• Nowy rok szkolny 2021/2022

     • Wracamy ... 

      Apel z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego o godz. 8:30 na boisku tartanowym. W przypadku niepogody - w sali sportowej. 

      Dowozy tak jak w latach poprzednich. Odwozy 1 września ok. godz. 9:45- 10:00

     • Szczepienia dzieci

     • Zachęcam do zapoznania się z filmem dotyczącym szczepień dzieci, który można obejrzec klikając w poniższy link:

      https://www.youtube.com/watch?v=ucq9gBxmRl8

     • Szczepienia uczniów

     • Zachęcam do obejrzenia materiałów informacyjnych, znajdujących się pod niżej podanymi linkami:

      https://kuratorium.gda.pl/pliki/20210623_video_konferencja.mp4

      https://kuratorium.gda.pl/pliki/20210623_video_konferencja.zip

      https://kuratorium.gda.pl/pliki/20210623_COVID-19_to_nie_grypa.pptx

       

     • Program - Szkoła przyjazna wodzie - AKTYWNI BŁĘKITNI

     • Uprzejmie informuję, że Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku jest partnerem programu pn. "Szkoła Przyjazna Wodzie – AKTYWNI BŁĘKITNI". Program ten adresowany jest do uczniów klas IV-VII szkół podstawowych i ma na celu zintegrowane działanie na rzecz edukacji ekologicznej, a w szczególności w zakresie dbałości o wodę i znajomość zasad bezpiecznego korzystania z rekreacji wodnej.

      W ramach realizacji w/w programu, rozpoczęła się ogólnopolska kampania edukacyjna Wód Polskich #Wody to nie śmietnik. Na potrzeby kampanii stworzony został spot filmowy pn. "Portret pamięciowy", mający za zadanie zwrócenie uwagi na problem zaśmiecania wód i terenów przywodnych.

      Zapraszam do obejrzenia filmu:

      https://www.youtube.com/watch?v=2H-uSqCSjnU

     • Powrót do szkoły

     • Szanowni Państwo,

      od poniedziałku 4 maja br. do szkoły wracają wszyscy uczniowie klas I - III.Od 17 do 28 maja br. uczniowie klas IV - VIII będą się uczyć systemem hybrydowym tzn. część zajęć stacjonarnie, a część zdalnie - szczegóły podamy w terminie późniejszym.Od 31 maja br. wszyscy uczniowie będą się uczyć już normalnie, tzn. stacjonarnie. Wygląda na to, że wreszcie wracamy do normalnej nauki.

     • Powrót do szkoły klas I-III

     • W związku ze zniesieniem niektórych obostrzeń informuję, że od 26.04.2021r. (poniedziałek) do szkoły wracają uczniowie klas I-III. Nauka odbywać się będzie w systemie hybrydowym. W dniach 26 - 28.04.2021r. lekcje w szkole będą mieli uczniowie klas: 1b, 2a, 2b i 2c. Pozostałe klasy (1a,3a,3b) w tych dniach będą mieć w dalszym ciągu lekcje zdalnie. Przypominam, że dni 29 i 30.04.2021r. są dniami wolnymi od zajęć lekcyjnych. W tygodniu od 4.05.2021r. do dnia 7.05.2021r. lekcje w szkole będą mieć  uczniowie klas: 1a, 3a, 3b. Dalszy system nauki w szkole zależeć będzie od podjętych decyzji rządowych. 

      Andrzej Zwolak - dyr. szkoły

     • Dni wolne od nauki

     • Zgodnie z kalendarzem roku uszkolnego,  w dniach 29 i 30 kwietnia 2021r. (czwartek i piątek) nie będzie zajęć dydaktycznych (lekcji). Czynna będzie świetlica szkolna. Przy wykupywaniu obiadów dla uczniów proszę wziąć pod uwagę te dwa dni wolne. Kuchnia szkolna  będzie czynna, dlatego też obiady "na wynos" będą wydawane.

     • Praca szkoły w czasie wprowadzonych obostrzeń

     • Informuję, że w okresie obowiązywania wprowadzonych nowych obostrzeń tj. od 29 marca br. do dnia 9 kwietnia br. świetlica szkolna czynna będzie (zgodnie z wprowadzonymi przepisami prawa) dla uczniów rodziców żołnierzy, policji, funkcjonariuszy straży pożarnej i personelu medycznego, pracującego w szpitalach. W związku z powyższym proszę o zapisywanie tych dzieci do świetlicy - tel. 55 277 42 63.

      Pedagog szkolny w dniach 29,30,31.03.20021r oraz 7,8,9.04.2021r  będzie do dyspozycji rodziców i uczniów w godz. 8:30 - 12:30

     • Szkolenia wojskowe

     • Dzień dobry,

      Szanowni Państwo Dyrektorzy,

      na prośbę Pana gen. bryg. Artura Dębczaka Dyrektora Biura do spraw Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” zachęcamy Państwa do przekazania informacji dotyczących programów realizowanych w szkołach średnich o profilu wojskowym, koordynowanych przez Biuro: „Cyber.Mil z klasą”, Oddziały Przygotowania Wojskowego oraz Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe uczniom klas ósmych i ich rodzicom.

       

      Materiały dostępne są na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Gdańsku pod adresem:

      https://www.kuratorium.gda.pl/edukacja-wojskowa/

       

      Zamieszczone materiały dotyczące oferty programowej kształcenia w klasach o profilu wojskowym,  mogą posłużyć jako pomoc w podejmowaniu decyzji o formie i miejscu dalszej  edukacji uczniów Państwa szkoły.

       

       

     • Uwaga Rodzice - ważna debata...

     • Szanowni Państwo,

      wobec już nawet nie niepokojących, ale alarmujących doniesień, dotyczących kondycji emocjonalnej dzieci i młodzieży postanowiliśmy pośpieszyć z pomocą wszystkim, którzy wychowują najmłodszych lub z nimi pracują.Już w najbliższy czwartek 25 marca 2021 r. o godz. 18:00 zapraszamy na darmową debatę na żywo By pomoc przyszła na czas..., transmitowaną na portalu YouTube, podczas której wyjątkowe specjalistki:  Mirosława Kątna - Przewodnicząca Komitetu Ochrony Praw Dziecka, Dorota Zawadzka - psycholożka rozwojowa i autorka poradników dla rodziców oraz Aleksandra Ejsmont - radczyni prawna, specjalizująca się w prawie rodzinnym przekażą praktyczne wskazówki i porady jak nie przeoczyć niepokojących sygnałów, jak na nie reagować, a wreszcie jakie podjąć kroki formalno-prawne, by skutecznie zabezpieczyć dobro młodego człowieka.Podczas debaty będzie możliwość zadawania pytań prelegentkom, za pośrednictwem czatu. Dołączenie do wydarzenia nie wymaga żadnych opłat ani rejestracji! Zachęcamy do przekazania informacji o spotkaniu wszystkim nauczycielom oraz rodzicom uczniów

      https://liblink.pl/FsgUOvO6QE

    • Sukces uczniów klasy Ia

    • 29.11.2021
    •  

          Społeczna Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Kwidzynie była organizatorem Powiatowego konkursu na Adventskalender i Lebkuchenhaus, czyli na kalendarz Adwentowy i Domek z Piernika. Swoje prace na ten konkurs wykonali uczniowie klasy 1a ze Szkoły Podstawowej w Ryjewie

     (wych. Małgorzata Zwolak). Wykonali, wysłali i …wygrali. Pierwsze miejsce w konkursie na Kalendarz Adwentowy zajął Benjamin Dominik, a miejsce drugie zajęła praca wykonana przez dwie uczennice: Idalię Ogińską i Igę Kochanowską. Brawo. 

    • KONKURS  POWIATOWY „Barwy jesieni”

    • 29.11.2021
    •  

     Szkoła Podstawowa w Otłowcu była organizatorem  Powiatowego Konkursu „ Barwy jesieni” – „Bezpiecznie i zdrowo jesienną ścieżką rowerową” dla klas I-III.  Na konkurs wpłynęło 140 prac. Nagrodzono 9 prac i wyróżniono 14.  Idalia Ogińska, uczennica klasy Ia ( wych. Małgorzata Zwolak)  otrzymała wyróżnienie.

     Brawo Idalia, życzymy kolejnych sukcesów.

    • Lekcja biblioteczna

    • 15.11.2021
    •  Klasa 4b - Lekcja biblioteczna w Bibliotece Miejsko-Powiatowej w Kwidzynie oraz zwiedzanie zamku    krzyżackiego

     W środę klasa 4b uczestniczyła w zajęciach – lekcja biblioteczna – w Bibliotece Miejsko-Powiatowej w Kwidzynie, która mieści się w budynku dworca kolejowego.W bibliotece uczniowie poznali całą drogę, jaką musi przebyć książka aż dostanie się na półkę dla czytelnika. Byli pod ogromnym wrażeniem ile pracy i czasu trzeba poświęcić by była gotowa do wypożyczenia.  Uczniowie zapoznali się z bogatym księgozbiorem biblioteki oraz poznali wszystkie jej zakamarki.  Pani bibliotekarka przeprowadziła bardzo ciekawe zajęcia czytelnicze. Miłą niespodzianką było opieczętowywanie książek przez uczniów.Uczniowie odwiedzili również Zamek krzyżacki w Kwidzynie, podziwiając wystawę Przyroda Polski Północnej

    • „Czytam, czytasz..”

    • 28.10.2021
    •  

          21 października 2021 roku  w naszej szkole odbyła się II Międzynarodowa edycja   VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu  w liczbie osób czytających na przerwie pt. „Przerwa na czytanie”.

     Z pewnością nasi uczniowie nie pobili rekordu z poprzednich lat, bo w wydarzeniu wzięło udział 397 uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Starsi uczniowie „bili rekord”, czytając maluchom baśnie, bajki, wiersze w towarzystwie maskotek. W niektórych  „Strefach czytania” młodzież uatrakcyjniła wspólne czytanie  przebraniem,  „czytającą”pacynką lub innym rekwizytem. Uczniowie dostrzegli celowość akcji i  z pewnością będą ją kontynuowali wiosną.