• Woj. Konkurs Ortograficzny - eliminacje

• Uczennice klas III naszej szkoły w środę - 9 grudnia przystąpiły do I etapu VIII Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego dla klas III. Jak co roku pisały tekst ze słuchu, chyba nie był zbyt trudny, bo dziewczęta poradziły sobie doskonale i  nie popełniły zbyt dużo błędów. Wszystkie uczennice dostały się do drugiego etapu konkursu.

I miejsce – Julita Czarnecka - kl. III a

II miejsce – Rozalia Boniek – kl. III b

III miejsce – Kornelia Łyko – kl. III b

IV miejsce – Wiktoria Miklewicz – kl. III a

Gratulacje dla dziewczynek i pań, które je przygotowywały do konkursu.

Konkurs przeprowadziła  - Maria Kochańska

• Handel ludźmi

• Handel ludźmi jest zbrodnią przeciwko drugiemu człowiekowi, dlatego tak ważna jest ochrona młodych, często naiwnych i mało doświadczonych życiowo osób.

Sprawcy podejmują szereg działań, aby zwerbować dziecko i skłonić je do posłuszeństwa. Często zdobywają jego zaufanie poprzez nawiązanie zażyłej relacji. Obecnie istotnym czynnikiem ułatwiającym sprawcom kontakt z dziećmi jest Internet. Umożliwia większą anonimowość, a jednocześnie daje dostęp do wielu dzieci, które podejmują aktywności w Internecie bez nadzoru osób dorosłych. Aby kontrolować dziecko, które jest wykorzystywane, sprawca może: zastraszać je, grozić zrobieniem krzywdy jemu lub osobom bliskim. Dlatego zwracajmy uwagę na zachowanie naszej pociechy i rozmawiajmy o potencjalnych zagrożeniach. Kontrolujmy czas jaki spędza w internecie i jakie strony odwiedza. Jeżeli zauważymy, że dziecko nawiązało kontakt z kimś potencjalnie niebezpiecznym, należy to niezwłocznie zgłosić policji.

Więcej informacji na temat handlu ludźmi znajdziecie Państwo na stronie: http://www.handelludzmi.eu

• Julita Czarnecka - laureatką konkursu wojewódzkiego

• Szkoła Podstawowa nr 48 im. Gen.J.Hallera w Gdańsku była organizatorem  Wojewódzkiego Konkursu pt. „List do świętego Mikołaja”. Miło jest nam poinformować, że jedną z laureatek tego konkursu została Julita Czarnecka, uczennica kl.3a. Wielkie brawa dla Julity i jej wychowawczyni p.Zuzanny Zwolak.

• Tusz do paki - pomagamy zwierzakom

• Szanowni Państwo,

Miło mi poinformować , że nasza placówka zgodziła się na udział w ogólnopolskiej akcji ekologiczno-edukacyjnej „Tusz do paki”.

Celem akcji jest wdrażanie dzieci do wyzwań związanych z ochroną środowiska z jednoczesnym kształtowaniem zachowań pro-społecznych i pro-pomocowych.

Beneficjentem akcji jest Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce.

W naszej placówce zostaną umieszczone pojemniki na zużyte tusze do drukarek  ATRAMENTOWYCH do których dzieci mogą wrzucać puste tusze zużyte w domu lub pracy rodziców. Za każdorazowe przyniesienie i wrzucenie dostaną w nagrodę naklejkę z podziękowaniem. Organizator w imieniu dzieci przekazuje do TOZ co kwartał dużą ilość karmy dla bezdomnych zwierząt.

W załączniku wizualizacja kampanii w formie plakatów , ulotek , kartonów i naklejek .

Mam nadzieję ,że włączycie się Państwo do akcji  „tusz do paki” www.tuszdopaki.pl

WAŻNE :

ZBIERAMY WYŁĄCZNIE TUSZE OD DRUKAREK ATRAMENTOWYCH NIE LASEROWYCH !!!!!!!!!

AKCJA MA CHARAKTER CIĄGŁY.

OBEJRZYJ 3 MINUTOWY FILMIK NAJLEPIEJ CAŁĄ RODZINĄ

• Wyróżnienia dla młodych artystek

• Archiwum Państwowe w Malborku było orgaizatorem konkursu plastycznego pt. "Świadomość historyczna wśród nas - Bitwa warszawska widziana oczyma dziecka". W konkurise udział wzięły uczennice kl.3a. Trzy z nich zdobyły wyróżnienie: Alicja Seremak, Antonina Ulewska i Antonina Pytlarczyk. Cała trójka otrzymała bony upominkowe, które można wykorzystać w Empik-u. gratulacje dla młodych artystek oraz dla ich wychowawczyni p.Zuzanny Zwolak

• Woj. Konkurs Ortograficzny - eliminacje

• 15.12.2020

I miejsce – Julita Czarnecka - kl. III a

II miejsce – Rozalia Boniek – kl. III b

III miejsce – Kornelia Łyko – kl. III b

IV miejsce – Wiktoria Miklewicz – kl. III a

Gratulacje dla dziewczynek i pań, które je przygotowywały do konkursu.

Konkurs przeprowadziła  - Maria Kochańska

• Handel ludźmi

• 15.12.2020

• Julita Czarnecka - laureatką konkursu wojewódzkiego

• 10.12.2020

• Tusz do paki - pomagamy zwierzakom

• 09.12.2020
          • Szanowni Państwo,

Beneficjentem akcji jest Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce.

WAŻNE :

ZBIERAMY WYŁĄCZNIE TUSZE OD DRUKAREK ATRAMENTOWYCH NIE LASEROWYCH !!!!!!!!!

AKCJA MA CHARAKTER CIĄGŁY.

OBEJRZYJ 3 MINUTOWY FILMIK NAJLEPIEJ CAŁĄ RODZINĄ

• Wyróżnienia dla młodych artystek