• Logiczny tydzień

• 29 STYCZNIA - DZIEŃ SKŁADANKI I ŁAMIGŁÓWKI

Właśnie ten dzień co roku w naszej szkole otwiera LOGICZNY TYDZIEŃ.

Niestety… podobnie jak w zeszłym roku, zadecydowano o przejściu bardzo dużej grupy uczniów na zdalne nauczanie. Tym samym pozostało nam tylko poprzez stronę internetową szkoły zaproponować Wam możliwość sprawdzenia swojej inteligencji i wytrwałości w dążeniu do rozwiązania zagadki.

Sądzisz, że to nie dla Ciebie, bo nie masz uzdolnień związanych z matematyką? Nic bardziej mylnego:

„Rozwiązywanie różnego rodzaju zagadek i łamigłówek logiczno-matematycznych rozwija umiejętność myślenia również w innych dziedzinach, które nie są bezpośrednio związane z matematyką. Buduje inteligencję ogólną, kształtuje zdolność logicznego myślenia oraz uczy wyciągania wniosków i argumentacji.”(cyt. A. Dydel „Trening umysłu”)

Dookoła można zetknąć się z wieloma propozycjami na trening mózgu: wykreślanki, krzyżówki, sudoku, puzzle, zagadki i łamigłówki matematyczne, czy też gry wymagające logicznego myślenia, opracowania jakiejś strategii.

Sprawdźcie co zostało dla Was przygotowane w tym roku – otwórzcie dołączony plik i kliknijcie w podpisane podkreślone linki bądź zeskanujcie QR-kody i do dzieła. Bądźcie wytrwali i cierpliwi. Po powrocie do stacjonarnej nauki czeka Was mała niespodzianka.

Życzymy przyjemnej zabawy ;-)

Anna Jarema i Marta Kozdęba

logiczny_tydzien_2022_(1).pdf​​​​​​​

• Konkurs recytatorski "Boże Narodzenie w poezji".

16 grudnia 2021 r. uczniowie klas 0-3 uczestniczyli w szkolnym konkursie recytatorskim  "Boże Narodzenie w poezji". Dzieci były wspaniale przygotowane, za co serdeczne podziękowania kierujemy w stronę wychowawców i rodziców. Każda klasa oddelegowała po dwóch przedstawicieli, w związku z czym w zmaganiach wzięło udział 18 uczniów.  Jury, w składzie pani Ewa Kwiatkowska, pani Małgorzata Marschalkowski  i pani Agnieszka Knabe, oceniało uczestników w dwóch kategoriach wiekowych - klasy 0-1 i klasy 2-3. Wśród dzieci młodszych pierwsze miejsce zajęła Gabriela Dębowska, drugie Zuzanna Ligęza, trzecie Leon Bakierski. Wyróżniono również występ Mai Falkiewicz. Wśród uczniów klas 2 i 3 zwyciężyła Patrycja Grochowska, drugie miejsce zajęła Oliwia Maćkiewicz, trzecie przyznano Helenie Reducha. Wyróżnieniem nagrodzono występ Martyny Kwiatkowskiej.

Sponsorami nagród książkowych w konkursie  był Dyrektor SP w Ryjewie, natomiast słodkie upominki dla wszystkich uczestników ufundował Wójt Gminy Ryjewo. Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszego pomysłu.

Magdalena Plichta

Renata Heron

• Klasa 4b - Lekcja biblioteczna w Bibliotece Miejsko-Powiatowej w Kwidzynie oraz zwiedzanie zamku krzyżackiego

• W środę 10.11.2021r.  klasa 4b uczestniczyła w zajęciach – lekcja biblioteczna – w Bibliotece Miejsko-Powiatowej w Kwidzynie, która mieści się w budynku dworca kolejowego. W bibliotece uczniowie poznali całą drogę, jaką musi przebyć książka, aż dostanie się na półkę dla czytelnika. Byli pod ogromnym wrażeniem, ile pracy i czasu trzeba poświęcić by była gotowa do wypożyczenia.  Uczniowie zapoznali się z bogatym księgozbiorem biblioteki oraz poznali wszystkie jej zakamarki.  Pani bibliotekarka przeprowadziła bardzo ciekawe zajęcia czytelnicze. Miłą niespodzianką było opieczętowywanie książek przez uczniów. Uczniowie odwiedzili również Zamek krzyżacki w Kwidzynie, podziwiając wystawę Przyroda Polski Północnej.

• Logiczny tydzień

• 28.01.2022
          • 29 STYCZNIA - DZIEŃ SKŁADANKI I ŁAMIGŁÓWKI

Właśnie ten dzień co roku w naszej szkole otwiera LOGICZNY TYDZIEŃ.

Życzymy przyjemnej zabawy ;-)

Anna Jarema i Marta Kozdęba

logiczny_tydzien_2022_(1).pdf​​​​​​​

• Konkurs recytatorski "Boże Narodzenie w poezji".

• 10.01.2022

Magdalena Plichta