PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
i
ŚWIATOWY DZIEŃ WODY
2022r.
Pierwszy Dzień Wiosny w tym roku szkolnym połączyliśmy z akcją Światowego Dnia Wody organizowaną corocznie przez zespół edukacji Polskiej Akcji Humanitarnej. Wspólnym celem naszego zamysłu było w miłej atmosferze spędzić ten dzień i jak najwięcej naszych uczniów zaangażować w działania o tematyce dostępu do wody. Szkolną zabawę rozpoczęliśmy apelem i wspólnym tańcem Makarena. Następnie każda klasa, przechodząc z sali do sali, miała do wykonania 12 zadań, za które uczniowie otrzymywali kropelki wody z literkami. Praca podsumowująca wysiłek klas polegała na ułożeniu z otrzymanych literek – kropel hasła: „Dostęp do czystej wody to prawo człowieka”. W trakcie zadań uczniowie oglądali filmiki „Oszczędzanie wody to za mało” oraz „Niezwykła podróż kropelki”. Liczyli, ile litrów wody zużywamy podczas kąpieli w wannie a ile pod prysznicem, ile kosztuje litr wody, ile tracimy wody podczas wycieku wody z kranu, odkrywali kod QR, interpretowali związki frazeologiczne o tematyce wodnej. Zdobywając wiedzę świetnie się przy tym bawili i uczyli współpracy. Na zakończenie każda klasa otrzymała dyplom udziału w zabawie i zatańczyliśmy taniec Belgijkę.
Koordynatorzy: Samorząd SP
M. Guba, M. Kozdęba, B. Łukaszewska
Konkurs wiedzy o Mikołaju Koperniku dla klas III