• Zbiórka kasztanów

          • Uczniowie Szkoły w Ryjewie wzięli udział w akcji "Zbiórka kasztanów dla Schroniska dla zwierząt na Miłosnej w Kwidzynie". Kasztany te zostaną sprzedane, a zebrane fundusze zostaną przeznaczone na potrzeby zdrowotne- leczenie zwierząt. Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczniów za przyniesienie kasztanów, oraz mamie Bartka z klasy "0" a, za transport do Kwidzyna. Nasi uczniowie mają wielkie serce i z pewnością wezmą udział jeszcze w takich akcjach w przyszłości.

          • Zbiórka karmy dla schroniska w Kwidzynie

          • Jak co roku, tak i w tym roku szkolnym, uczniowie naszej szkoły zbierali karmę oraz potrzebne akcesoria (koce, smycze, miski itp.) dla zwierząt, przebywających w schronisku w Kwidzynie. I jak co roku zbiórka okazała sie bardzo duża. Dzięki uprzejmości mamy Antosia, Pawła i Radka, dary zostały zawiezione do Schroniska "Miłosna" w Kwidzynie. Pani Marzena z Fundacji Adopciaki przekazała wielkie podziękowania dla wszystkich uczniów.

          • Dzień chłopaka

          • W październiku klasa 5  c  Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika  w Ryjewie zorganizowała   „ Party Time „  w ramach lekcji języka angielskiego.  Uczniowie smażyli tosty i robili pop corn.  W trakcie zajęć śpiewane były piosenki, prowadzone gry zespołowe. A wszystko przeplatane słówkami w języku angielskim.
          • Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

          • Rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbędzie sie 4 września 2023r. (poniedziałek) o godz. 9:00 na boisku tartanowym. W przypadku niepogody, apel odbędzie się w sali sportowej. Dowóz uczniów - bez zmian ( tak jak w ubiegłym roku). Odwóz odbędzie się o godz. 10:15. Ceny obiadów  - bez zmian ( wpłaty do 5 września br.). 

        • Ogólnopolski Zlot Szkół Kopernikańskich
          • Ogólnopolski Zlot Szkół Kopernikańskich

          • W miniony weekend w Toruniu odbył się pierwszy Ogólnopolski Zlot Szkół Kopernikańskich organizowany przez Hufiec ZHP Toruń. Honorowy patronat objął Prezydent Miasta Torunia. Wydarzenie zorganizowane było w ramach obchodów 550 urodzin Mikołaja Kopernika i miało na celu integrację szkół, którym patronuje nasz wielki Polak.  Nasza szkoła zakwalifikowała się do udziału w zlocie i uczniowie klas 7a i 6b wraz z opiekunami udali się do Torunia. Tam 15 partoli ( łącznie 250 osób
            ) w trzech grupach wiekowych rywalizowało w grze terenowej związanej zarówno z Toruniem, jak i samą postacią Mikołaja Kopernika.

            Patrol Słoneczka, czyli uczniowie klasy 6b pod opieką pani Anny Ostrowskiej, musieli wykazać się umiejętnością orientacji w terenie, wiedzą historyczną oraz umiejętnością współpracy w grupie, np. odgrywanie scenki turnieju rycerskiego, przeprowadzenie wywiadów z mieszkańcami Torunia.

            Najstarszy patrol Faworki , z klasy 7a pod opieką pani Anny Jarema zadania, które dotyczyły funkcji jakie pełnił Mikołaj Kopernik: prawnik, lekarz, astronom, duchowny, urzędnik, fizyk. Przy każdym punkcie było do wykonania zadanie, a miejsca znajdowały się w różnych częściach miasta.

            W trakcie poszukiwań kolejnych punktów, uczniowie korzystali z atrakcji toruńskich, takich jak seans w Planetarium, zwiedzanie Muzeum Twierdzy Toruń, Młyn Wiedzy, zwiedzanie Zamku Krzyżackiego.

            Wieczorem wszystkie szkoły spotkały się na Fosie Zamkowej przy Zamku Krzyżackim na pokazie walk rycerskich. Następnie każdy patrol zaprezentował swoją szkołę i miejscowość. Wieczór został zwieńczony ogniskiem z kiełbaskami i zabawami tanecznymi, a nasi uczniowie  zaprosili do wspólnego tańca Belgijki wszystkie patrole. Ryjewo świetnie się reprezentowało !

            W niedzielę odbył się apel kończący zlot wraz z ogłoszeniem wyników gry terenowej. 

            To wydarzenie nie tylko przybliżyło uczniom postać Mikołaja Kopernika ale również pokazało jak wspaniale można spędzić weekend na wesołej zabawie poznawczej.

          • Życzliwości nie trzeba uczyć, wystarczy ją okazywać.

          •                    Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Propaguje takie wartości jak: wzajemny szacunek, tolerancja, chęć niesienia pomocy i działania na rzecz innych. Życzliwość to troska o drugiego człowieka, miły gest, uśmiech, powitanie. Dzięki życzliwości skracamy społeczny dystans i zbliżamy się do drugiego człowieka. To także odczuwanie współczucia i chęć niesienia pomocy. W ramach Ogólnopolskiego projektu edukacyjno – społecznego „ Każdy inny – wszyscy równi” uczniowie klas 8A I 8B brali  udział w  dyskusji na pytanie czy życzliwość jest trudna . Ostatecznie doszli do wniosku że  „Wrażliwe słowo, czuły dotyk wystarczą”, czasem wystarczy nawet spojrzenie, uśmiech czy nieoceniające milczenie. Autentycznej życzliwości nie można kupić, można jej doświadczyć.

                  Klasa 8A stworzyła „Drzewko życzliwości ‘ .Klasa 8b chętnie korzystała z „foto – planszy „ , a  dzieciaki z klasy 4C sprawiły że nasze „Drzewko życzliwości „zakwitło dzięki pięknym kolorowym listkom które przygotowali i podpisali .

            Promujmy zatem życzliwość, zarażajmy nią innych, zachęcajmy do czynienia dobra na różnych płaszczyznach codziennie, nie tylko od święta, bo tylko od nas zależy czy będziemy obdarzać się ciepłym i miłym słowem.

             

            Koordynator projektu  Nataliya Hnasyuk

            uczniowie klas 8A, 8B, 4C

          • Dzień Języków Obcych

          • Dnia 13 czerwca odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Każda klasa zaprezentowała wylosowany wczesniej kraj. W pierwszym etapie oceniane były stoliki tematyczne z informacjami, ciekawostkami, a nawet smakołykami poszczególnych krajów. Uczniowie przygotowali również krótkie prezentacje. W drugim etapie przedstawiciele klas rozwiązali quiz. Po zliczeniu punktów, komisja w składzie: p. J. Płoszaj, p. N. Hnasyuk oraz p. A. Dominik ogłosiły wyniki:

            I miejsce Szwajcaria - klasa 4c

            II miejsce ex aequo Irlandia - klasa 5b oraz Szkocja - klasa 7a.

            Bardzo dziękujemy panu wójtowi, Sławomirowi Słupczyńskiemu za zasponsorowanie nagrody pieniężnej, która została rozdysponowana wsród najlepszych i wyróżnionych klas.

          • Zakończenie roku szkolnego

          • Klasy VIII - apel 22.06.2023r. o godz. 10:00 w sali sportowej.

            Klasy 0 - III - apel 23.06.2023r. o godz. 9:00 w audytorium szkolnym ( budynek klas 0 - III) - proszę, aby rodzice nie wchodzili do budynku szkoły.

            klasy IV - VII - apel 23.06.2023r. o godz. 9:00 w sali sportowej.

            Po apelach spotkania z wychowawcami klas. Odwóz uczniów w dniu 23.06.2023r. ok. godz. 10:15.

             

          • Wycieczka  klas zerowych do DinoParku

          • 7 czerwca 2023 dzieci z klas zerowych wraz z opiekunami p. Marzeną Zimińską, p. Ewą Kwiatkowską, p. Iwoną Cychnerską i p. Magdaleną Plichta uczestniczyły w wycieczce do DinoParku -  Parku Dinozaurów i Smoków w Malborku. Wycieczka podzielona była na trzy etapy. Pierwszą częścią było uczestnictwo w projekcji krótkiego filmu z efektami kina 5D. Następnie spacerowaliśmy ścieżką edukacyjną wśród ruchomych dinozaurów i smoków, poznając ciekawostki o poszczególnych gatunkach. Dzieci odwiedziły Domek z piernika, Chatkę na kurzej łapce, Wioskę Jaskiniowców oraz Muzeum Skamieniałości. Trzecim, ostatnim etapem naszej wycieczki była zabawa w Krainie Zabaw. Pogoda nam dopisała, wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

            M. Zimińska

            M. Plichta

          • ŚWIĘTO SZKOŁY

          • 15.06.br. obchodziliśmy w naszej szkole nasze święto - Święto szkoły. Poniżej krótkie filmiki:

            https://www.youtube.com/watch?v=AxZ7jQ0wl3Y

            https://www.youtube.com/watch?v=1x4yWW-uyX4

          • Konkurs "Szkoła bez cyberprzemocy - bezpieczni w sieci"

          • Dnia 14.06.2023 w Czarnem Dolnem odbyło się podsumowanie VI Wojewódzkiego Konkursu Plastyczno - Informatycznego ,,SZKOŁA BEZ CYBERPRZEMOCY - BEZPIECZNI W SIECI’’, w którym uczennica klasy 1a, Aleksandra Grzechulska zdobyła 2 miejsce, w kategorii klas 1-3.

            Nadesłano na ten konkurs 160 prac(wśród nich 6 z klasy 1a) i praca Oli została zauważona i doceniona przez komisję. Wszyscy zwycięzcy i uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i prezenty, a także przygotowano dla nich i zaproszonych gości, słodki poczęstunek.

            Zuzanna Zwolak - wych. klasy

          • Konkurs TOP Reader

          • Z dumą informujemy, że pod koniec kwietnia nasza szkoła wzięła udział w pierwszym przyjaznym mózgowi ucznia Ogólnopolskim Konkursie Językowym TOP READER, którego celem było rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem, poszerzanie zasobu słownictwa i wiedzy o krajach anglojęzycznych. Uczniowie klas IV -VI zmierzyli się z testem nt. wiedzy o Wielkiej Brytanii.

            I miejsce oraz tytuł mistrza otrzymał Łukasz Jabłoński z kl. 4b. Na II miejscu uplsował się Kacper Remisiewicz z kl. 4c, a III miejsce z jednakową ilością punktów zajęli Julita Czarnecka z kl. 5a oraz Daniel Drożdżal z kl. 5b. Wielkie gratulacje!!! Wszyscy uczestnicy otrzymali przypinki z logo konkursu.

            Koordynator konkursu p. Anna Dominik

          • Dzień Mamy

          • Z okazji Dnia Matki dzieci z grupy 0a zaprosiły 30 maja swoje mamy. Przygotowały dla mam przedstawienie. Dzieci własnoręcznie zrobiły z papieru bukiety kwiatów oraz laurki. Wzruszone mamy bardzo miło spędziły czas ze swoimi pociechami przy słodkim poczęstunku.

                                         wychowawczyni M. Zimińska

          • Dzień dziecka w naszej szkole

          • Święto naszych uczniów w szkole było ...takie troche leniwe, spokojne i ...żywiołowe. Był leżing, odpoczynek, relaksik .... a wszystko (no, prawie wszystko) na filmiku. 

            https://www.youtube.com/watch?v=ALj_puvwzMM&t=4s

          • Konkurs "Mistrz j. angielskiego w klasach "

          • W klasach II i III naszej szkoły odbył się  szkolny konkurs z języka angielskiego 

            pt. "Mistrz języka angielskiego". Wzięło  w nim udział trzydziestu trzech uczniów z klas drugich 

            i trzecich. Organizatorem konkursu była p.Agnieszka Szawardak. 

            Najlepsze wyniki uzyskali:

            I miejsce-     Jakub Jędrzejewski   kl.3a

            II miejsce -  Szymon Rutkowski     kl.3a

            III miejsce -   Bartosz Siwiec         kl.3a

            Wyróżnienie - Helena Reducha        kl.3a

            Gratulujemy uczestnikom.

             

             

          • Bal w ogrodzie

          • W ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu klasa 5 A przygotowała pantomimę o tolerancjidla uczniów klas III i IV. Do walca  Piotra Czajkowskiego " Dziadka do orzechów " dzieci wyraziły uczucia towarzyszące osobom , które na co dzień doświadczają brak akceptacji ze strony rówieśników.

             Występ zapoczątkował rozmowę w klasie na temat tolerancji i empatii.

             

                Uczniowie klasy 5 A wraz z wychowawcą Jolantą Bartz

                koordynator projektu Nataliya Hnasyuk

        • Autyzm
          • Autyzm

          •      2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został on ustanowiony w 2008 r. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie.

                Autyzm jest zaburzeniem rozwoju związanym z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu nerwowego. Przy odpowiednich metodach terapeutycznych można zmniejszyć jego nasilenie. Jeszcze niedawno uważano, że autyzm dotyczy głównie chłopców – był diagnozowany u nich niemal cztery razy częściej niż u dziewcząt. Stąd też symbolicznym kolorem autyzmu stał się niebieski. Najnowsze badania pokazują jednak, że autyzm w takim samym stopniu dotyka mężczyzn, jak i kobiety. 

                     W ramach obchodów realizowane są inicjatywy na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji osób w spektrum autyzmu i ich rodzin. Szkoła   Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Ryjewie przyłączyła się do takich działań. Uczniowie klasy 8 B razem z wychowawcą Iwoną Cychnerską przygotowali gazetkę informacyjną. W  oknach klas naszej szkoły od ulicy Grunwaldzkiej powiewały niebieskie balony na znak solidarności z osobami z Autyzmem.

            W trakcie  przerw  na tablicy informacyjno - multimedialnej można było zobaczyć prezentację pod tytułem „ Autyzm „ oraz film „ Amazing things happen ’’. W wielu miejscach na terenie szkoły rozwieszone były informacji na temat Autyzmu.

             

            Uczniowie klasy 8 B wraz z wychowawcą Iwoną Cychnerską

             

            koordynator projektu Nataliya Hnasyuk

          • Spotkanie z panem Policjantem

          • W czwartek, 27.04.2023r. w sali Gminnego Ośrodka Kultury, uczniowie klas III spotkali się z panem Policjantem, dzielnicowym Leonem Zarzyckim. Podczas tego spotkania zapoznali się z przepisami bezpieczeństwa, jakie muszą zachowywać w codziennym życiu. Ponadto zapoznali się z głównymi zasadami bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, co przed zbliżającymi się dniami wolnymi od nauki, przyda się im bardzo. Każde takie spotkania są bardzo ważne dla uczniów. 

        • Festiwal Pieśni i Tańca Ludowego

        • 25.04.2024
        • Klasy 0a i 0b na zaproszenie Przedszkola "Pod Dębusiem", wzięły udział w Festiwalu Pieśni i Tańca Ludowego, który odbył się 24 kwietnia 2024 r w świetlicy Gminnego Ośrodka Kultury w Ryjewie.

          Najpierw grupy z przedszkola zaprezentowały swoje piosenki i tańce ludowe, a następnie zaprezentowały się nasze klasy "zerowe". Grupa 0a zaśpiewała piosenkę pt.” Koło mego ogródeczka”,  a grupa 0b piosenkę „ Laboga, dziewuszki”; były pląsy, przytupy, obroty i duże oklaski.

          Niespodzianką był występ prawdziwego zespołu ludowego  „Renawa Benowo”, który zaśpiewał dwie piosenki. Panie były ubrane w piękne stroje ludowe.

          W podziękowaniu za udział  dostaliśmy ludowe ołówki, grę „Dwojaki”  i kwiat (szałwię) w doniczce- będziemy o niego dbać. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku, było ciasto i sok.

          Maryla Kochańska – wych. 0b

          Renata Heron – wych. 0 a

        • Powiatowy konkurs "Kobiety z ekranu".

        • 23.04.2024
        • Społeczna Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Kwidzynie była organizatorem powiatowego konkursu plastycznego z cyklu "Kobiety, które zmieniły bieg historii". W tym roku konkurs był organizowany pod tytułem "Kobiety z ekranu". 18 kwietnia br. w tej szkole odbyło się podsumowanie konkursu i nagrodzenie najlepszych. Pośród wyróżnionych znalazła się Antonina Śrubkowska z klasy 0b ( wych. Maria Kochańska), która zajęła III miejsce. Nasze gratulacje i dla laureatki i dla pani wychowawczyni !

        • Akcja Żonkil

        • 22.04.2024
        • Szkoła Podstawowa w Ryjewie dołączyła do dwunastej edycji akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile.

          Czym jest akcja społeczno-edukacyjna Żonkile?

                19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile.

                W piątek 19. 04. 2024 r. uczniowie naszej szkoły rozdawali mieszkańcom Ryjewa przygotowane wcześniej papierowe żonkile. Wszyscy obdarowani mogli przypiąć je do ubrań na znak, że łączy nas pamięć o bohaterkach i bohaterach powstania w getcie warszawskim.

        • GÓRA GROSZA

        • 22.04.2024
        •      Nasza szkoła  w kolejnych latach 2022/24 przyłączyła się do akcji „Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo NASZ DOM pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przekazane dla najbardziej potrzebujących dzieci wychowujących się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, zawodowych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

          Na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną zebraliśmy 1317,17zł.

          Dziękujemy wszystkim (a było Ich wielu), którzy dołożyli swój grosz na cele akcji.

                                                                                                                                                            Organizatorki

        • XI Wojewódzki Konkurs Ortograficzny Klas III

        • 04.04.2024
        • Etap szkolny XI Wojewódzkiego Konkursu Ortograficzny dla uczniów klas III, odbył się 18 marca 2024 r.  Uczniowie  klas trzecich tym razem pisali dyktando – Moje małe zoo. Zdania, jak to na konkursie  - trudne i długie. Trzecioklasiści w II etapie zdobyli więcej punktów niż w  I etapie pierwszym, napisali go po prostu lepiej. Brawo!!! 

          A teraz miejsca:

          1 m.- Krzysztof Przybecki- klasa 3a-  uzyskał razem 189 pkt. - wych. M. Zwolak

          2 m. – Izabela Cacan – klasa 3b – otrzymała razem 187,5 pkt. – wych. M. Kowalska

          3 m. – Gabriela Dębowska -  klasa 3 b -  zdobyła 183 pkt. – wych. M. Kowalska

          Gratulujemy i czekamy na wyniki; od tych wyników zależy czy uczniowie Ci pojadą na finał?

          Koordynator konkursu

          Maryla Kochańska

        • Zwyczaje Wielkanocne w "Zerówce"

        • 04.04.2024
        • 20 marca w klasie 0b odbyły  zajęcia otwarte dla rodziców – Zwyczaje wielkanocne.

          Dzieci opowiadały historyjkę obrazkową  „Przygody zajączka”, wyjaśniły co to jest pisanka, nie zabrakło też matematyki - dodawały i odejmowały pisanki.  Potem razem z rodzicami (były też babcie i ciocie) ozdabiały jajka ze styropianu: cekinami, wstążkami, kwiatami, różnymi aplikacjami, koralikami, itp. Był też słodki poczęstunek, kawa i herbata.

          Maryla Kochańska

          wychowawca

        • 21 marca - Światowy Dzień Zespołu Downa

        • 21.03.2024
        • 21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny ale również Światowy Dzień Zespołu Downa. 

                Światowy Dzień Zespołu Downa ustanowiono z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa w roku 2005. Od roku 2012 został objęty patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych. Pierwszy raz obchodzono ten dzień w 2006 roku.

              Załóżmy  kolorowe skarpetki!!! Pokażmy , że stanowimy jedność. Tym właśnie drobnym gestem każdy może wyrazić swoją solidarność i potrzebę integracji z osobami dotkniętymi trisomią chromosomu 21. Kolorowe skarpetki „nie do pary” symbolizują solidaryzowanie się z chorymi na Zespół Downa.

               W ten wyjątkowy dzień zachęcamy wszystkich uczniów , nauczycieli oraz pracowników naszej szkoły  do założenia skarpetek  w różnych, wesołych kolorach! Skarpetki mogą być w paski, w kropki, za kolano lub też do kostki. 

          Zrób zdjęcie i bądz razem z nami!!!!!!!

                                                                                                                                              Natalia Hnasyuk

        • Szkoła bliska pracy

        • 21.03.2024
        • 19 marca  uczniowie klasy VIII a  brali udział w projekcie „Szkoła bliska pracy”.

          Jest to już 7 edycja tego projektu.

          Organizatorem była firma: Lacroix Electronics, firma szkoleniowa Seb-team oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kwidzynie przy współpracy z gminami powiatu kwidzyńskiego.

          Celem tego projektu jest przede wszystkim podniesienie świadomości wśród młodzieży na temat efektywnego planowania ścieżki edukacyjno-zawodowej oraz aktualnej sytuacji na lokalnym rynku pracy.

          Uczniowie zostali zapoznani z działalnością firmy, a poprzez zwiedzanie hali poznali proces produkcyjny.

          Uczestniczyli także w warsztatach z elektroniki, robotyki i programowania, budowali roboty, a na zakończenie zajęć uczestniczyli w turnieju walki robotów, który przysporzył im wiele emocji. Zaangażowanie naszych uczniów było ogromne.

          Na pewno zdobyli nowe, ciekawe doświadczenia!

                                                                                                                                                        Aleksandra Krupa

                                                                                                                                                         Anna Jarema

           

        • Cambridge Challenge 2024

        • 12.03.2024
        •  

           

          W naszej szkole odbył się pierwszy etap (szkolny ) olimpiady z języka angielskiego – Cambridge Challenge 2024,  przeprowadzonego przez Międzynarodowe Liceum Regent College w Elblągu. Olimpiada była skierowana dla uczniów klas 7 i 8.  Uczniowie mierzyli się z wiedzą o Wielkiej Brytanii i języka angielskiego.

          Teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki, które mogą poprowadzić do etapu finału.

          Good LuckJ

          Nauczycielki koordynujące: Joanna Płoszaj-Caban, Anna Dominik

        • Wycieczka do Teatru Muzycznego w Gdyni

        • 11.03.2024
        • Wycieczka szkolna do teatru muzycznego w Gdyni 2 marca 2024 r na spektakl "Piotruś Pan" była niesamowita. Uczniowie byli pełni entuzjazmu i radości po spektaklu. Po wyjściu z teatru udaliśmy się na spacer w przystani, gdzie mogliśmy podziwiać piękną nadmorską panoramę, podziwiać okręty i delektować się świeżym morskim powietrzem. To był naprawdę udany, pełen wrażeń dzień !

          Organizatorki 

          A. Ostrowska, A. Jarema

        • Dzień Patrona szkoły

        • 20.02.2024
        • 19 lutego br. w naszej szkole obchodzony był Dzień Patrona szkoły. W tym dniu, ale 551 lat temu, w roku 1473 urodził się wielki Polak. A nasza szkoła nosi imię tego astronoma. lekarza, prawnika , matematyka, ekonomisty, dyplomaty, urzędnika, stratega wojskowego, kartografa, filologa i doktora prawa kanonicznego. Był prawdziwym polihistorem, czyli człowiekiem mającym rozległą wiedzę z wielu dziedzin, był klasycznym przykładem encyklopedysty. W poniższych linkach przekazujemy relacje z apelu i rozstrzygnięcia konkursy wiedzy o Mikołaju Koperniku, jakie odbyły się w klasach 0-III.

          https://youtu.be/Nfp_lRO3rQc

          https://youtu.be/XSL8LQP53Ck

           

           

        • Konkurs o Mikołaju Koperniku

        • 20.02.2024
        •    14 lutego br. w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o patronie szkoły, Mikołaju Koperniku. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas III.  W konkursie udział wzięło 10 uczestników, którzy mieli za zadanie odpowiedzieć na 20 pytań oraz rozwiązać rebus związany z postacią wielkiego uczonego. Konkurs wygrała Zuzanna Kędzierska z klasy 3a. Miejsce II zajął Nikodem Sarnowski z 3b, a miejsce III Iga Kochanowska z 3a. Ponadto jury wyróżniło Darię Stryjek oraz Krzysztofa Przybeckiego z kl. 3a. Konkurs przygotowały oraz przeprowadziły Zuzanna Zwolak i Renata Heron.                                          

           

           

          e

           

           

           

        • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

        • 16.02.2024
        • My też zagralismy dla WOŚP... były zbiórki, i fanty, i ciasto, i granie, była moc i było serce. Wielkie dzięki dla wszystkich - i uczniów, rodziców, nauczycieli, dla sportowców- siatkarzy, i tym co się chciało, i dla tych, o których nie zawsze się pamięta, a którzy swój grosik dołożyli. Sie ma...

        • Pasowanie na czytelnika

        • 02.02.2024
        • 18.01.2024 roku w naszej szkole odbyło się ,,Pasowanie na czytelnika", podczas którego uczniowie klas pierwszych poznali regulamin Biblioteki szkolnej, uczestniczyli w zabawach dla nich przygotowanych oraz złożyli przysięgę czytelnika:

          MY UCZNIOWIE PIERWSZEJ KLASY

          TOBIE KSIĄŻKO PRZYRZEKAMY

          ŻE SZANOWAĆ CIĘ BĘDZIEMY 

          KRZYWDY ZROBIĆ CI NIE DAMY

          OBOWIĄZKÓW CZYTELNIKA 

          BĘDZIEMY PRZESTRZEGAĆ PILNIE

          I Z TWYCH RAD

          I Z TWYCH MĄDROŚCI

          KORZYSTAĆ OD DZIŚ USILNIE

          Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały dyplomy, zakładki do książek, pierwszą wypożyczoną książkę, książkę pt. ,, Wnuczka antykwariusza" J. Bednarek, E. Dziubak zasponsorowaną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach kampanii ,, Mała książka- wielki człowiek" oraz małego cukierka.

          Link do fotorelacji: 

          https://youtu.be/rHQxbCd60Mg?feature=shared

           

        • Bal karnawałowy

        • 30.01.2024
        •  

          Tradycyjnie, tuż przed feriami  zimowymi, odbył się w naszej szkole Bal Karnawałowy dla uczniów klas 0 – 3.

          Na sali gimnastycznej można było spotkać księżniczki, wróżki, czarownice, superbohaterów… byli policjanci, strażacy, piraci, dinozaury, motyle, biedronka, postacie z filmu” Harry Potter”,  piłkarze oraz wiele innych cudownych i kolorowych  postaci.

          Bal prowadziła nam Indianka ze swoimi pomocnikami. Jak to bywa na balu, były tańce i konkursy, pociąg, który jechał z daleka, Macarena, Gangnam Style, Kaczuchy, węże i tańce – połamańce.

          Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę i do zobaczenia w przyszłym roku!

                                                                          Organizatorki Balu

                                                   Maryla Kochańska

          Renata Heron

        • Cambrdige English

        • 23.01.2024
        • W sobotę, 20 stycznia br. najzdolniejsi językowo uczniowie naszej szkoły (z klas 2-7) wzięli udział w próbnych egzaminach Cambridge English w Kwidzynie. Egamin składał się z 4 części: reading, listening, writing i speaking. Młodsi uczestnicy mierzyli się natomiast tylko (albo aż) w czytaniu, słuchaniu i mówieniu. Na wyniki trzeba trochę zaczekać, ale po minach widać, że wszystkim świetnie poszło. Koordynator wydarzenia, p. Anna Dominik gratuluje wielkiego zapału i zaangażowania.

        • XI Wojewódzki Konkurs Ortograficzny - etap szkolny

        • 18.01.2024
        • Już po raz 11 w naszej szkole trzecioklasiści przystapili do szkolnego etapu Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego.  Etap szkolny odbył się 12 stycznia 2024 r.  Uczniowie  tradycyjnie pisali dyktando - tym razem pt. "Śnieżna zamieć" . Zdania były trudne, długie, pełne wyrazów z pułapkami ortograficznymi i zasadami  interpunkcji. Dość napisać, że najdłuższe zdanie liczyło 14 wyrazów. Trzecioklasiści byli jednak dzielni i wytrwali. 

          A teraz miejsca:

          1 miejsce- Krzysztof Przybecki- klasa 3a-  uzyskał 93 p- wych. M. Zwolak

          2 miejsce – Gabriela Dębowska -  klasa 3 b -  zdobyła 91 p – wych. M. Kowalska

          3 miejsce – Izabela Cacan – klasa 3b – otrzymała 90,5 p – wych. M. Kowalska

          Gratulujemy i życzymy sukcesów w drugim etapie  - w marcu.

          Koordynator konkursu

          Maryla Kochańska