupska – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Ryjewie
Pani Aldona Zima – sekretarz Szkoły Podstawowej w Ryjewie
Pani Izabela Ożdżońska – nauczyciel bibliotekarz Szkoły Podstawowej w Ryjewie
Po naradzie jury wyłoniło laureatów:
I miejsce: Maja Falkiewicz, kl. 4
II miejsce: Kornelia Łyko, kl. 7
III miejsce: Helena Reducha, kl. 5
Wyróżnienia:
Agata Jachowska, kl. 5
Maria Werra, kl. 6
Julita Czarnecka, kl. 7
Jury było pod ogromnym wrażeniem występów uczniów, którzy wykazali się nie tylko doskonałą pamięcią i odwagą, ale także pomysłowością – ciekawe stroje i rekwizyty wspaniale nawiązywały do treści recytowanych wierszy.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom pięknych występów i wspaniałego przekazu poezji!
Serdecznie dziękujemy dyrektorowi szkoły oraz Radzie Rodziców za ufundowanie nagród, a także wszystkim organizatorom: Katarzynie Klimkiewicz, Jolancie Bartz, Bernadecie Łukaszewskiej, Ewie Kołakowskiej-Kordas i Izabeli Ożdzońskiej za przygotowanie tego wyjątkowego wydarzenia.
To był dzień pełen poezji i wiosennego natchnienia!
Żegnaj zimo, witaj wiosno!
- 27.03.2025
- 5
Tym radosnym okrzykiem dzieci z klas II i III powitały dziś wiosnę! Serdeczne podziękowania kierujemy do dyrekcji i pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Ryjewie za coroczne zaproszenie na obchody pierwszego dnia wiosny. Było wspaniale!
Kiełbaska z ogniska? Prawdziwy rarytas, którym dzieciaki zajadały się z wielką przyjemnością!
Dziękujemy również Nadleśnictwu Kwidzyn za niezwykle ciekawą pogadankę o lesie i jego mieszkańcach – dzieci słuchały z ogromnym skupieniem i zainteresowaniem.
Nie sposób nie wspomnieć o druhach z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ryjewie, na których zawsze możemy liczyć. Wasze zaangażowanie, wiedza i chęć pomocy to prawdziwa inspiracja dla młodych pokoleń – widzieliśmy to na własne oczy podczas dzisiejszego spotkania!
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tak radosnego powitania wiosny. To był niezapomniany dzień!
17 marca – Dzień Świętego Patryka w naszej szkole!
- 27.03.2025
Nie tylko w Irlandii, ale również w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka! Uczniowie przebrani na zielono z ogromnym entuzjazmem uczestniczyli w wyjątkowej, kulturowej lekcji podczas zajęć języka angielskiego.
Były prezentacje, tańce irlandzkie, ciekawostki, quiz i mnóstwo dobrej zabawy!
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i świetną atmosferę.
Do zobaczenia przy kolejnych takich okazjach!
Pani Asia i Pani Ania
Sukces w Półfinale Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Piłce Ręcznej
- 27.03.2025
Dziś w Szkole Podstawowej w Ryjewie odbył się Półfinał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Piłce Ręcznej Dziewcząt .
Z ogromną radością informujemy, że reprezentacja naszej szkoły wspaniale zaprezentowała swoje umiejętności, wysoko pokonując przeciwników i uzyskując awans do Finału Wojewódzkiego!
Serdeczne gratulacje dla dziewczyn oraz trenerki Bożena Biernat za ten wielki sukces!
Trzymamy za Was mocno kciuki w Finale Wojewódzkim
Powodzenia!
Sukces naszych szczypiornistów!
- 27.03.2025
Dnia 13 marca w Szkole Podstawowej w Ryjewie odbył się Półfinał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Piłce Ręcznej Chłopców . W zawodach zmierzyły się drużyny ze Sztutowa, Sztumu, Starego Pola oraz Ryjewa.
Z ogromną radością informujemy, że reprezentacja naszej szkoły, złożona z uczniów klasy 6a i 5a, wspaniale zaprezentowała swoje umiejętności, wysoko pokonując przeciwników i uzyskując awans do Finału Wojewódzkiego!
Serdeczne gratulacje dla chłopców oraz trenera Mariusza Babickiego za ten wielki sukces!
Trzymamy za Was mocno kciuki w Finale Wojewódzkim, który odbędzie się już 25 marca w Lipuszu! Powodzenia!
Wizyta w Muzeum Zamkowym w Malborku
- 18.03.2025
Zamek Malbork ( Marienbug) to największy zespół zamkowy na świecie, twierdza nad Nogatem, do której co roku wracamy z uczniami naszej szkoły. Klasa IV b i VI b zwiedziły go pierwszy raz w ramach zajęć oświatowych „Szlakiem zamkowych tajemnic”. Na przestrzeni lat zamek zmieniał się dzięki pracom konserwatorskim. Mogliśmy zobaczyć wnętrze kościoła zamkowego na Zamku Wysokim, siedzibę wielkiego mistrza na Zamku Średnim oraz Przedzamcze. Malbork, jako stolica państwa Zakonu Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie, to także centrum militarne, którego kolekcja jest ogromna. Część eksponatów mogliśmy obejrzeć z bliska, nawet dotykając i „przymierzając się do nich”. Cieszę się, że naszym uczniom się podobało, mam nadzieję, że będą mieli chęć dalej „podbijać” zamki, bo wartymi uwagi i odwiedzin sią: zamek w Gniewie, pozostałości po zamku w Sztumie oraz wspaniała katedra i zamek w Kwidzynie. Do boju!
p. Monika Guba
12
Konkurs recytatorski “Uroki zimy”
- 13.03.2025
W piątek, 7 marca, w naszej szkole odbył się wyjątkowy konkurs recytatorski o tematyce zimowej pt. „Uroki zimy”. W wydarzeniu wzięło udział aż 26 uczestników z klas 0-3, którzy zachwycili jury swoim talentem i starannym przygotowaniem!
Jury w składzie:
Pani Agnieszka Gutowska (Niepubliczne Przedszkole „Pod Dębusiem”),
Pani Emilia Czerkies (Gminny Ośrodek Kultury w Ryjewie),
Pani Maria Barci (wychowawczyni świetlicy szkolnej)
miało trudne zadanie, oceniając występy w dwóch kategoriach wiekowych. Po długich naradach wyniki prezentują się następująco:
Kategoria klas 0-1:
1 miejsce: Melania Stawicka (kl. 0 C)
2 miejsce: Ziemowit Podgórski (kl. 1
3 miejsce: Lena Kotowska (kl. 0
Wyróżnienia:
• Adam Pankowski (kl. 1 A)
• Igor Kotowski (kl. 0 A)
• Igor Hoffmann (kl. 0 C)
Kategoria klas 2-3:
1 miejsce: Jagoda Kozłowska (kl. 3 A)
2 miejsce: Aleksandra Grzechulska (kl. 3 A)
3 miejsce: Weronika Kornytowska (kl. 2
Wyróżnienia:
• Felicja Kogut (kl. 3
• Nikodem Mikołajczyk (kl. 2 A)
• Zofia Jachowska (kl. 3 A)
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!
Wasze występy były na najwyższym poziomie i dostarczyły nam wiele radości. Dziękujemy również wychowawcom i rodzicom za wsparcie w przygotowaniach.
Sponsorem nagród w konkursie była Rada Rodziców – serdecznie dziękujemy za pomoc!
Organizatorzy:
Magdalena Plichta
Ewa Kwiatkowska
Iwona Pilarczyk
Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach w naszej szkole!
Certyfikat InstaLing
- 06.03.2025
Z radością informujemy, że nasza szkoła otrzymała Certyfikat Jakości Kształcenia Języka Angielskiego za aktywne wykorzystanie platformy InstaLing w nauce słownictwa!
To wyróżnienie jest dowodem na nasze zaangażowanie w rozwój umiejętności językowych uczniów oraz nowoczesne podejście do nauczania.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za systematyczną pracę i motywację do nauki. Wasza wytrwałość i chęć doskonalenia języka angielskiego przyczyniły się do tego sukcesu!
Zachęcamy do dalszej nauki – wspólnie możemy osiągnąć jeszcze więcej!
"Reading brings us unknown friends"
- 30.01.2025
Dnia 17 stycznia dwie uczennice z naszej szkoły wzięły udział w II etapie (wojewódzkim) konkursu czytelniczego z j.angielskiego "Reading brings us unknown friends". Z wielką radością informujemy, że Dorota Krasowska z kl. 7a zakwalifikowała się do III ogólnopolskiego etapu, który odbędzie się w kwietniu. Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy! Koordynatorki konkursu p. A. Dominik i p. J. Płoszaj-Caban.
PLASTIK... PLASTIK...
- 29.01.2025
PLASTIK…, to problem, którym zajmują się kolejne rządy państw i wydają kolejne decyzje w sprawie ograniczenia używania opakowań foliowych.
W szkole również podejmujemy działania na rzecz ochrony naszej Ziemi, by uświadomić naszym uczniom, jak wiele złego w środowisku naturalnym czynią foliowe opakowania.
23 stycznia włączyliśmy się Dzień Bez Opakowań Foliowych. Uczniowie przygotowali na ten dzień plakaty, poszukali haseł, by przekazać jak najwięcej informacji o tym co się dzieje z pozostawioną w przyrodzie foliówką, by jak najmniej ich używać. Poprzez świadome zakupy chronimy naszą planetę. Został przygotowany „Kodeks Zakupowy”, gdyż nawet najmniejsza zmiana w naszych przyzwyczajeniach, ma duże znaczenie dla nas i środowiska naturalnego. Dla uczniów klas VIa i VIc, zorganizowaliśmy warsztaty, w czasie których uszyliśmy woreczki wielokrotnego użytku do warzyw czy owoców. Największe zainteresowanie tą formą działania byli zainteresowani chłopcy. Zebraliśmy torebki papierowe, torby wielokrotnego użytku, plecaki, siatki i przygotowaliśmy z nich wystawę. W Dniu Bez Opakowań Foliowych wyświetlaliśmy filmiki ukazujące szkody plastiku w środowisku naturalnym dla nas i dla zwierząt. Chrońmy je razem, by zbudować lepszą przyszłość dla przyszłych pokoleń.
5
Podsumowanie WOSP ❤️
- 29.01.2025
- Podsumowanie WOSP
w naszej szkole:
Klasą odpowiedzialną za zorganizowanie akcji była w tym roku klasa
z wych. Anną Ostrowską.
W wyniku trzykrotnej sprzedaży ciasta i loterii fantowej na konto WOSP przelana została kwota 3300zl.Bardzo dziękujemy rodzicom,którzy włączyli się do akcji poprzez pieczenie ciasta.Dziękujemy rodzicom,uczniom i nauczycielom,którzy zasilili nasza loterie fantową.1