W ramach projektu " Każdy inny - wszyscy równi " w Bibliotece Publicznej w Ryjewie odbyło się spotkanie z okazji Światowego Dnia Niewidomych. Uczniowie z klas 4a, 4b I 4c uczestniczyli w warsztatach edukacyjno - tematycznych, zorganizowanych przez Panie: Annę Biskupską, Bernadetę Łukaszewską oraz Justynę Pytlarczyk. Uczniowie obejrzeli film " Jak żyć z niepełnosprawnością ", dowiedzieli się co to jest biała laska i do czego służy. Zobaczyli jak wygląda alfabet Braille 'a i próbowali czytać i pisać używając go. Uczestnicy warsztatów pokonywali tor z przeszkodami, z którymi na co dzień borykają się niewidomi. Z kolei w naszej szkole na zajęciach rewalidacyjnych dzieci z 4 b przygotowały " wypukły alfabet ".Celem warsztatów było przybliżenie problemów, które są codziennościom dla ludzi z niepełnosprawnościami.
Oprawa fotograficzna i filmowa - Pan Marek Warsiński.
Koordynator projektu - Nataliya Hnasyuk