• Dzień bez opakowań foliowych

które są zgodne z naturą.” Zenon z Kition

DZIEŃ  BEZ  OPAKOWAŃ  FOLIOWYCH

23 stycznia

Wiele słyszy się o segregacji śmieci, ale czy zastanawialiście się jak dużo plastikowych opakowań zużywa rocznie przeciętny Polak? Ile używanych przez nas opakowań foliowych poddaje się recyklingowi? Ile procent produkowanego plastiku używane jest tylko raz? Czy tak naprawdę tzw. biodegradowalne reklamówki rozkładają się do nieszkodliwych substancji? Niestety dane są przerażające.

Prosimy uczniów naszej szkoły oraz ich rodziców i opiekunów o przyłączenie się do akcji „ Dzień Bez Opakowań Foliowych”, który przypada w tę sobotę      23 stycznia. Wybierając się na zakupy, chociaż w tym dniu , prosimy zabierzcie ze sobą torbę wielokrotnego użytku, na owoce i warzywa weźcie też coś              z domu, by nie korzystać z jednorazówek. Swoim przykładem i postawą zachęćmy innych do zmiany przyzwyczajeń, a uratujemy wiele istnień, które giną i nie mają szans w walce z plastikiem.

Organizatorzy: M. Guba

M. Kozdęba

Nadszedł czas, aby zrozumieć, że przyroda bez człowieka będzie istniała, ale człowiek bez przyrody nie.” Arystoteles

• Komenda Powiatowa Policji w Kwidzynie informuje

• Porady dla dzieci:

- Zawsze informujmy rodziców lub opiekunów gdzie wychodzimy, z kim i kiedy wrócimy.

- Do zjazdów na sankach czy nartach wybieramy górki, które są z dala od ulicy, akwenów wodnych czy rzeki

- Nie wchodzimy na zamarznięte jeziora, rzeki czy inne zbiorniki wodne.

- Nie rzucamy soplami czy bryłami lodu, a bawiąc się śnieżkami zachowajmy ostrożność.

- Nigdy nie oddalamy się z osobami obcymi, ani nie wsiadamy z nimi do samochodu.

- Po zmroku nosimy odblaski, poruszamy się chodnikiem, a w ostateczności lewym poboczem drogi. Przez jezdnię przechodzimy w miejscach oznaczonych lub dobrze widocznych.

Kiedy dzieci zostają same w domu- porady dla rodziców:

- Zadbaj, by dziecko pod nieobecność domowników miało zapewnioną opiekę zaufanej osoby.

- Uczulmy dzieci, że podczas nieobecności domowników pod żadnym pozorem nie powinno otwierać drzwi osobie nieznajomej, bez względu na to, za kogo podaje się osoba pukająca /np. policjant, listonosz, hydraulik/

- Zwróć uwagę, by nie podawało nikomu swojego adresu i nie opowiadało o wyposażeniu domu.

- Naucz dziecko, by zawsze dobrze chowało klucze do mieszkania.

- Podczas organizowania kuligów nie doczepiajmy sanek do samochodu lub traktora. Sankami może zarzucić i dziecko wpada pod koła pojazdu lub uderza o drzewo lub inną stałą przeszkodę.

- Rodzice wyposażcie Wasze dzieci w wiedzę dotyczącą znajomości numerów telefonów alarmowych oraz do Waszych miejsc pracy.

Zachęcamy do wykorzystania materiału i dziękujemy za wsparciesierż.sztab. Karolina WarchlewskaJednoosobowe Stanowisko ds. Profilaktyki SpołecznejKomenda Powiatowa Policji w Kwidzynie

• Dzień bez opakowań foliowych

• 20.01.2021
          • Celem człowieka jest rozważny wybór rzeczy,

które są zgodne z naturą.” Zenon z Kition

DZIEŃ  BEZ  OPAKOWAŃ  FOLIOWYCH

23 stycznia

Organizatorzy: M. Guba

M. Kozdęba

• Komenda Powiatowa Policji w Kwidzynie informuje

• 08.01.2021
          • Porady dla dzieci:

- Nie wchodzimy na zamarznięte jeziora, rzeki czy inne zbiorniki wodne.

Kiedy dzieci zostają same w domu- porady dla rodziców:

- Naucz dziecko, by zawsze dobrze chowało klucze do mieszkania.