Strona główna

    • "Edukacja włączająca – siłą Gminy Ryjewo"

      Projekt: "Edukacja włączająca – siłą Gminy Ryjewo" współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+), Priorytetu 5 Fundusze europejskie dla silnego społecznie Pomorza EFS+, Działania 5.8. Edukacja ogólna i zawodowa w ramach programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027 (FEP 2021-2027) #funduszeeuropejskiedlapomorza #gminaryjewo 
    • 80-lecie szkoły - konkurs

      Przedmiotem konkursu jest napisanie wiersza o szkole z okazji jubileuszu 80-lecia Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ryjewie. Konkurs dedykowany uczniom klas 0-VIII naszej szkoły
    • Aktualności

          • Klasa IV b na zajęciach w kwidzyńskim Multicentrum

            18 października klas IVb była na zajęciach MultiRobotyki i MultiNauki w kwidzyńskim Multicentrum. Uczniowie budowali konstrukcję za pomocą klocków K’NEX Education oraz uczestniczyli w zajęciach Moduł K-first, którego celem jest rozwijanie myślenia i kreatywności, jak również wzbogacanie wiedzy uczniów w szerokim zakresie. Za pomocą specjalnej konsoli z zestawem sensorów, uczniowie zdobywali podstawową wiedzę z zakresu matematyki, nauk ścisłych. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wykonywali każde zadanie.

          • „Wspieram duchem – pomagam bo umiem. Idziemy dalej.”

            W środę 6 października 2021 r. w naszej szkole gościli uczniowie klas mundurowych „Bezpieczeństwo Publiczne” z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kwidzynie wraz z opiekunem ks. Danielem Pałkowskim. Młodzież z „nowego ogólniaka” realizuje autorski program, którego pomysłodawcą i autorem jest ksiądz Daniel. Projekt pod nazwą „Wspieram duchem – pomagam bo umiem. Idziemy dalej.” jest przedsięwzięciem, którego głównym celem jest edukowanie dzieci i młodzieży szkolnej z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Trzecioklasiści podczas zajęć mieli możliwość przyjrzenia się technikom udzielania pierwszej pomocy osobie dorosłej, dziecku i niemowlakowi. Każdy z uczniów, pod okiem licealistów, mógł samodzielnie przeprowadzić akcję ratowania życia i zdrowia. Dzieci przećwiczyły pozycję boczną ustaloną, pomoc na wypadek zakrztuszenia, bandażowanie, zaznajomiły się z aparaturą AEG oraz przypom

          • Wycieczka do Krastud

            W piątek 8 października 2021 r. klasy II b, III a i III c uczestniczyły we wspólnej wycieczce do Gospodarstwa Agroturystycznego „Inny świat” w Krastudach. Głównym celem wyjazdu była integracja uczniów, dobra zabawa oraz obcowanie z naturą. W trakcie pobytu na gospodarstwie dzieci uczestniczyły w przygotowanych atrakcjach. Jedną z nich było spędzanie czasu w towarzystwie koni. Uczniowie wysłuchali opowieści o koniach, poznali końskie zwyczaje oraz anegdoty i przysłowia z życia tych zwierząt. Każde z dzieci miało też możliwość przejażdżki konnej. Kolejnym z zadań było samodzielne tworzenie zabawek. Dzieciaki, pod okiem pani instruktor, konstruowały warzywne stwory, powstały żółwie, ptaki, lalki i inne wytwory dziecięcej wyobraźni. Ostatnim etapem naszej przygody były wykopki. Uczniowie wysłuchali historii ziemniaka, a następnie rywalizowali w zawodach na jak najszybsze wykopanie

          • 2 dni bez zajęć lekcyjnych

            14 października (czwartek) przypada święto wszystkich pracowników oświaty - Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji w szkołach nie ma zajęć lekcyjnych. Czynna jest świetlica szkolna i czynna jest kuchnia szkolna (obiady są wydawane normalnie...). Ci, którzy nie będą korzystać z obiadów, proszę aby zgłosili ten fakt w szkole. Ponadto następny dzień tj. piątek 15.10.2021r., zgodnie z kalendarzem roku szkolnego w naszej szkole, jest też dniem bez lekcji. W ten dzień czynna jest świetlica i kuchnia szkolna.

          • Zbiórka karmy dla zwierząt

            4.10.2021r. przypadał Światowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły zebrali karmę dla zwierząt, którą następnie przekazali schronisku "Adapciaki" w Kwidzynie. Koordynatorem tej akcji była p.Renata Heron - wychowawczyni kl. 2b, która też zebrała najwięcej żywności. Wielkie podziękowania dla wszystkich, któym dobro zwierzaczków nie jest obojętne.

          • Kalendarz roku szkolnego 2021/2022

            Kalendarz roku szkolnego 2021/2022

            1 .09.2021r - Rozpoczęcie roku szkolnego

            23-31.2021r - Zimowa przerwa świąteczna

            14-27.02.2022r - Ferie zimowe

            14-19.04.2022r - Wiosenna przerwa świąteczna

            24.05.2022r - Egzamin ósmoklasisty- j.polski

            25.05.2022r - Egzamin ósmoklasisty – matematyka

            26.05.2022r - Egzamin ósmoklasisty – j.angielski

          • Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt Ryjewo, 22-24.10.2021r.

            Udział biorą:

            1. SPOMS Kwidzyn
            2. LUKS-POL SP 2 Czersk
            3. MUKS Omega Mrągowo
            4. UKS Szczypiorniak Gdańsk
            5. SPR Gdynia
            6. MKS Truso Elbląg
            7. ASFit Camp Warszawa
            8. UKS Banino

            9. UKS „Siódemka” Gdańsk -Osowa I

            10. UKS „Siódemka” Gdańsk -Osowa II

            11. UKS Olimpijczyk Kowalewo Pom.

            12. GUKS Bellator Ryjewo

          • „Sprzątanie świata – Polska 2021”.

            20 września klasy II b i III c uczestniczyły w 28. ogólnopolskiej akcji "Sprzątania Świata". Młodzi uczniowie, wyposażeni w jednorazowe rękawiczki oraz worki na śmieci, aktywnie i z dużym zaangażowaniem sprzątali najbliższą okolicę. Wyprawa okazała się niezwykle udana, bowiem przyjemny spacer połączony został z kształtowaniem u dzieci postaw proekologicznych. Podsumowaniem naszej wyprawy może być hasło: „Myślę, więc nie śmiecę”.

          • Nowy adres poczty e-mail

            Nasza szkoła ma nowy adres poczty e-mail: sekretariat@szkolaryjewo.pl

            Dotychczasowy adres : zsryjewo@poczta.fm "czynny' będzie do końca października br.

          • Bezpiecznie pociągiem...

            10.09.2021r uczniowie klasy 2a odbyli wycieczkę do Kwidzyna. Wycieczka zostałą zorganizowana przez Policję - a dakładnie przez naszego dzielnicowego asp.Miłosza Sobczyka. Przed wycieczką odbyło się spotkanie z dzielnicowym, podczas którego uczniowie zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa podczas jazdy pociągiem, na stacji kolejowej, na peronie oraz podczas pobytu w mieście. Wszyscy uczestnocy wycieczki otrzymali kolorowanki i odblaski. Podczas pobytu w Kwidzynie uczniowie zostali poczęstowani pizzą, lodami oraz lemoniadą. Powrót do Ryjewa odbył się również pociągiem. Wszyscy stwierdzili, że była to bardzo ciekawa i pouczająca wycieczka. Wielkie słowa podziękowania kierujemy do naszych Policjantów.

          • Korekta podręcznika do religii w kl. V

            Wykaz podręczników do nauczania religii na rok szkolny 2021/2022

            Kl. I

            Ćwiczenia (zeszyt ucznia) pt.: „Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa” (wyd. WAM) oraz zeszyt w kratkę.

            Kl. II

            Podręcznik i ćwiczenia (zeszyt ćwiczeń) pt.: „Kochamy Pana Jezusa” (wyd. WAM) oraz zeszyt w kratkę.

            Kl. III

            Podręcznik i ćwiczenia (zeszyt ucznia) pt.: „Przyjmujemy Pana Jezusa” (wyd. WAM) oraz zeszyt w kratkę.

          • Nowy rok szkolny 2021/2022

            Wracamy ...

            Apel z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego o godz. 8:30 na boisku tartanowym. W przypadku niepogody - w sali sportowej.

            Dowozy tak jak w latach poprzednich. Odwozy 1 września ok. godz. 9:45- 10:00

          • Szczepienia dzieci

            Zachęcam do zapoznania się z filmem dotyczącym szczepień dzieci, który można obejrzec klikając w poniższy link:

            https://www.youtube.com/watch?v=ucq9gBxmRl8

          • Szczepienia uczniów

            Zachęcam do obejrzenia materiałów informacyjnych, znajdujących się pod niżej podanymi linkami:

            https://kuratorium.gda.pl/pliki/20210623_video_konferencja.mp4

            https://kuratorium.gda.pl/pliki/20210623_video_konferencja.zip

            https://kuratorium.gda.pl/pliki/20210623_COVID-19_to_nie_grypa.pptx

          • Program - Szkoła przyjazna wodzie - AKTYWNI BŁĘKITNI

            Uprzejmie informuję, że Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku jest partnerem programu pn. "Szkoła Przyjazna Wodzie – AKTYWNI BŁĘKITNI". Program ten adresowany jest do uczniów klas IV-VII szkół podstawowych i ma na celu zintegrowane działanie na rzecz edukacji ekologicznej, a w szczególności w zakresie dbałości o wodę i znajomość zasad bezpiecznego korzystania z rekreacji wodnej.

          • Powrót do szkoły

            Szanowni Państwo,

            od poniedziałku 4 maja br. do szkoły wracają wszyscy uczniowie klas I - III.Od 17 do 28 maja br. uczniowie klas IV - VIII będą się uczyć systemem hybrydowym tzn. część zajęć stacjonarnie, a część zdalnie - szczegóły podamy w terminie późniejszym.Od 31 maja br. wszyscy uczniowie będą się uczyć już normalnie, tzn. stacjonarnie. Wygląda na to, że wreszcie wracamy do normalnej nauki.

    • Partnerzy

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
    • Herb Polski
    • Biuletyn informacji publicznej
    • W ramach wsparcia osób młodych w kryzysie psychicznym poniżej odesłanie do platformy internetowej zawierającej informacje edukacyjne oraz wspierające zarówno dla dzieci, młodzieży, rodziców oraz nauczycieli.

      www.pomorskiedlaciebie.pl

    • Godziny dzwonków

      Sobota 27.06.2026
    • Kalendarz

      • brak danych
    • Galeria zdjęć

      • brak danych